25/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

FAYC: Tottenham – United 3:1

V piatom kole FA Youth Cupu narazili hráči United do 18 rokov na silný Tottenham, s ktorým si po tvrdom boji nedokázali poradiť a v tejto prestížnej mládežníckej súťaži končia po prehre 3:1.

u18

Hráči Tottenhamu sa od úvodu ukazovali ako aktívnejšie mužstvo. Snažili sa hroziť v útoku, ale obrana United ich nepúšťala do výraznejších šancí. Až v 15. minúte hrozilo väčšie nebezpečenstvo pred bránou Hendersona, ktorý nedosiahol na centrovanú loptu z pravej strany. Center dopadol na hlavu dezorientovaného Maghouma a lopta skončila vedľa brány. O 5 minút neskôr sa hráči Spurs postarali o väčší závar pred bránou United, no obrana dokázala odvrátiť loptu na rohový kop. Následný center z rohu prepadol až pred bránu, kde sa nachádzal Georgiou. Aj keď bol tiesnený obrancami, dokázal usmerniť loptu do siete. 1:0. Domáci sa po góle stiahli na vlastnú polovicu a boli omnoho menej aktívnejší. United využili svoju šancu. Zatlačili Tottenham a získali priamy kop. Loptu si postavil Rashford a z úctyhodnej vzdialenosti tvrdou strelou k pravej tyčke prekonal brankára Vossa. 1:1. Aj po strelenom góle pokračovali hráči United v útočnej hre, no žiadne gólové šance neprichádzali. Až v 35. minúte sa v šestnástke ocitol Borthwick-Jackson, ktorý prízemným centrom hľadal Rashforda. Nanešťastie v poslednej chvíli zasiahol obranca a domácich a odvrátil loptu na roh. V 39. minúte to ešte z pravej strany skúšal Gribbin , ale ani on nedokázal nič zmeniť na polčasovom výsledku 1:1.

Druhý polčas sa opäť niesol v znamení útočnej aktivity mladých hráčov United. V 56. minúte našiel Dearnley prihrávkou z pravej strany Rashforda, ale jeho strela zo šestnástky bola zablokovaná domácou obranou. 30 minút pred koncom mohli ísť United do vedenia, ale Rashfordovi bol odpískaný tesný ofsajd. Z následného protiútoku sa tak tešili domáci hráči. Na ľavej strane šestnástky sa ocitol nikým nestrážený Azzoui, ktorý po presnej prihrávke nemal žiadny problém skórovať. 2:1. O dve minúty neskôr mohlo byť už o dva góly. Ľahký center z rohového kopu prepadol Hendersonovi medzi rukavicami presne na hlavu hráča domácich. Carter-Vickers našťastie mieril nad bránu. V 69. minúte potiahol po pravej strane obranca Reid, ktorý sa z vlastnej polovice dostal až pred súperovu šestnástku a tvrdou strelou zakončil. Jeho strelu však dokázal vyraziť brankár Voss a skóre zostávalo nezmenené. O dve minúty to už neplatilo. Po pravej strane sa do šestnástky dostal Georgiou a strelou z uhlu dokázal umiestniť loptu do siete. Svojim druhým gólom v zápase sa postaral o vedenie Tottenhamu v pomere 3:1. Po tomto góle už bolo o víťazstve rozhodnuté. Do konca zápasu si naši hráči už nedokázali vytvoriť výraznejšie šance na skórovanie. Naopak domáci hráči neustále hrozili pred bránou Hendersona a zamestnávali ho nepríjemnými streleckými pokusmi.  Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo a naši hráči do 18 rokov skončili svoju púť v FA Youth Cupe po prehre 3:1 s Tottenhamom Hotspur, ktorý si zabezpečil miestenku vo štvrťfinále proti Nottinghamu Forest.

Góly: 20. Georgiou, 26. Rashford, 62. Azzaoui, 71. Georgiou

Zostavy:

Tottenham Hotspur U18
Voss – Walker-Peters, Walkes, Amos, Maghoma, Carter-Vickers, Georgiou, Stylianides (83. Owens), Harrison (78. Sterling), Onomah, Azzaoui (73. Edwards)

Manchester United U18
Henderson – Reid, Tuanzebe, Williams, Borthwick-Jackson, Fosu-Mensah, Redmond, Riley, Gribbin, Dearnley (72. Mitchell), Rashford


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!