28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Rozhovory

Rozhovor s – Ashley Fletcher

Mladý útočník Manchesteru United Ashley Fletcher chce pokračovat v dobrých výkonech i v týmu U21 poté, co byl v minulé sezoně nejlepším střelcem Manchesteru United U18.

ashley_fletcher

Kdy ses poprvé připojil k United?
Když mi bylo pět let, tak jsem trénoval v místních tréninkových centrech, a později jsem začal trénovat v tréninkovém centru The Cliff. Když mi bylo devět let, tak mě klub bohužel nepodepsal, a já jsem odešel do Boltonu Wanderers, do svého rodného města. Sice jsem se narodil v Yorkshire, ale do Boltonu jsme se přestěhovali, když jsem měl tři roky. Do United jsem odešel, když jsem hrál za tým U12.

S kterými hráči jsi vyrůstal?
Od prvních dnů jsem si dobře rozuměl s Willem Keanem a Joshem Harropem. Dobré partnerství jsem měl i s Jamesem Wilsonem, ke kterému dost vzhlížím, jelikož je nyní v prvním týmu. Minulý rok se nám v Akademii dařilo.

Jak by si popsal svůj herní styl?
Jsem dost vysoký a také koncový hráč, ale myslím si, že stejně tak mohu hrát podhrotového hráče a klidně i na křídlech. Často sbírám míče ze středu hřiště a kromě zakončení také umím podržet míč. Většinu branek jsem ale nastřílel z pokutového území, takže jsem koncový hráč.

Střílel jsi pravidelně branky ve svých věkových skupinách?
Ano, v každé sezoně jsem jich několik nastřílel. Nikdy jsem se tím netrápil, protože jsem věděl, že ty branky prostě přijdou. V této sezoně je to ale samozřejmě těžší, jelikož v týmu U21 máme hodně skvělých hráčů a nedostanu se tak často na hřiště. Před odchodem na hostování většinou nastupoval Will Keane a také James Wilson ještě odehraje několik zápasů za tým U21. Snad v dalším průběhu sezony dostanu více příležitostí.

Doneslo se nám, že hodně branek si nastřílel v přátelských zápasech…
Ano, odehráli jsme několik přátelských zápasů a nastřílel jsem několik branek v zápasech proti Bury, Cardiff City a dalším týmům. V modelových zápasech jsem se také střelecky prosadil proti našemu prvnímu týmu.

Musel si překonat zdravotní problémy, jak jsi na tom teď?
Před rokem v létě jsem měl problémy s plícemi a na konci minulé sezony jsem si poranil koleno, takže jsem musel tvrdě pracovat na tom, abych se dostal zpátky do kondice a sestavy. Momentálně se cítím silnější a fyzicky lépe připravenější. Nyní jsem připraven. Párkrát jsem se dostal na hřiště jako náhradník a doufám, že se mi podaří nastřílet pár branek a udělám dojem na Warrena Joyce. Doufám, že se mi to povede.

Těžíš teď z toho, že tréninky jsou nyní kvalitnější?
Přesně tak. Tréninky jsou velmi intenzivní a v některých ohledech je to dokonce lepší než samotný zápas. Zlepšujete si jak kondici, tak své dovednosti. Přechod z týmu U18 do U21 znamená, že o místo bojujete se staršími a kvalitnějšími hráči, ale musíte být prostě trpělivý, tak, jako jsem byl já v první polovině sezony. Pokud budete odvádět svou práci dobře, dostanete šanci.

Jsou zde nějací hráči, kteří tě inspirují?
Ano, moji inspirací je James Wilson a samozřejmě také Paddy McNair nebo Tyler Blackett, v minulosti to byl také Danny Welbeck. Jsou ukázkou toho, že když budete tvrdě pracovat, můžete se dostat do prvního týmu. Vidím je jako vzory a doufám, že je napodobím. Může se to stát velmi rychle. Koukněte na Paddyho – v této sezoně byl hozen do hluboké vody a zatím to zvládá fantasticky.

Musel ses přizpůsobit své hře poté, co jsi přešel do týmu U21?
Ano, trenér týmu U18 Paul McGuinness byl pro mou kariéru velkým přínosem a hodně mi minulý rok pomohl. Řekl mi, že musím být silný a věřit si. Hlavně musím být silný a agresivnější a právě to mi chybělo. Snažím se to ve své hře nyní aplikovat, ale je to něco, co musím ještě hodně zlepšit.

Warren něco podobného řekl i o Willu Keanovi, je těžké být na hřišti agresivní?
Ano, Will a já jsem si dost podobní. Na hřišti hrajete pro tým, a i když jste hodný chlapec, tak na hřišti musíte být agresivní. Pokud chcete hrát na nejvyšší úrovni, bez agresivity se neobejdete. To mi vštěpují jak rodiče, tak trenéři. Momentálně se chci probojovat do týmu, vstřelit pár branek a udělat dojem na Warrena Joyce.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!