01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Blog

5 důvodů, proč by měl Herrera nastoupit proti Swansea

Šikovný španělský záložník Ander Herrera od svého příchodu z Athletika Bilbaa potvrzuje své kvality, takže není překvapením, že se o něj po nátlaku fanoušků začala zajímat také anglická média. Portál manchesterevenings připravil 5 důvodů, proč by měl o víkendu proti Swansea nastoupit v základní sestavě.

Ander Herrera

Góly

Když Ander přišel z Bilbaa, tak se počet jeho vstřelených gólů ve 128 zápasech zastavil na čísle 11. Za prvních 8 měsíců (17 zápasů – 932 minut) v United vstřelil už góly čtyři. Na další čtyři góly přihrál a jeho gól proti Prestonu, i když byl jakkoli kontroverzní, tak byl klíčovým bodem k obratu. Jeho střela proti Yeovilu ve třetím kole FA cupu ukázala kvalitu jeho střel ze střední vzdálenost a v United, který bojuje o nejvyšší cíle je gólový příspěvek záložníků zásadní.

Procentuální úspěšnost

Statistiky říkají, že jeho vliv na hru United je pozitivní. Pokud Herrera nastoupil, tak United vyhráli v 65% případů, pokud nenastoupil, tak vyhráli pouze ve 42%. Statistiky tedy podporují jeho nasazování do základní sestavy. Potencionální výhra proti Swansea by mohla být odrazovým můstkem pro úspěšnou šňůru zápasů v boji o druhé místo, a právě Herrera může být tím klíčovým hráčem.

Rovnováha

Moderní záložníci jsou rozdělování do dvou kategorií – defenzivní a ofenzivní. Herrera ovšem neni ani jedním typem. Je to „staromódní“ typ box to box záložníka, který může být přesně tím, co van Gaal potřebuje. Pomoc hráče, který je platný na obou koncích hřiště dává United tolik potřebný balanc. Především pokud s ním nastupuje Di María a Rooney, kteří mají s Anderem v sestavě více volnosti.

Pozice Wayna Rooneyho

V anketě portálu „MEN poll“ fanoušci United hlasovali, že preferují formaci 4-2-3-1. Herrera je schopný hrát na jakémkoli místě v záloze, což dovoluje Rooneymu, aby se posunul do pozice za hrotového útočníka. Fanoušci United kritizují defenzivní povinnosti Rooneyho a Herrera van Gaalovi nabízí možnost Wayna posunout na podhrot nebo až na samotný hrot. Anglický kapitán hrál na začátku sezony mnohem lépe, takže právě změna pozice by mu měla pomoci k dalším gólům. Dalším důvodem je forma stárnoucího van Persieho a Radamela Falcaa, který se zatím jeví jako zklamání.

Nedostatek alternativ

Vzhledem k odchodům Fletchera a Andersona, jsou možnosti van Gaala uprostřed hřiště limitovány. Pokud bude Blind schopný pomáhat obráncům, tak může být Herrera ideálním hráčem, který může diktovat tempo hry United, stejně jako to dělal Paul Scholes. Fellaini ani Rooney se v této roli neukázali jako ideální řešení, takže jaké další možnosti United mají? Tohle je přesně role, kterou měl Herrera v Bilbau, za co jsme v létě zaplatili 36 milionů euro.

Ander Herrera - anketa fanoušků vs Swansea

zdroj:manchesterevening.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!