24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Manchester United – Burnley

Jak si vedli jednotliví hráči v domácím zápase proti Burnley u redakce a 280 fanoušků (v závorce)? To se spolu se zajímavými statistikami dočtete právě v tomto článku s poměrně silnějším ironickým podtónem tu a tam. Přece jen, trpělivost má přímou úměru k potěšení, které ze sledování zápasů United plyne. 

 

De Gea1David De Gea – 6,6 (7,2)

Málokdo čekal, že bude mít Burnley tolik šancí skórovat. Povedlo se jim to jen jednou, když si De Gea špatně zorganizoval obranu, mohl po centrovaném míči vyběhnout, protože Smalling po něm nešel, ale nestalo se ani jedno a nakonec mohl Ings pohodlně hlavičkovat do poloodkryté brány. Nepamatuji si, kdy naposledy byl gól právě chybou gólmana, což jsme si v dobách Carolla a jiných opravdu říct nemohli. Kromě obdrženého gólu měl dva zákroky, 4 střely zblokovali obránci a 6 jich šlo mimo. Celkem tedy 13 střeleckých pokusů od předposledního týmu tabulky na domácím hřišti.

 

McNairPaddy McNair – 6,6 (6,3)

Jeho hra opět měla hlavu a patu. Na pravém beku zatím předvádí nejlepší výkony, protože může uplatnit své ofenzivní předpoklady. Díky jeho dalekonosné pumelici jsme kopali roh, ze kterého padl první gól zápasu. Při ofenzívě byl pozičně naprosto perfektní, vždy tam, kde mohl pomoci, vytvořil díky tomu dvě šance. V obraně se ale pak stávalo, že mu utíkali rychlí křídelníci hostí, což také přispělo k výše zmíněným častým šancím Burnley.

 

 

Jones1Phil Jones – nehodnocen

Odehrál necelých 5 minut, při obranném výskoku špatně doskočil, a i když to vypadalo na kotník, objevily se zprávy, že se jedná o koleno. Jones se to snažil rozběhat, ale kulhal a neriskoval to. Vystřídal ho Chris Smalling a co se díky tomu stalo, to víte všichni. LVG má zase o čem vyprávět na srazech fotbalových mágů.

 

 

 

Evans1Jonny Evans – 4,3 (4,2)

Opět natropil několik hloupých chyb, které zase na druhou stranu vykompenzoval hezkými okamžiky, například když se rozhodl založit útok a málem se dostal k zakončení, kdyby radši nepřihrál na křídlo. Byl to on, kdo vyslal Di Máriu na jeho sólo vedoucí k první penaltě United v této sezóně. Všechny hlavičkové souboje vyhrál a pokud se dostal k obrannému zákroku, neselhal v něm. Jeho zkraty v rozehrávce a komunikaci však zůstanou v paměti déle a proto se nelze divit jeho nízkému hodnocení. 

 

 

Rojo1Marcos Rojo – 5,4 (5,7)

Další kvalitní výkon tohoto konzistentního mladého všestranného obránce. Dnes nebyl tolik výrazný v ofenzivě, i přesto si připsal jednu střelu z dálky, která mířila bohužel vedle. Centr však nevyslal žádný, měl před sebou Januzaje a Di Maríu a hráči hostí jej poměrně dost zaměstnávali v obraně, kde si připsal velké množství zákroků, přerušených přihrávek či vyhraných hlavičkových soubojů. 

 

 

Blind1Daley Blind – 5,2 (5,4)

Těžko hodnotit tohoto hráče. Strávil na hřišti pouhých 39 minut, přičemž posledních necelých deset odehrál se zraněním oka a možným malým otřesem mozku po loktu soupeře. Za celou dobu rozdal pouze 20 přihrávek, nebyl tolik vidět, opět trpěl na Wayna Rooneyho, který mu chodil do prostoru, místo toho, aby více zabral směrem dopředu. 

 

 

 

Rooney1Wayne Rooney – 4,8 (4,7)

Jeho výkony jdou čím dál více dolů. Dnes měl tolik možností jít s míčem dopředu, místo toho koukal doleva doprava, aby nakonec míč poslal obránci anebo vzácně lobem za obranu na RVP, což se mu povedlo jen jednou, aby to zavánělo šancí. Poziční hra hrozná, neustále se cpal do středového kruhu, kde má dělat dispečera Blind, který má přece jen lepší nahrávky a hlavně rychlejší exekuci myšlenek. LVG ho tam nakonec po střídání Blinda poslal, a tak jsme si mohli užít téměř hodinu Rooneyho v roli defenzivního záložníka. Bývalý pitbull, co trhal obrany a sítě je nyní vysloužilým hlídacím rottweilerem. 5 přihrávek za celý zápas v poslední (ofenzivní) třetině hřiště, to je vskutku smutná bilance.

