25/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Swansea City – Manchester United

Vážení čtenáři Devilpage.cz, opět vám přinášíme slovní a číselné hodnocení hráčů United, tentokrát po prohraném zápase se Swansea, kde jsme sice měli ze hry více a výkon byl místy pohledný, bohužel štěstěna na naší straně tentokrát nebyla. Opět hodnotila redakce a 230 fanoušků (v závorce).

 

De Gea1David De Gea – 5,8 (5,7)

V tomto zápase si připsal 3 zákroky, dvakrát však musel lovit míč ze sítě. Na obě střely neměl šanci, jednou jej propálil po přesném centru Shelveyho šikovný Korejec Ki. Podruhé jej bývalý Scouser zaskočil z velké dálky, a za pomocí teče Gomise se míč objevil v naší síti podruhé.

 

 

 

Shaw1Luke Shaw – 5,3 (5,1)

Nebyl to od něj moc dobrý zápas. Lajnu brousil poctivě, ale nemělo to kýžený efekt v podobě penetrace obrany z levého křídla. V zápase, kdy domácí nehráli na brejky po stranách (kromě Montera ke konci zápasu na opačné straně), si mohl dovolit více ofenzivní projev, který se nekonal, a tak jej střídal v 59´ Ashley Young.

 

 

 

Rojo1Marcos Rojo – 5,9 (5,8)

Rojocop! Náš nejlepší obránce v letošní sezóně, který podává neuvěřitelně konzistentní výkony, byl i dnes zdrojem častého potěšení z defenzivního umu. 10 vyhraných hlavičkových soubojů, 11 defenzivních odkopů, 2 zákroky uvnitř i vně vápna. Mohl vstřelit gól hlavičkou, ta však mířila nad.

 

 

 

Jones1Phil Jones – 5,6 (5,1)

Phil mi přišel poněkud unavený, málo se angažoval v ofenzivní části hry. Opět neměl moc defenzivní práce celkově přerušil 3 přihrávky, vyhrál jeden defenzivní souboj a jednu hlavičku v našem vápnu. Obyčejně bývá mnohem více vidět, tento zápas možná měl odehrát Smalling, který bývá hrozbou při standartních situacích.

 

 

 

McNairPaddy McNair – 4,3 (4,2)

Objev sezóny, který v předchozích zápasech zvedal ze židle, dnes odehrál vskutku špatné utkání. Nevím zda to bylo pokyny, ale neměl žádnou snahu vzít míč a utíkat s ním po křídle k bráně. Vždy se zastavil a rozehrál míč dozadu či do středu. Měl potíže s odkopy míčů a na druhý poločas byl vystřídán za Antonia Valenciu.

 

 

 

Blind1Daley Blind – 5,7 (5,3)

Předvedl v tomto zápase obrovské množství černé práce, když zachytil 9 přihrávek, k nimž přidal dva defenzivní zákroky ve středu hřiště. Jeho zajímavé pasy za obranu jsme však dnes moc neviděli, konkrétně pouze jeden, který se však podařil, k šanci to ale nevedlo. Šanci nevytvořil žádnou, dostal se však ke dvěma střelám, obě mu zblokovali.

 

 

 

Herrera1Ander Herrera – 6,9 (7) MOTM

Bezpochyby nejlepší hráč United v tomto zápase. Jeho počínání ve středu pole dávalo smysl. Uměl jak brát, tak dávat, a to mnohem účiněji než Wayne Rooney, který jeho post hrával. Dokáže si často nabíhat do vápna, kde se dostává k zakonční, jako i v tomto zápase kdy po nádherné jednodotykové kombinaci, která naprosto rozhodila obranu domácích, dokázal dokonale mířenou přízemní střelou k tyči jako jediný v tomto zápase překonat Fabiańskiho.

