19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

Představujeme… Donald Love

V tomto článku vám přinášíme rozhovor s talentovaným obráncem Manchesteru United Donaldem Love.

donald_love

20letý obránce nastupuje pod vedením Warrena Joyce v týmu Manchesteru United U21, kde sbírá cenné zkušenosti. Několikrát si dokonce zahrál po boku Jonnyho Evanse.

Je pravda, že jako teenagera tě osobně sledoval Sir Alex Ferguson?
No, několikrát mě viděl, ale to bylo spíše kvůli tomu, že jsem hrál proti jeho vnukovi, když byl mladší. Nevím, jestli si mě všiml nebo ne. V tu dobu už jsem byl v United. Zápasy jsem hrál za náš místní klub, ale o víkendech jsem trénoval s United. Od sedmi let jsem působil v United. Měli jsme několik turnajů, kde jsem hrál proti Egertonu, týmu, za který hrál vnuk Sira Alexe.

Tvůj bratr Archie je také fotbalista, panuje mezi vámi nějaká sourozenecká rivalita?
Trochu ano. Je o rok starší, ale proti sobě jsme nikdy nehráli. Hráli jsme spolu za Nortwich Town a spolu jsme také přišli do United, ale on byl příliš starý na to, aby podepsal smlouvu. Pak hrál za Burnley, ale zranil se. Jakmile se dostane do plné kondice, najde si nový klub.

Většinou hraješ na pravém kraji obrany, ale také v záloze…
Momentálně spíše hraju ve středu obrany. Je to trochu jiná pozice, ale pomáhá mi to v bránění a čtení hry. Mám tak šanci vyvážet míč a proto musím být soustředěnější. Obvykle jsem tichý typ hráče, ale takhle musím s ostatními více komunikovat. Hrál jsem s Jonny Evansem a ten hodně komunikuje. Před zápasem vždycky říká, že spolu musíme hodně komunikovat, abychom věděli, co se děje, a kde má kdo být. Potom je všechno jednodušší. Proti West Hamu s námi hrál i Michael Carrick, ale ten je prostě jiná třída.

Kde si myslíš, že bude tvoje dlouhodobější role?
Myslím si, že pokud budeme hrát na pět obránců, tak pak bych řekl ve středu obrany blíže k pravému kraji. Radši bych hrál tady než na postu pravého ofenzivního obránce, i když bych tam taky mohl hrát. Ale nejsem si jistý, jestli je pravé křídlo mojí přirozenou pozicí. Zvládl bych to, ale spíše se vidím ve středu obrany. V záloze jsem toho moc neodehrál. Pokud více zesílím, rád bych nastupoval ve středu.

Co pro tebe znamená hrát za Manchester United?
Pokaždé, když na sebe beru dres United, tak jsem velmi hrdý. Vím, jak moc jsem musel každý den dřít a musím ze sebe vydat to nejlepší. Hra se mění, ale máme jeden z nejlepších mládežnických systémů v okolí. Je skvělé, když se domácí hráči dostanou do týmu, fanoušci pak stojí za vámi.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!