 

Januzaj1Adnan Januzaj – 5,5 (5,3)

Jeden z nejlepších hráčů v ofenzívě. Rozhodně ten nejzábavnější, se svými výpady a kličkami, díky kterým se dostával do slibných pozic. Je třeba také podotknout, že kvůli nim občas ztratil naivně míč. Ale o to jde, zkoušet to, penetrovat obranu, vzít to na sebe. To naší útočníci neumí, Rooney na to už kašle, protože je kapitán a musí udržovat rovnováhu. Di María mu v tomto jediný konkuruje, abych byl přesný, spíše si vzájemně zavází. To Van Gaal eliminoval přeřazením Di Maríi na pravou stranu zálohy pro druhý poločas. Velmi často mu byl pískán faul, celkově 4krát, což bylo dáno jak zápalem (Adnan opravdu bojoval), tak i citlivostí sudího, která mě často přiváděla do verbálně bohatého varu. Mohl nakonec vstřelit gól, ale obránce Shackell míč instinktivně vykopl z brankové čáry.

 

DiMaria1Angel Di María – 6,2 (6,4)

Spolu s Januzajem se starali o jediné vzrušující momenty včerejšího zápasu. Souhlasím s jejich společným využíváním v základní sestavě, každý by však měl operovat na své straně hřiště. Zatímco dědic čísla 11 se držel své levé strany, Ángel se pohyboval po celém hřišti a snažil se vymýšlet vše možné. Například centr na druhý gól Smallinga. Vyslal celkem tři střely, jednu z dálky mimo, jednu mu zblokoval obránce a poslední až v nastavení mu vyboxoval gólman. Zkazil 13 z 45 přihrávek, takže jeho úspěšnost se opět o moc nezlepšila, na tomto by mohl zapracovat. Co se týče centrů, z 10 se uchytily 2, jeden s gólovou tečkou.

 

Falcao1Radamel Falcao – 4,4 (4,4)

Jednoduše, nebyl to jeho zápas. Prošel si velkou frustrací způsobenou i tím, že rozhodčí ignoroval fauly na jeho osobu, byl neustále ztrojován, jeho zpracování bylo slabé, nedokázal se s míčem otočit a běžet k bráně. Míče ho ani nehledaly v dobrých pozicích. Neměl ani jednu střelu za celý zápas. Vyhrál pouze 1 z 8 hlavičkových soubojů, což je u něj alarmující. Přesto si však připsal bod za asistenci hlavou na první gól zápasu. Nakonec neudržel nervy na uzdě a vyjel po rozhodčím Friendovi, který ho musel zchladit žlutou kartou a povoláním Rooneyho na pokec. LVG jej poté stáhl, až v 74´. Podle mě měl jít Wilson na hřiště mnohem dříve. Možná od začátku, protože tandem RVP-Falcao vypadá sice hrozivě na papíře, na hřišti to je holé neštěstí, které éra Sira Alexe Fergusona nepamatuje. 

 

VanPersie1Robin van Persie – 4,7 (4,6)

Měl dnes 100% střeleckou bilanci, jedna střela, jeden gól…moment, bylo to z penalty. Dále pak nic. Máme v záloze 4 hráče, přesto však nejvíce jeho přínosu pro hru bylo právě v záloze, kde si rád chodil pro míče, kombinoval, posílal kolmice a pak nebylo komu nahrávat dopředu do zakončení. Kočkopes level 20. Ani jedna střela ze hry od ani jednoho z útočníků, rovnováha.

 

 

Střídající hráči:

 

Smalling1Chris Smalling – 7,1 (7,5) MOTM

Po 20 sekundách na hřišti vstřelil gól. Druhý přidal v nastaveném čase prvního poločasu, oba dva hlavou z podobné pozice po rohovém kopu. V obraně občas tropil chyby, jediný gól soupeře jde na vrub i jemu, když se nedomluvil s De Geou, kdo půjde pro vzdušný míč. Ve vzduchu kraloval, měl 8 vyhraných hlavičkových soubojů z 9. Jednou zblokoval nebezpečný projektil. Bylo to poprvé, co dal v soutěžním zápase 2 góly, děkujeme za 3 možná nezasloužené body, Chrisi.

 

 

Herrera1Ander Herrera – 5,7 (6,3)

Působí na mě, že se hledá, že hraje v nepohodě. Není se čemu divit, když byl vyňat z plánů základní sestavy, se kterou podle mě po skvělých výkonech ze začátku sezóny počítal. Přišel na hřiště v 39´za zraněného Blinda. Mám pocit, že je bez Maty poloviční, nemá tam hráče, který by s ním kombinoval v pohybu, Januzaj a Di María si hrají svou hru. Neposlal jedinou kolmici, jedinou chytrou či nebezpečnou přihrávku dopředu, nelišil se tolik od toho, co jsme byli zvyklí vidět od Toma Cleverleyho, včetně jeho bojovnosti. Další smutný fakt, který si odnášíme z tohoto zápasu, který nás měl herně zvednout.

 

Wilson1James Wilson – nehodnocen

Měl velmi malý dopad na dění v tomto zápase. Zahrál si 20 minut poté, co vystřídal rozhozeného Falcaa. Měl jen několik doteků s míčem, ale narozdíl od hvězdných strikerů se dostal k alespoň jedné střele, která letěla nad. 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!