 

 

DiMaria1Ángel Di María – 4,7 (5,1)

V kalendářním roce 2015 předvádí opravdu špatné výkony, v sobotu se žádné viditelné zlepšení nekonalo. Hráč, který loni patřil do TOP 5 světa, nyní jen splašeně pobíhá, vymýšlí „spěky“ pro spoluhráče a jeho hlavním herním „fíglem“ je naběhnout si k vápnu zleva a vyslat odtud centr, který by mohl zužitkovat van Persie nebo Fellaini, jednoznačná instrukce LVG. Ze 14 se mu podařily 4, šance z toho byly 2, jedna z rohového kopu pro Roja a jedna pro van Persieho, který netrefil v absolutní šanci bránu. Sám si žádnou střelu na bránu nepřipsal, ze zápasu však odchází s bodem za asistenci na Herrerův gól.

 

Fellaini1Marouane Fellaini – 5,4 (4,6)

Naše belgická hora byla v tomto zápase využita jako podhrot, pravděpodobně jeho ideální pozici. Tato volba však znamená nepopulární hru na nakopávané míče, která již tolikrát byla produktivní. Dokud jsme neprohrávali, hráli jsme hezky kombinačně a jen čekali, kdy nám to tam spadne. Po inkasovaném gólu se přeplo na vysoké míče, strategii, kterou proti nám týmy trénují, protože se k ní tak často uchylujeme. Dnes se to projevilo na hřišti. Nedokázali jsme si vytvořit souvislejší tlak, Fellaini často hru kouskoval fauly, kterých i s přispěním citlivého rozhodčího nasbíral celkem 6, přičemž si odnesl pouze jednu žlutou kartu.

 

Rooney1Wayne Rooney – 5,4 (4,8)

Předvedl o něco lepší výkon na své preferované pozici útočníka. Byl u mnoha souher a hrál týmově, možná až moc, protože se od něj očekává, že bude dravější a bude se co nejvíce snažit dostávat do zakončení, což se nekonalo. Dostal se ke 3 střelám, jedné nad, jedné do gólmana a jedné do obránce. Speciální zmínku si zaslouží jeho rohové kopy, kterých kopal 6, ani jeden však nevytvořil nebezpečí. 

 

 

VanPersie1Robin van Persie – 4,9 (3,7!!!)

Býval jedním z nejlepších zakončovatelů na světě, což jsme si také mohli jednu sezónu užít. Člověk by řekl, že ho kámoš Louis dokáže namotivovat k lepším výkonům. Ono, nehrál až tak špatně, dokázal se často dostávat do šancí, nabíhal si na ně, spolupracoval s týmem a uvolňoval se. K čemu je to vše však dobré, když jeho finální výčet zní 7 střeleckých pokusů, jedno břevno, jeden zákrok gólmana a 5 střel šlo vedle, přičemž ve dvou případech šlo o vyložené šance? On je na hřišti, aby zakončoval šance, což se neděje, dlouhodobě, Falcao má stejný problém. Papírově nejsilnější útok světa s nejhorší možnou formou, to je jeden z důvodů, proč se budeme až do posledního kola modlit za účast v evropských soutěžích.

 

Střídající hráči:

 

ValenciaAntonio Valencia – 5,3 (5)

Nastoupil už o poločase, aby nahradil Paddyho McNaira, který jakoby hrál pod nějakou kletbou. Učinil tým kompaktnějším, konečně mu fungovala i pravá strana. Předvedl nanejvýš zajímavou statistiku, kdy se mu povedly 3 z jeho 5 centrů, u něj nevídané. 

 

 

 

Young1Ashley Young – 5,9 (6)

Podobně jako Valencia, i on přišel (už v 59´) nabídnout zkušenosti a větší ofenzivní využití. Což se i povedlo, předváděli jsme pohledný kombinační fotbal a hrnuli do vápna domácích jednu akci za druhou. Jak to nakonec skončilo, včetně přepnutí do fáze nákopů, víte všichni.

 

 

 

Mata1Juan Mata – 5 (5,1)

Nahradil v 79´ Di Maríu, který ztrácel až příliš míčů a přestával jít vidět. Škoda, že přišel do fáze nákopů, kdy se hra neustále kouskovala a k tolik potřebnému tlaku nedocházelo, tudíž nemohl s Herrerou dostat kombinačně míč až k nohám zakončovateli. Hru spíše uklidňoval, za 15 minut hry se dostal k 20, převážně krátkým přihrávkám, z nichž jen 3 pokazil. 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!