23/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Blind se v Manchesteru cítí jako doma

Blind výborně zapadl do týmu United, a jak vysvětluje v interview pro časopis Inside United, podobně se cítí i v Manchesteru.

Měl si čas na to, aby sis zvykl na anglický fotbal – v čem je podobná a v čem se liší Premier League a Eredivisie?

Největší rozdíl je, že Premier League se hraje v mnohem vyšším tempu. V Holandsku se sem tam objeví chvilky, kdy si můžete říct; dobře, teď si na pár minut odpočineme a budeme držet míč jednoduchými přihrávkami. Když jsem hrál svůj první zápas tady, uvědomil jsem si ten rozdíl a taky jsem byl trochu unavený. Tempo je tu určitě větší.

Je vysoké tempo jedním z aspektů hry Premier League, který si užíváš?

Ano. To je jedna věc a také se mi líbí, že každý tým Premier League je schopný vyhrát nad kterýmkoliv jiným týmem. Premier League je proto obtížnější. V Nizozemsku je opravdu jen čtyři až pět týmů, co se perou o titul – to je velký rozdíl.

A co Manchester? Jak si užíváš život mimo hřiště?

Líbí se mi. Bydlím ve městě – rád žiji ve městech. V Amsterdamu to bylo to samé. Mám rád ruch velkoměsta bzučící kolem mě. Má přítelkyně to má také ráda. Manchester je pěkný a užíváme si to tu. Když jsem podepsal smlouvu, byl jsem pryč s národním týmem, tak jsem poslal mamku a přítelkyni, aby se podívaly na nějaké domy a řekl jsem jim, aby mi poslaly nějaké fotky, když se jim nějaké budou líbit. Chtěli jsme se rozhodnout jak nejrychleji to šlo, takže jsme v hotelu nebyli moc dlouho. Na moc domů jsem se nedíval, nechal jsem to na přítelkyni.

Vybrala dobře?

Přímo výborně.

Jaký vztah sis doposud vytvořil k fanouškům?

Myslím, že skvělý. Cítím, že mi věří a mají ve mě víru, takže doufám, že jim to budu schopen splatit v každém zápase. Chci tvrdě pracovat a ukázat jim, čeho jsem schopný. Opravdu se tu cítím skvěle a za to fanouškům děkuji.

Co konkrétního se ti líbí od fanoušků na venkovních zápasech?

Je skvělé vidět, kolik fanoušků United je na každém zápase – je složité popsat jejich podporu, ale jsou na každém utkání – ať už doma, či venku. Myslím, že mluvím za každého z hráčů, když jim poděkuji za jejich podporu při každém zápase.

Přestože nejsi známý jako střelec gólů, netrvalo to dlouho a také ses zapsal na střeleckou listinu, když jste nakonec remizovali  s West Bromwichem…

Ano, to si pamatuji – to jsme 2:1 prohrávali. Zkoušel jsem předtím pálit na bránu, ale všechny střely byly zblokované. Jen jsem se rozhodl to zkusit znovu, když se ke mně míč dokutálel, a střelu pořádně umístit. Byl jsem velmi šťastný, když jsem viděl, že to jde do branky.

Jsou branky spíš jako bonus tvé hry a role v týmu?

Mou prací skutečně není střílet branky, ale určitě na tom mohu více zapracovat! [Smích] Normálně jsem přihrávající hráč a myslím, že kvůli tomu šel také můj první gól do branky. Protože jsem ho přihrál do sítě.

Řekl si, že rád spolupracuješ s Louisem van Gaalem. Řekneš nám nějaké jeho vlastnosti, které speciálně oceňuješ?

Nejvíc na něm oceňuji, že je vždy sám sebou. Vždy je ke všem upřímný a všem jasně říká, jaké má představy a co chce, což je dobrá věc, protože vždy víte, jak si jako hráč stojíte. Toho si velmi cením.

Jak ses začlenil se svými novými spoluhráči?

Robin van Persie mi na hodně pomohl, ale má angličtina byla dobrá, takže jsem všem rozuměl, i když s akcentem některých hráčů to nebylo jednoduché. Všichni byli skvělí a vřele mě přivítali. Od začátku se tu cítím skvěle.

A nakonec, co pro tebe bylo nejlepším zážitkem jakožto hráče Manchesteru United?

Nejúžasnější je vejít na ten trávník. Ten pocit je velmi speciální.

zdroj: manutd.com

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!