24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Review: West Ham United – Manchester United + fotky

Víkendové 24. kolo anglické Premier League uzavřel nedělní zápas, v kterém Rudí ďáblové zajížděli do Upton Parku, který skýtá útočiště Kladivářům. Ti byli našemu celku rovnocenným protivníkem, a tak jsme sledovali vyrovnaný zápas svázaný striktní taktikou a bez většího počtu šancí. Boj o střed pole narušil až brzký gól po změně stran do sítě de Gey. Od té chvíle měli náhle více ze hry United, kteří zvýšili aktivitu ve snaze vyrovnat, zatímco Hammers se zatáhli, soustředili se více na bránění a vsázeli na protiútoky. Jenže Devils navzdory územní převaze opět selhali ve svých několika málo šancích a mohutný závěrečný tlak se nekonal. Alespoň bod nám tak musel zachránit Daley Blind až v nastavení, který napálil obranou odvrácený balón. I nebýt jeho gólu patřil tento hráč znovu k tomu nejlepšímu na hřišti, a to je stále velmi málo. Manchester United měl co dělat, aby ze hřiště West Hamu neodjel bez bodů. Z našeho výkonu v ofenzivě nadšeni být nemůžeme a více než remízu 1:1 jsme si nezasloužili. Ta je rozhodně spravedlivým výsledkem, který nás nadále nutí v hlubokému zamyšlení. Pod článkem si můžete prohlédnout fotografie z tohoto utkání.

WHU MU

Rudí ďáblové usilovali proti Hammers o další důležité body, ale na jejich zisk bylo nutné vynaložit maximální úsilí. United již umějí kontrolovat hru a diktovat tempo zápasu. Disponujeme dobře organizovanou obranou a filozofie van Gaala je v myslích hráčů zakořeňována stále hlouběji. Na marodce týmu se v současnosti nachází už jen Carrick, takže je konkurence na jednotlivých postech mimořádně velká a možností jak poskládat sestavu, je spousta. Vybrat ale ty správné bojovníky je složité, jelikož nikdo z hráčů nad ostatními vyloženě nevyčnívá. Pro manažera jsou tedy rozhodující především tréninky a úsilí, na nich vynaložené.

V tuto chvíli nám na trávníku chybí především efektivnější ofenziva. Produktivita našich útočníků určitě není ideální a náš tým zároveň nemá svého spolehlivého střelce, který by zápasy pravidelně rozhodoval. Stále máme hodně co zlepšovat, ovšem k tomu nám pomůže jedině dobrá forma a sebevědomí, které z našeho celku nevyzařují, tak, jak bychom si asi přáli.

Nehrajeme totiž v takové pohodě, která by nám umožnila hrát uvolněněji, více si užívat zápasy a snadněji vyhrávat. Devils nedokážou vyhrávat zápasy, ve kterých se jim nedaří a ani v jejich podání nevídáme typický závěrečný tlak podobně, jako tomu bylo za éry Sira Alexe Fergusona.

Van Gaal vsází na vysoké držení míče, zároveň však poukazuje na jeho zbytečné ztráty, které soupeři často trestají, a tak je nutné nechybovat při rozehrávce a eliminovat tyto nedostatky naší hry. Protivníci pak vlastně nemusejí nic vymýšlet a stačí jim počkat si na naše chyby a udeřit z protiútoku.

Kladiváři se oproti úvodu sezóny nenacházejí v nejlepší formě a tabulkou se postupně propadli až na osmou příčku. Přes to představovali nepříjemného protivníka, který je schopný čehokoliv. Svěřenci Sama Allardyce sice byli v domácím prostředí považováni za mírného outsidera, z mého pohledu se však jednalo o zcela otevřený zápas, který mohl skončit jakkoliv, nicméně s tím, že výrazného rozdílu skóre, se nedočkáme. Museli jsme tedy doufat, že náš tým projeví dostatek vůle a dokáže strhnout vítězství na svou stranu.

Hráče nebylo nač šetřit, takže na se na hřišti měla objevit silná sestava se všemi oporami. Mohli těšit na kvalitní fotbal a vyrovnanou bitvu.

Van Gaal poslal na hřiště asi opravdu to nejlepší, co mohl. Jednalo se o diamantovou formaci 4-3-1-2. Mezi tři tyče se postavil de Gea, před nímž se v obraně představili zprava Valencia, Jones, Rojo a Shaw. Defenzivním záložníkem byl Blind. Ve středu pole dále hráli Rooney a Januzaj a vpředu vysunutý Di María. Van Persie a Falcao vytvořili útočnou dvojku. Kapitánem Red Devils byl Wayne Rooney.

