06/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Příjmy United klesly o 14 %, dluh se zvýšil

Manchester United za druhé čtvrtletí finančního roku hlásí pokles příjmů o 14 %, což je způsobeno především absencí anglického klubu v Lize mistrů.

Manchester United vs Crystal Palace2

Za poslední tři měsíce se rovněž zvýšil hrubý dluh Manchesteru United ze 356,6 mil. liber na 380,5 mil. liber, což je z velké části také způsobeno posilujícím dolarem. Příjmy Manchesteru United za poslední tři měsíce k 31. prosinci 2014 činily 105,7 mil. liber, přičemž za stejné období loňský rok klub utržil 122,9 mil. liber.

Přesto pokles příjmů není tak výrazný, jak původně někteří analytici očekávali. Klub totiž snížil výdaje a posílil příjmy z komerčních záležitostí. Výkonný ředitel Manchesteru United Ed Woodward uvedl, že klub je prozatím v dobré pozici, aby v příští sezoně opět hrál Ligy mistrů.

„Premier League nedávno představila balíček vysílacích práv pro roky 2017-2019 a jedná se o nárůst přes 70 %, což opět dokazuje, že jsme součástí nejlepší fotbalové ligy na světě. Bez ohledu na to, že v této sezoně nehrajeme evropské poháry, naše příjmy a EBITDA (zisk před odečtením úroku, daní, odpisů a amortizace) zůstávají silné a ukazuje to sílu našeho obchodního modelu, kdy se naše příjmy z komerčních záležitostí každým rokem zvedají. Na hřišti tým bojuje v Premier League o první top čtyřku a těšíme se na zbytek sezony,“ řekl Ed Woodward.

Největší dopad na finance klubu má fakt, že klub přišel o peníze z vysílacích práv evropských pohárů, zde došlo k poklesu o 46,9 % na 28,4 mil. liber. Naopak, za poslední tři měsíce klub ušetřil 2,9 mil. liber na platech hráčů a to především kvůli zeštíhlení kádru, které proběhlo před startem letošní sezony.

Zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!