27/02/2021
Akadémia

U21: United – Chelsea 2:1

V ďalšom kole ligy do 21 rokov narazili naši hráči na vedúcu Chelsea. Za United nastúpili viacerí skúsení hráči z „A“ mužstva, a aj vďaka nim sa United podarilo zvrátiť priebeh zápasu a zvíťaziť 2:1.

Ashley-Young-PI_20120921082409389_660_320

V 5. minúte sa do prieniku dostal Andreas Pereira, ale jeho center do šestnástky nenašiel ani jedného útočníka United. Lopta putovala až na kopačku Jamesa, ktorý sa taktiež pokúšal o center, ale tentoraz si s ním poradila obrana Chelsea. Hostia sa snažili byť aktívnejší a na malú chvíľu dostávali United pod tlak. V 16. minúte vystihol rozohrávku Chelsea Rafael a vyzeralo to na nádejný protiútok. Všetko sa však zastavilo na milimetrovom ofsajde Powella, ktorý neušiel pozornému oku postranného rozhodcu. O pár minút našiel Pereira nabehnutého Rafaela, ktorý si to namieril do šestnástky, ale jeho pokus o prihrávku pred bránu bol zablokovaný pozornou obranou. Skúsený Valdés sa musel v bráne naozaj nudiť. Chelsea si nevytvárala žiadne strelecké príležitosti a hra sa odohrávala prevažne medzi šestnástkami. Hralo sa však naozaj tvrdo a rozhodca neváhal vyťahovať žlté karty za nekompromisné zákroky na oboch stranách. Do konca prvého polčasu ešte dokázala obrana Chelsea zablokovať niekoľko streleckých pokusov United a do šatní sa preto išlo za stavu 0:0.

V úvode druhého polčasu sa faulom na prenikajúceho Powella previnil Christensen. K rozohrávke priameho kopu sa postavil skúsený Ashley Young, ale jeho strela mierila vysoko nad bránu. V 55. minúte bol Young opäť na očiach. Krátkou prihrávkou „zašil“ Blacketta. Loptu vystihol Brown, ktorý po pravej strane potiahol do šestnástky a prízemnou prihrávkou našiel pred prázdnou bránou Solankeho. Ten už nemal žiaden problém a upratal loptu za bezmocného Valdésa. 0:1. O dve minúty to skúšal Brown, no tentoraz zakrútil svoju strelu príliš vysoko. Pol hodinu pred koncom zápasu sa efektnou a veľmi efektívnou pätičkou predviedol Palmer. Jeho prihrávka našla Musondu, ale tentoraz Valdés nemal problém zasiahnuť. Chelsea sa v týchto momentoch prezentovala útočnou hrou a neustále hrozila pred našou bránou. Po priamom kope z kopačky Palmera sa musel Valdés poriadne natiahnuť aby vyrazil na roh. Aj o pár okamihov sa musel Valdés poriadne naťahovať. Brownova strela spoza šestnástky  mierila presne k pravej žrdi. V 69. minúte bol faulovaný aktívny obranca Rafael a k rozohrávke priameho kopu sa tentoraz postavil Pereira. Jeho strela bola zblokovaná múrom Chelsea do proti pohybu brankára Beeneyho, ktorý už nemal šancu zasiahnuť. 1:1. O tri minúty neskôr mal Pereira na kopačke ďalší gól z priameho kopu. Tentoraz z väčšej vzdialenosti mieril do pravého horného rohu brány Chelsea. Beeney však vytiahol výborný zákrok a vyrazil na roh. United tak dokázali odraziť úvodný tlak Chelsea a pomaly preberali pomyselné opraty tohto zápasu. V 84. minúte sa Weir pokúšal vysunúť Pereiru do šestnástky. Šikovný záložník však bol nedovolene zastavený obranou Chelsea a získal priamy kop z nádejnej pozície. Sám faulovaný sa postaral o jeho rozohrávku a presným centrom našiel hlavu Thorpa, ktorý zariadil vedenie pre United. 2:1. Chvíľu na to sa v šestnástke ocitol Powell, ale jeho strela bola veľmi slabá na to, aby prekonala brankára Beeneyho. V 90. minúte sa ešte o rozruch v zápase postaral striedajúci Aina, ale to bolo zo strany Chelsea všetko a United si postrážil dôležité domáce víťazstvo 2:1. United sa týmto víťazstvom v tabuľke bodovo dotiahli na vedúcu Chelsea a boj o prvenstvo v lige do 21 rokov zostáva stále otvorený. Ďalší ligový zápas čaká našich chlapcov v utorok 17. februára opäť na domácom ihrisku proti Evertonu.

Góly: 55. Solanke, 69. A. Pereira, 84. Thorpe