Střetnutí se uskutečnilo v Londýně v Upton Parku. Bylo klidné, chladné a jasné počasí; teplota 2 C°.

Button - První poločas

Všechno podstatné bylo připraveno k zahájení a Upton Park, nacházející se ve skvělé naladě, už netrpělivě vyhlížel úvodní hvizd, o který se postaral pan Mark Clattenburg. Oba celky zvolily volnější tempo a opatrnější fotbal se zajištěnými obranami, které nechtěly zbytečně chybovat. Celky se střídaly u balónu a sváděly boj o střed pole. V 6‘ vystihl špatnou přihrávku Songa van Persie, jenže než si stačil míč připravit ke střele, už u něho byli obránci a hlavně brankář Adrian, takže vše skončilo rohovým kopem. Ve 14‘poprvé zahrozili domácí. Nejprve pálil zpoza šestnáctky E. Valencia, po jehož ostré ráně musel de Gea vyrážet balón na rohový kop. Ten zprava rozehrál Downing na Sakha, který ve vápně vyskočil nevýše, ale míč prodloužil jen za sebe, nicméně míč se odrazil k E. Valenciovi, který mířil tentokrát pod břevno, de Gea byl však i na tuto střelu připraven a míč nadzdvihl dalším důležitým zákrokem nad břevno. Hammers si následně vytvořili mírný nápor, ovšem naše obrana vše přestála, a tak jsme mohli hru uklidnit s míčem na kopačkách. Hra byla z obou stran dost nepřesná při snaze o útočení. Nebylo to způsobeno ničím jiným, než skvělou poziční hrou pozorných defenziv. Devils se snažili vytvořit si územní převahu, avšak rychlý přístup a obětavost domácích nám dělaly velké problémy. Nasazení týmů bylo ukázkové, a tak se tempo postupně zrychlovalo. Jenže ani to k šancím nevedlo a brankáři mnoho práce neměli. Po půlhodině utkání se museli diváci trochu nudit, jelikož sledovali taktikou svázaný boj, ve kterém nikdo nechtěl zbytečně riskovat a i malá chybička mohla být klíčová. Na konci 32‘ zahrával Cresswell volný kop z nijak nebezpečného místa, jenže naše obrana nechala ve vápně volného Tomkinse, po jehož nepříjemné hlavičce musel de Gea nohama zasahovat. Ve 34‘ zkusil štěstí zpoza vápna Song, jehož nepřesná rána skončila mezi diváky. Ve 36‘ poslal Noble od levého rohového praporku centr, který se snažil ve vápně zužitkovat E. Valencia, ten byl ale natěsno bráněn a mířil nad bránu. Poslední minuty úvodní části se nesly ve svižnějším tempu. V 41‘ vypálil zdálky Di María, ovšem rána mířící do středu brány pro Adriana nepředstavovala nic složitého. Ve 43‘ byl po přerušené hře žlutou kartou dodatečně potrestán Rojo, který ve 40‘ zastavil Noblea ve snaze přerušit rychlý brejk West Hamu. Ve 44‘ zkusil Di María zahrát rohový kop z pravé strany přímo na bránu, ovšem míč skončil na vrchní síti. K dobru byla přidána jedna minuta. V ní ještě Manchester rozehrával rohový kop z pravé strany, ale nic z něj nevytěžil. Bylo tedy jasné, že pokud má mít tento duel nějakého vítěze, odhalí nám jeho jméno až druhý poločas. Ten první totiž skončil nerozhodně – 0:0

Vyrovnané první dějství góly nepřineslo a na nějakou přestřelku to tedy zatím moc nevypadlo. Opticky měli herně navrch Rudí ďáblové, větší šance si ovšem vytvořili Kladiváři. United potřebovali zrychlit a zjednodušit souhru a přidat aktivnější pohyb. Stále jsem měl z našich pocit, že čekají, že jim vítězství spadne do klína samo. To se ale pletli. Místo úzkostlivě dodržované taktiky a hry na jistotu, bylo třeba tlačit se do útoku. Zápas byl stále otevřený, a zda pro nás bude mít šťastný konec, nebylo vůbec jisté.

