28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Blog

Radamel Falcao – dochází mu v United čas?

Během včerejšího pohárového utkání mezi domácím Prestonem North End a Manchesterem United jsme mohli slyšet skandování chorálu „what a waste of money“ („jaké to plýtvání peněz“), který domácí fanoušci směřovali kolumbijskému útočníkovi Radamelu Falcaovi.

Falcao (eurosport.com)

Nepřesvědčivého výkonu si v utkání všiml i manažer United Louis van Gaal, který útočníka stáhl ze hřiště zhruba po hodině hry.

Falcao je momentálně v Manchesteru United na hostování z AS Monaco, za které anglický klub zaplatil šest milionů liber. Na konci sezony budou mít United šanci útočníka získat na trvalý přestup za 43,5 milionu liber. Čas se kolumbijskému útočníkovi krátí a momentálně je minimální šance, že se tento přestup uskuteční. Falcao, který na Old Trafford pobírá týdně 265 tisíc liber, v 19ti odehraných utkáních za United vstřelil pouze čtyři branky, což je na útočníka jeho kvalit opravdu málo. Celých devadesát minut Falcao odehrál pouze čtyřikrát.

Ve včerejším utkání 5. kola FA Cupu proti Prestonu North End Falcao nastoupil v základní sestavě Rudých ďáblů, ale v utkání nebyl vůbec vidět, a proto jej manažer van Gaal stáhl ze hřiště už po hodině hry. Po jeho odchodu United nastříleli tři branky a vyhráli 3:1. Nabízí se tedy otázka, zdali United nehrají lépe bez Falcaa. Do konce sezony zbývá United odehrát ještě 13 zápasů v Premier League a minimálně jeden zápas v FA Cupu. Otázkou je, kolik příležitostí ještě Falcao dostane.

„Další noc, kdy Falcao nepředvedl vůbec nic. Pochybuji, že jej uvidíme opět v dresu United. Nemyslím si, že něco nabídl,“ okomentoval výkon Falcaa v utkání spolu-komentátor BBC Martin Keown.

Radamel Falcao v utkání ani jednou nevystřelil na branku, stejně tak jako v posledním ligovém utkání proti Burnley. Pro Manchester United, i samotného hráče, musí být dost znepokojivé, že se nedostal do šance přes obranu týmů, které patří k těm slabším. V utkání proti Prestonu se pouze 26x potkal s míčem, což je dost málo, chyběla mu rychlost a předvídavost.

„Chyběla mu rychlost, aby se dostal přes obranu Prestonu. Je zdravotně v pořádku? Má přesvědčit, že si tady zaslouží být na delší dobu, což se mu ale nedaří,“ dodal Keown.

Nabízí se tedy otázka, zdali Falcaovi nechybí kondice. Falcao kvůli vážnému zranění kolene zmeškal loňské MS ve fotbale a pravděpodobně ještě stále není úplně fit. V posledních měsících ho také trápilo zranění lýtka, a ačkoliv jej nyní žádné další zranění neomezuje, vypadá to, že stále není v plné kondici. Právě útočníci potřebují být v dobré kondici a právě to Falcao, už od svého příchodu na Old Trafford, postrádá. Hráčovu kondici zpochybnil i samotný manažer van Gaal, když se v prosinci minulého roku vyjádřil, že Falcao je schopen odehrát zhruba 20 minut za zápas.

Falcao od té doby většinou nastupoval jako náhradník a v zápase proti Southamptonu úplně vypadl ze sestavy. Další ligový zápas proti Stoke City pak před ním dostal šanci 19letý James Wilson. Kolumbijskému reprezentantovi se pak sice podařilo střelecky prosadit v utkání proti Leicesteru City, ale celkově zatím van Gaala nepřesvědčil, že by měl mít na Old Trafford dlouhodobou budoucnost.

Van Gaal má navíc v útoku z čeho vybírat. Talentovaného Wilsona, naopak od Falcaa, zdobí rychlost a výbušnost, zatímco van Persie dokáže být v pokutovém území velmi nebezpečný. Rooney pak může nabídnout větší rozsah působnosti než jen ve finální fázi a skvělou přihrávku. Oba zkušení útočníci jsou pro soupeře větší hrozbou než Falcao a je docela překvapením, že při současné formě útočníků nastupuje Wayne Rooney v záloze. V případě potřeby dokáže v útoku nastoupit i Marouane Fellaini, jak jsme mohli vidět právě ve včerejším utkání.

Jorge Mendes, Falcaův agent, na začátku roku prohlásil, že není jisté, že hráč bude na začátku příští sezony v Manchesteru United. Podle posledního vývoje to je více než pravděpodobné. Za hráče, jehož přestupová hodnota je přes 40 milionů liber a týdenní plat se blíží hranici tří set tisíc liber týdně, očekáváte rozhodně více.

Statistiky Radamela Falcaa v této sezoně:
Odehraná utkání: 19
Počet odehraných minut: 1,148
Počet vstřelených branek: 4
Počet odehraných minut nutných ke vstřelení branky: 287
Asistence: 4
Žluté karty: 2

10990686_946714092008390_1387113753967006797_n

Zdroj: bbc.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!