Review: Preston North End – Manchester United

21

Manchester United sa prebojoval do osmičky najlepších v tohtoročnom FA Cupe po tom, čo prehrával od začiatku druhého polčasu s účastníkom League One Preston North End, aby postupne zvrátil vývoj zápasu a prebojoval sa do ďalšieho kola po výsledku 3-1.

preston_united

Button - První poločas

Van Gaal postavil Waynea Rooneyho do vysunutejšej pozície ako posledné týždne, no United sa dlhú dobu nedarilo zlomiť tím z League One. V prvom polčase sa vyskytlo na oboch stranách len niekoľko šancí, pričom najbližšie ku gólu mal Joe Garrner, ktorý vo vzdušnom súboji prebil Marcosa Roja a jeho  hlavička po priamom kope letela ponad brvno. Ángel Di María, ktorého finálna prihrávka sotvakedy našla spoluhráča v červenom tričku, mieril nepresne z priameho kopu vo vzdialenosti 23 metrov. Preston tvrdo pracoval na tom, aby udržal na uzde aktuálne tretí tím z anglickej Premier League.

Button - Druhý poločas

Laird poslal Preston do vedenia zaslúženým gólom hneď dve minúty po začiatku druhého polčasu. Jeho tečovaný strelecký pokus prešiel aj pomedzi prsty Davida De Geu, ktorý si mal počínať v tomto prípade lepšie. 0-1

Garner mohol zvýšiť náskok domácich, no jeho hlavička z deviatich metrov už skončila v bezpečí náruče De Geu. Radamel Falcao bol jedným z najslabších článkov United a po hodine hry ho van Gaal vystriedal za Ashleyho Younga. Táto zmena okamžite priniesla svoje ovocie. Španielsky záložník Ander Herrera vyrovnal stav stretnutia po tom, čo ho z pravej strany našiel Young. Gól však bol z pohľadu domácich kontroverzný, ktorí volali po postavení mimo hru. Mysleli si totiž, že Rooney stojaci v ofsajde ovplyvnil hru, hoci sa lopty nedotkol tak, že brankár Stuckmann oddialil svoj pokus strelu zastaviť, až kým lopta neprešla okolo Rooneyho. 1-1

Paul Gallagher zatočil priamy kop len tesne ponad brvno brány United, no tí sa následne dostali do vedenia vďaka Fellainimu v čase, keď na časomiere svietilo odohraných 72 minút. Fellaini skóroval po centri Valenciu na vzdialenejšiu žrď. 2-1

O pár minút neskôr ďalší jeho pokus z zblízka zmaril brankár Stuckmann. Rooney z pokutového kopu dve minúty pred koncom uzavrel skóre na 3-1.

Manchester United: De Gea – Shaw, Rojo, Smalling, Valencia – Blind Fellaini, Herrera, Di María – Falcao, Rooney

Lavička: Valdés, Evans, Januzaj, Mata, McNair, Wilson, Young

Preston North End: Stuckmann – Wright, Huntington, Clarke – Laird, Gallagher, Welsh, Kilkenny, Humphrey – Garner, Davies

Lavička: Brownhill, Ebanks-Blae, Hudson, King, Reid, Robinson, Wiseman