14/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: West Ham United – Manchester United

Vážení fanoušci klubu Manchester United, dnešní hodnocení bude patřit mezi ty skromnější, protože se toho o včerejším zápase napsalo a hlavně nadiskutovalo tolik, že k tomu opravdu nemám krom vlastních subjektivních postřehů co dodat. Každý to viděl sám, svýma očima, jak tedy vypadal bodový průměr u jednotlivých hráčů u členů redakce a fanoušků (v závorce)?

 

De Gea1David De Gea – 8 (7,9) MOTM

Jeden z mála hráčů, který snese přísnější měřítko, nejlepší současný hráč United. Neprohráli jsme hlavně díky němu. 5 chycených střel, na gól absolutně neměl šanci, protože obránci, kteří neměli dovolit Kouyatému si udělat 3 nožičky v malém vápně, mu radši v daný moment stáli ve výhledu.

 

 

ValenciaAntonio Valencia – 6,4 (6,1)

Jako obránce skvělý. Rychlý, tvrdý a celkem čistý v zákrocích. Několikrát nás zachránil v klíčových momentech. Jako křídelní záložník bída. Ani jedna jeho delší ofenzivní přihrávka či centr nenalezly spoluhráče. Stále řeší situace strašně neproduktivně a pomalu.

 

 

 

Jones1Phil Jones – 6,3 (6,1)

Jonesymu se také včera dalo vytknout máloco. Zachránil nás opravdu nespočetněkrát, hrál vždy se zápalem a já bych jej klidně udělal kapitánem. Je jedním z mála příkladných hráčů, kteří si mohou dovolit nosit hrdě na prsou znak United.

 

 

 

Rojo1Marcos Rojo – 6,7 (6,2)

I když se jedná o jižanského hráče, vůbec netrpí podobnými manýry jako jiní hráči Argentiny, kteří jsou špatným přístupem proslavení, čest výjimkám jako je Agüero a právě náš Rojo. Ve včerejším zápase opět odedřel kus práce, má podobné atributy jako Jones a k tomu přidává lepší cit pro hru, ofenzivu a poziční chytrost. Dokonce se dostal ke střele, která mu však byla zblokována. 

 

 

Shaw1Luke Shaw – 6,2 (5,9)

I poslední z obranců včera zanechal pocit, že lépe zahrála defenzíva. Jeho včerejší výkon bych se nebál označit přídomkem brutální. S jakou vervou hrál, kolik soubojů podstoupil, to je na jeho věk opravdu neuvěřitelné, začíná se rychle aklimatizovat, už není tak zaskočený, s Januzajem si rozumí také lépe. Je škoda, že jej teď zastaví nucená pauza za dvě žluté karty, které v zápase uviděl, ale vše bylo v zápalu boje, pro tým, žádná stupidita. Narozdíl od „kolegy Tondy od naproti“ dokázal vytvořit 2 šance a jeho přínos ofenzívě byl určitě vyšší. Jedna zajímavost na konec, i přes svou výšku vyhrál 8 hlavičkových soubojů, malý velký bojovník!

 

Blind1Daley Blind – 6,5 (6,9)

Podle mě předvedl takový nemastný neslaný výkon. Nebylo v tom tolik energie, nebyl tak aktivní a direktivní jako v jiných zápasech. Rozdal pouhých 50 přihrávek, z toho 9 špatně, v jiných zápasech jich má dvakrát tolik a úspěšnost o 10% vyšší. Možná v tom má svou roli fakt, že se mu do jeho „přirozeného revíru“ motá Wayne Rooney, určitě jste si všimli, kolikrát se objevil na pozici smrdící pravým defenzivním záložníkem. Nakonec však dokázal odvrátit hanbu největší a vstřelil vyrovnávající gól volejem z velkého vápna až v samotném nastavení. Dal tak vzpomenout na velké závěry United – Fergie Time, věřili jsme v otočení, bojovali o to až do konce, ale nepovedlo se.

 

Januzaj1Adnan Januzaj – 5,6 (5,3)

Ani Adnan nenavázal na své loňské hvězdné výkony a nevytrhl nám trn z paty. Snaha by byla, to ne že ne, jenže nakonec je vše jeho snažení marné, protože se nechá v kličkách přečíslit a obrat o míč, nebo mu nepromění útočník vyloženou šanci. Hráči jej poměrně často ignorovali, měl míč na můj vkus málo na kopačkách a zkušenější Di María jej často činil nadbytečným. Rozdal pouze 22 přihrávek, z toho 9 soupeři. Dostal se ke třem střelám, dvě mu zblokovali obránci a jedna šla příliš vysoko.

