Akadémia

U21: Sunderland – United 1:1

Manchester United U21 remizoval ve včerejším utkání Barclays U21 Premier League se Sunderlandem U21 na jeho půdě 1:1.

u21 premier league

Utkání se hrálo na těžkém terénu za velkého větru a deště. Do první vážnější šance se dostali domácí hráči po zaváhání Blacketta, nicméně Joel Pereira v brance United předvedl dobrý zákrok proti střele George Honeymana. V 19. minutě udeřilo na druhé straně hřiště. Střela Jamese Wilsona byla zblokována, Dixon v brance domácích ještě stačil zasáhnout proti šanci Jamese Weira, ale na další střelecký pokus Andrease Pereiry už byl krátký – 0:1.

O chvíli později United rychle rozehráli přímý kop, James Wilson se dostal do velké šance, ale celý postup hostujícího celku zastavil rozhodčí. Sunderlandu se podařilo vyrovnat v 34. minutě utkání. Brankově se prosadil Mikael Mandrom přízemní střelou – 1:1. Nutno podotknout, že při této brance zaspala obrana United a Joel Pereira měl navíc zakrytý výhled. Šest minut před koncem prvního poločasu musel za hřiště odejít zraněný James Wilson, kterého nahradil Ashley Fletcher.

Hned v úvodu druhého poločasu Manchester utrpěl další ránu, a to když v 53. minutě uviděl červenou kartu obránce Tyler Blackett. Andreas Pereira se chystal zahrávat přímý kop, když Tyler Blackett do obličeje udeřil Martina Smithe a rozhodčí neměl jinou volbu než mladého obránce vyloučit. Z tohoto přímého kopu ale málem United udeřili, nicméně Dixon střelu Pereiry vyrazil a dorážející Weir střílel vedle. V 74. minutě byli domácí blízko vstřelení vítězné branky, ale Joel Pereira zneškodnil střelu Mandrona i hlavičku Toma Beadlinga.

V závěru utkání musel ze hřiště odstoupit i zraněný Fletcher, kterého nahradil Andy Kellett, pro kterého to byla premiéra v dresu United. A byl to právě Kellett, který připravil střeleckou pozici pro Weira. S jeho pokusem si však Dixon poradil. V nastaveném čase domácí šahali po třech bodech, ale Honeyman a ani Watmore nedokázali překonat Pereiru v brance United. Zápas tak skončil remízou 1:1. I přes remízu si United U21 drží v tabulce vedoucí pozici.