Rooney: Je těžké se s prohrou vypořádat

28

Wayne Rooney přiznal, že není nic lehkého přijmout prohru ze včerejšího zápasu se Swansea, zvláště pak po tom, co se hráči United po brance Andera Herrery ujali jako první vedení.

rooney_00

Svou přízemní střelou k tyči otevřel mladý Španěl skóre po tom, co jej k tomu velmi chytrou přihrávkou vyzval Angel Di María. Vedení Rudých ďáblů však nevydrželo moc dlouho, když chvíli na to srovnal po centru z levé strany jihokorejský záložník Ki Sung-Yueng. A byť svěřenci Louise van Gaala dominovali v držení míče, když se v této statistice dostali na číslo 64%, prohře zabránit nedokázali, jelikož svou výstavní střelou upravil na konečných 2:1 pro Swansea Jonjo Shelvey.

Je těžké se s tím vypořádat,“ nechal se slyšet kapitán Rooney. „Hlavně mám pocit, že jsme ve druhé půli do momentu, kdy se jim podařila vstřelit branka, na hřišti dominovali. A náš gól na 1:0 byl přímo skvělý. Opravdu jsem z toho znepokojený, zvláště pak z toho, že jsme jim dovolili tak brzo vyrovnat.“

„Po přestávce jsme do toho šli s pocitem, že to zvládneme. Ve druhé půli jsme je v podstatě k ničemu nepustili, ale pak přišla ta střela z třiceti yardů a byl z ní gól. To se ale bohužel stává, no nadšení z toho nejsme.“

Pokud by se nám podařilo udržet vedení do přestávky, Swansea by pak pravděpodobně musela více otevřít hru, což by nám dalo prostor. A jak už jsem řekl, mám pocit, že jsme na hřišti dominovali. Možná byla škoda, že jsme jejich brankáře netestovali tak často, jak bychom chtěli. Celkově jsme však znepokojeni, především pak po průběhu zápasu.“

V podstatě se hrálo na jedné polovině a tak jsem si myslel, že to bude jen otázkou času. Dostali jsme je pod tlak, ale vápno si bránili velmi dobře. Odcházet ze hřiště po takovém výkonu s prázdnou, není nic lehkého.“

Rooney se také vyjádřil k následujícímu zápasu se Sunderlandem, jež se odehraje na Old Trafford.

Příští týden musíme vyhrát. Pořád je před námi hodně zápasů, ale začít postupovat nahoru musíme ihned. Musíme se dostat na šňůru výher a udržet se na ní tak dlouho, aby nám zajistila místo v první čtyřce.“

Predchádzajúci článokReview: Swansea City – Manchester United + fotky
Ďalší článokVan Gaal po prehre so Swansea City
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).