Akadémia

U18: United – Everton 3:2

Po nevydarenom vystúpení v Fa Youth Cupe sa naši mladíci predstavili na domácom ihrisku proti Evertonu. Ani proti celku z Merseyside to nevyzeralo veľmi nádejne, ale po skvelom obrate a víťazstve 3:2 zostávajú všetky body doma.

demetri-mitchell-england-620

Do základnej zostavy sa dostal aj uzdravený Demetri Mitchell, ktorý sa po ťažkom zranení vracia späť do zápasového zaťaženia. Ani on však nedokázal nič zmeniť na tom, že od úvodu sa hral futbal bez väčších šancí prevažne medzi šestnástkami. Ani jedno mužstvo nemalo väčšiu prevahu. V 10. minúte mohol ísť do rýchleho protiútoku Croskery, ale ešte na polovici United ho takticky zastavil Walsh aj za cenu žltej karty. V 16. minúte padol nečakaný gól. Pred šestnástkou sa kľučkou Broadhead zbavil Williamsa a okamžitou strelou k pravej žrdi  prekonal Hendersona. 0:1. V 19. minúte v strede ihriska zabojoval Redmond a prihral Thompsonovi. Mladý záložník bol faulovaný a po štandartke sa United tlačili pred bránu Evertonu. Obrana hostí však bola veľmi pozorná a nedovolila žiaden väčší rozruch pred ich bránou. V 24. minúte už hostia viedli o dva góly. K priamemu kopu z asi 25 metrov sa postavil Walsh. Ten svoju strelu zatočil k ľavej žrdi Hendersonovej brány. Lopta tesne pred brankárom skočila a odrazom od žrde sa dostala za jeho chrbát. 0:2. S negatívnym vývojom zápasu chcel niečo spraviť Mitchell, ktorý sa predral až do šestnástky Evertonu, ale jeho strela už nebola dostatočne razantná ani dobre umiestnená, aby dokázala prekonať Hewelta v bráne Evertonu. V 30. minúte to opäť skúšal dobrý strelec Walsh, ale tentoraz jeho tvrdá strela spoza šestnástky skončila vedľa brány. V 40. minúte mali United dobrú šancu na zníženie. Pravý obranca Reid sa dostal až do šestnástky a spätnou prihrávkou hľadal dobiehajúceho Croskeryho. Prihrávka bola presná, ale Croskery bol zablokovaný obranou Evertonu, a tak ani z tejto šance United neohrozili bránu hostí. O päť minút neskôr už bolo všetko inak. Na pravej strane zakombinovali Reid a Riley a center druhého menovaného presne našiel hlavu Croskeryho. Na jeho hlavičku už Hewelt nemal šancu zareagovať a skvelým gólom do šatne sa United vrátili do zápasu. 1:2.

Do druhého polčasu vstúpili United veľmi aktívne. Snažili sa okamžite skórovať, ale obrana Evertonu bola zásadne proti a nepustila našich hráčov do väčšej šance. V 54. minúte hráči United veľmi dobre zakombinovali a k lopte sa v šestnástke dostal Mitchell, ktorý zahodil túto nádejnú šancu nepresným centrom a odkopávalo sa len od Heweltovej brány. V 61. minúte bolo vyrovnané. Thompson krásnou kolmicou našiel Rashforda a najlepší strelec United nemal problém utiecť obrane Evertonu a pohodlne zasunúť loptu za Heweltov chrbát. 2:2. O 10 minút neskôr sa Borthwick-Jackson prezentoval presným centrom do šestnástky na voľného Rileyho, ale ten si loptu nedokázal dobre spracovať a tá skončila v náručí brankára Hewelta. V 75. minúte sa naskytla dobrá šanca na otočenie zápasu. Walsh sa po druhej žltej karte nechal vylúčiť a Everton dohrával o jedného hráča menej. Walsh si myslel, že dokáže oklamať hlavného rozhodcu a pri zahrávaní priameho kopu si loptu posunul o meter dopredu. Rozhodca však bol pozorný, neváhal mu ukázať druhú žltú kartu a poslal ho predčasne do šatní. Po červenej karte sa k tvrdému zakončeniu dostal Croskery, ale mieril len presne do stredu brány. United sa chopili svojej šance a vytvárali veľký tlak pred šestnástkou Evertonu. O strelu sa z pravej strany pokúšal Mitchell, ale brankár hostí výborne zasiahol. Päť minút pred koncom boli naši mladíci veľmi blízko k vedúcemu gólu. Po obrovskom tlaku sa k strele dostal Rashford, ale ten z krátkej vzdialenosti len napálil svoju strelu do Hewelta. Obrat bol dokonaný v 89. minúte. Po pravej strane prešiel medzi obrancami Riley až do šestnástky. Presnou prihrávkou našiel osamoteného Croskeryho, ktorý z prvej namieril svoju strelu presne k ľavej žrdi a poslal svoje mužstvo do vedenia. 3:2. Našim mladíkom sa podaril dokonalý obrat, keď už proti Evertonu prehrávali 0:2, ale bojovným výkonom sa dokázali vrátiť do zápasu a otočiť ho vo svoj prospech. Toto víťazstvo bolo veľmi dôležité, keďže vďaka nemu sa United posunuli na štvrté miesto v tabuľke, ktoré zaručuje postup do play-off. Už o týždeň sa naši hráči stretnú s priamym konkurentom o štvrtú priečku na pôde Derby County.

Góly: 16. Broadhead, 24. Welsh, 45. Croskery, 61. Rashford, 89. Croskery