Herrera chce zlepšit svůj střelecký rekord

27

Záložník Manchesteru United Ander Herrera říká, že je odhodlaný pokračovat ve své dobré střelecké formě poté, co se mu podařilo vsítit branku v utkání se Swansea.

Byl to pátý zásah mladého Španěla v této sezóně, což znamená, že se mu podařilo vyrovnat jeho rekord z poslední sezóny v Athleticu Bilbao, takže Herrera by mohl tento rekord ještě zlepšit.

„Mým cílem skutečně není střílení branek; myslím, že jsme útočně založený tým a já mu chci jen pomoct. Věděl jsem, že zakončování je jednou z věcí, na kterých bych měl zapracovat a chystám se v tom pokračovat a pomáhat týmu. Nejdůležitější je vyhrát, ale samozřejmě když se mi podaří rozvlnit síť, tak mě to potěší.“

Herrera hovořil na speciální události na Old Trafford, kterou organizovala Manchester United Foundation a byla zaměřena na zapracování čtrnáctiletých dívek a starších do pravidelných fotbalových aktivit. Program Premier League Girls se objevuje díky nadaci na třinácti partnerských školách v Manchesteru a Herrera byl nadšený, že jim může vyjádřit podpru.

„Ta akce byla skvělá. Jsem velmi potěšen, že mohu takto pomoci klubu, protože myslím, že tento druh pomoci je dobrý pro společnost a já jsem rád, že jsem toho součástí. Když mě klub bude potřebovat, budu vždy připravený účastnit se těchto aktivit.

Moc dívek nehrálo fotbal, když jsem vyrůstal. Teď se situace zlepšuje a je jich čím dál tím víc. To je důležité, protože fotbal pomáhá vzdělávat lidi a učit je určitým hodnotám.“

Pozornost se však obrací k sobotnímu domácímu utkání Barclays Premier League se Sunderlandem, které bude, jak říká Herrera, velmi důležité v souboji o příčky zajišťující Ligu mistrů.

„Bude to největší zápas sezóny, protože každý následující zápas je ten největší. Můžeme dobýt zpět třetí příčku, jelikož Southampton zaváhal s Liverpoolem. Náš cíl je zůstat v první čtyřce, abychom si zajistili Ligu mistrů, a vyhrát FA Cup – hlavně nechceme vypadnout z top čtyřky.

Neporazili jsme Sunderland na začátku sezóny, ale teď máme dobrou šanci porazit je doma. Respektujeme své soupeře, ale musíme hrát na té nejvyšší úrovni.“

zdroj: manutd.com
Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!