Van Gaal po prehre so Swansea City

83

Červení diabli prehrali na ihrisku Liberty Stadium proti domácej Swansea City tesným výsledkom 2:1 a manažér Louis Van Gaal označil túto prehru za nešťastnú.

25EABA5100000578-0-image-m-14_1424543529264Skóre zápasu otvoril v 28. minúte španielsky záložník Ander Herrera, ale už o 2 minúty vyrovnal stav zápasu na 1:1 Ki Sung-Yueng, aby v druhom polčase o víťazstve domácich rozhodol Bafetimbi Gomis. Táto prehra je pre Manchester United len druhou od novembra/listopadu minulého roku, ale vďaka nej sa United prepadli za Arsenal na 4. miesto v ligovej tabuľke Premier League.

,,Mali sme nešťastie, pretože sme dominovali počas takmer celých 90 minút, ale nedokázali sme skórovať zo šancí, ktoré sme mali,“ povedal Van Gaal pre Sky Sports.

,,Swansea bola v druhom polčase veľmi efektívna, keďže mali v druhom polčase len dve šance, ale aj z nich dokázali streliť víťazný gól. Naše držanie lopty bolo dobré, ale bolo nám na nič, keď sme z toho nedokázali vyťažiť gól. Mali sme strelecké šance, ale nepremenili sme ich. A presne takto to vo futbale chodí, že ak neskórujete vy, tak skóruje váš súper. Sklamanie z tejto prehry je obrovské, pretože sme mohli kľudne zvíťaziť,“ dodal Van Gaal.

Na otázky novinárov, že ako v tejto chvíli vníma boj o ligovú štvorku odpovedal: ,,Je úžasné, že sme z posledných 19 zápasoch prehrali len proti Southamptonu, takže teraz sa musíme zodvihnúť a pokračovať v tom aj naďalej,“

Boss sa vyjadril aj na zranenie Robina Van Persieho, ktorý štadión opúšťal na barlách: ,,Zápas sme ku koncu kontrolovali aj keď sme prakticky hrali s desiatimi hráčmi, keďže Van Persie nemohol poriadne behať. Nevieme o aké vážne zranenie sa v tejto chvíli jedná, takže si musíme počkať na lekárske vyšetrenia,“ zakončil Van Gaal.

Predchádzajúci článokRooney: Je těžké se s prohrou vypořádat
Ďalší článokPohledem ďábla: Swansea – Manchester United
United registrujem od roku 1998 a medzi mojich najobľúbenejších hráčov patrí zlatá generácia z Class of 92 na čele s legendárnym Sirom Alexom Fergusonom, na ktorej som od detstva ešte ako mladý futbalista vyrastal. Ďalej to bol Wayne Rooney, Rio Ferdinand, Nemanja Vidič, či Patrice Evra. United obdivujem kvôli histórii, legendám a tradíciám. Fanúšikovskej činnosti spojenej s vedením fanstránky, organizáciou zrazov a výjazdov na futbal do Anglicka sa venujem približne od roku 2007. Od roku 2010 prevádzkujem projekt Devilpage.cz & Devilpage.sk, ktorého najväčšou výzvou je spájať komunitu českých a slovenských fanúšikov MUFC.