 

Rooney1Wayne Rooney – 4,7 (5,1)

Čím méně toho o něm napíšu, tím lépe, protože k tomuto hráči chovám úctu za jeho výkony 5-10 let zpět. Nyní mi přijde jako jedna ze slabin týmu, ano náš hvězdný kapitán obou celků, za které nastupuje k soutěžním utkáním. Jako kapitán se chová, když burcuje spoluhráče, či spílá rozhodčímu, v tomto mu nelze nic vytknout. V tom, že se dostane v zápase jen k jedné střele, navíc zblokované a že nevytvoří žádnou šanci hráči do vápna či alespoň okolo něj, v tom tkví problém. LVG není hloupý a musí to řešit. 

 

DiMaria1Ángel Di María – 5,4 (4,9)

Včerejší výkon mi u něj přišel neukázněný. Měl moc volnosti a moc se snažil vše řešit individuálně, což vedlo k častým ztrátám míče. Určitě má na víc a měl by svůj potenciál využívat hlouběji z pole a vyměnit si místo s Rooneym, to by mohlo fungovat. Občas předvedl krásný pass, ale k tomu by mělo docházet mnohem častěji. Jedna střela byla z těch nádherných dalekonosných, ale byla zneškodněna Adrianem, druhá mířila hodně nad.

 

 

Falcao1Radamel Falcao – 5 (4,8)

Na jednu stranu je fakt, že se stále dostává do optimální herní pohody po dlouhém zranění, na druhou mu určitě na sebevědomí nepřidá, když naloží s naprostými šancemi tak, jak předváděl v tomto zápase. OK, vyloženou měl jen jednu, kdy mu stačilo přehodit gólmana, a minul branku snad o metr. Dále se mohl trefit z hlavičky, na kterou si nenaskočil zrovna nejšikovněji. Dokonce se pokusil i o dalekonosný projektil, ale ten letěl nad. V mezihře působil unaveně, nebyl tolik silný jako v ostatních zápasech a měl být vystřídán Wilsonem už po hodině. Bohužel by vydržel až do konce zápasu, kdyby „holandský mág“ LVG (jak jej údajně častuje komentátor TV JOJ) neprojevil svou genialitu tahem hodným „Lorda VolGemorta“ a nevystřídal jej v 94´ za Smallinga kvůli červené kartě Shawa. 

 

VanPersie1Robin van Persie – 4,8 (4,5)

Tento hráč podstoupil celkem 13 hlavičkových soubojů. Kolik si tipujete, že jich prohrál? Ano, správná odpověď je 10! Vytvořil nejvíce šancí svým spoluhráčům ze všech našich hráčů, celkem 2, slovy dvě! Gól mohl vstřelit z vyložené šance celkem třikrát, bohužel pokaždé mu zvlhl střelecký prach. Náš tým jako celek nehrál až tolik šeredně. Zápas by vypadal úplně jinak, kdyby naše útočná esa ocenila těžkou práci (proti WHU doma supertěžkou) svých kolegů v záloze a proměňovala své šance. Nakonec si to musela záloha vyrovnat sama.

 

 

Střídající hráči:

 

Fellaini1Marouane Fellaini – 5,8 (5,4)

Když už LVG neví, co má dělat, dá tam Fellainiho jako univerzální řešení. A proto šel nadbytečný Januzaj v 72´dolů, aby uvolnil místo svému krajanovi. Výška a síla Fellainiho pro nás znamenala větší převahu u vápna, více možnosti sklepávaných a rozdaných míčů a je pravda, že se ofenzíva alespoň na chvíli vzchopila, předvedla slušný tlak a nakonec se podařilo odvrátit to nejhorší a neprohráli jsme. Sám se dostal ke dvěma střelám, jednu mu chytil skvělý Adrian a jedna šla nad. 

 

Smalling1Chris Smalling – nehodnocen

Střídal v 94´ Falcaa, protože byl Shaw poslán za druhou žlutou kartu pod sprchy. Chtěl tak týmu „navrátit rovnováhu“ před posledním možným ofenzivním nákopem míče, na který si naběhl skoro i De Gea. Mám pocit, že tento tah naštval rozhodčího, který utkání odpískal hned po výkopu. 

 

 

 

 

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!