Ohlasy po utkání s Prestonem

58

Manchester United po včerejší výhře 3:1 nad Prestonem postoupil do čtvrtfinále FA Cupu, kde na něj čeká Arsenal.

van_gaal_press

Manchester United sice v 5. kole FA Cupu prohrával s Prestonem North End 1:0 poté, co se v úvodu druhého poločasu střelecky prosadil Scott Laird. Manažer United poté změnil taktiku a rozestavení, což se vyplatilo. United v druhém poločase svému soupeři nasázeli tři branky a postoupili do čtvrtfinále FA Cupu.

„S prvním poločasem jsem byl spokojený. Soupeři jsme nedovolili se dostat do šancí, což je v takovýchto zápasech velmi složité. Zvláště když se jedná o dlouhé balóny a souboje mezi středními obránci a Kevinem Daviesem. V druhém poločase se jim podařilo poměrně šťastně skórovat, jelikož střela byla tečována. Po inkasované brance jsme ale ukázali skvělého týmového ducha. Změnili jsme rozestavení a to se vyplatilo. Myslím si, že se nám podařilo vstřelit pěkné branky, ale zároveň jsme měli trochu štěstí. Hodně se mi líbil druhý gól, kdy Valencia poslal míč na zadní tyč na Fellainiho. V tréninku toto hodně nacvičujeme, takže jsem rád za Valenciu, že to vyšlo,“ řekl van Gaal.

Belgický záložník Marouane Fellaini v utkání často operoval v útoku, což se vyplatilo. Fellaini vstřelil vítěznou branku utkání.

„Ano, Fellaini je silovým hráčem. V sestavě s ním můžeme na soupeře vyvíjet tlak a také vstřelit branky. Poprvé jsem ho postavil na pozici, kde by rád hrál, ale ne vždy mám pro něj místo v sestavě. To je můj problém.“

Do utkání nezasáhl zraněný útočník Robin van Persie, ale holandský manažer potvrdil, že hráč bude k dispozici k ligovému utkání proti Swansea City.

Na vítězství Rudých ďáblů se vstřelenou brankou podílel také španělský záložník Ander Herrera, který také vyzdvihl podporu fanoušků United, kteří přijeli do Prestonu podpořit svůj tým.

„Podpora fanoušků je vždy fantastická a hodně pro nás znamená. Dneska na stadionu v Prestonu byli naprosto úžasní. Podporovali nás i za nepříznivého stavu a za to jim patří velký dík. Vyhráli jsme pro ně, protože za nerozhodného stavu nás dotlačili k vítězství.“

Ve čtvrtfinále FA Cupu nyní Manchester United čeká Arsenal a Ander Herrera se už nemůže tohoto utkání dočkat.

„Pokračujeme v soutěži a nyní nás čeká Arsenal, který momentálně patří k nejlepším týmům. Ale my jsme Manchester United a máme velkého týmového ducha, což jsme dneska ukázali. Máme dobré hráče, dobrý realizační tým a budeme lepší.“

K vítězství Rudých ďáblů pomohl i záložník Ashley Young, který se teprve nedávno vrátil do sestavy United po zranění.

„Ukázali jsme bojovného ducha, který nás vždy zdobil. Prohrávali jsme, ale dostali jsme se zpátky do zápasu. Před zápasem jsme si řekli, že postoupíme do čtvrtfinále, a šli jsme si za tím, takže jsme spokojeni. Manažer řekl, že chce udělat nějaké změny a proto mě poslal na hřiště. Máme spoustu skvělých hráčů, kteří dokážou hrát podle potřeby na různých pozicích.“

Ashley Young také okomentoval vstřelené branky Manchesteru United.

„Inkasovaný gól byl trochu nešťastný, byla tam teč. Ale jakmile se nám podařilo vyrovnat, věděli jsme, že přidáme další branku. Co se týče Marouaneho, nechtěl bych proti němu hrát. Pro obránce je velmi nepříjemným hráčem, což znovu ukázal. Jsem rád za jeho výkon a za vstřelenou branku, zaslouží si to. Wayne pokutové kopy trénuje na tréninku a jsem rád, že i on se zapsal do listiny střelců. Abych byl upřímný, jsem rád, že další zápas budeme hrát na domácím hřišti. Přichází klíčová fáze soutěže a bude to těžké utkání. Věřím, že pokud předvedeme výkon, kterého jsme schopni, postoupíme do dalšího kola. Určitě chceme vyhrát.“