Button - Druhý poločas

Pokračovalo se bez změn v sestavách. Od 49‘ Rudí ďáblové prohrávali. Přímý volný kop zahrál na jejím začátku Noble a jeho centr obrana odvrátila, jenže jenom k nehlídanému Kouyatému, který před malým vápnem předvedl něco ze své technické vyspělosti, když udělal několik nožiček, během kterých si připravil míč na střelu, a poté z otočky propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0

De Gea toho moc neviděl a nemohl zareagovat. Před Manchesterem United stál velmi těžký úkol, a to otočit skóre, což se nám v poslední době vůbec nedaří. Navzdory tomu, se svěřenci van Gaal snažili o okamžitou odpověď a přepnuli na vyšší rychlostní stupeň. V 51‘ to zkusil zpoza vápna Falcao, který ale mířil mimo. V 53‘ přihrál Di María van Persiemu, který si skvěle připravil balón k zakončení, jenže na Adriana vyslal jenom přízemní ránu do středu brány, kterou španělský gólman kryl. V 54‘ pálil z dálky na druhé straně Cresswell, ovšem de Gea byl na zemi u levé tyče včas. V 55‘ centroval z pravé strany Shaw, jenže Falcao špatně odhadl dráhu letu a centr hlavou netrefil ideálně. Devils zůstávali u míče a vytvářeli si tlak na polovině Hammers. Byl to tuhý boj. Nicméně rázem to šlo a naše aktivita dělala soupeři potíže. Obětavá obrana domácích ovšem držela pevně. Svěřencům Sama Allardyce se navíc dařilo hru postupně zklidnit a kouskovat. V 68‘ Januzaj z hranice šestnáctky bránu vysoko přestřelil. V 69‘ skončila Jenkinsovoa sražená rána rohovým kopem pro Hammers, ovšem ti z něj nic nevytěžili, a tak to mohli Devils zkusit znovu. Naše hra si žádala změny. K té první sáhl van Gaal v 72‘. Dolů šel Januzaj jenž přepustil místo Fellainimu. V 73‘ fauloval Song jen za cenu žluté karty Rooneyho a tak jsme měli k dispozici přímý kop. Jeho exekuce se v 74‘ ujal Di María, jenže ten poslal balón nad břevno. V 77‘ sklepl Falcao dlouhý nákop Shawa na van Persieho, který mu vzápětí vrátil do náběhu ve vápně, jenže Falcao v obrovské šanci neměl úplně snadnou pozici a gólman mu navíc svým vyběhnutím zmenšil střelecký úhel. Útočník Devils tedy poslal míč vedle. V 79‘ hlavičkoval nad Fellaini. V 80‘ viděl žlutou kartu Adrian, který se provinil proti pravidlům zdržováním hry. Kladiváři v těchto chvílích hlavně bránili a hráli na protiútoky. United stáli proti tvrdému odporu a nedokázali si vytvořit trvalejší nápor. Naše kombinace byla místy velmi složitá a nepřesná, a tak jsme museli mnoho energie vynaložit i k bránění. V 83‘ nabil Falcao ve vápně van Persiemu, který pálil z první, ovšem Adrian pravou nohou ránu vyrazil. Ve stejné minutě dostal žlutou kartu za faul Shaw a za protesty také Rooney. Na začátku 84‘ došlo k prvnímu střídání West Hamu. Místo E. Valencii vyběl na plac Jarvis. Situace Devils byla stále beznadějnější a čas rychle ubíhal. V 89‘ hlavičkoval ve vápně Jarvis jen nad bránu de Gey. Stáli jsme proti dobře organizované defenzivě a marně dobývali bránu Adriana. V 90‘ pálil ve vápně Fellaini, který se svou důraznou hrou v osobním souboji zbavil Kouyateho, ovšem Adrian vytěsnil jeho následnou střelu na rohovýnapálil svůj přímý kop z dobré pozice jen do zdi, ovšem United zůstali u míče a tak mohl vzápětí poslat do vápna centrovaný balón Jones. Jenže ten odvrátila obrana Hammers, jenom k Blindovi, jehož pohotová rána z první přesně k pravé tyči srovnala stav na – 1:1

Tak to přeci jen přišlo. Na zvrat stále nějaký čas zbýval, jenže ho už bylo zoufale málo. V 90+3‘ navíc Shaw atakoval Downinga, což sudí ocenil žlutou kartou, a protože Shaw už jednu na kontě měl, následovala červená a předčasný odchod ze hřiště. Kladiváři přišli o své vedení a samozřejmě se ještě v posledních sekundách snažili vrátit jej zpět. To se jim ale nepovedlo. V 90+5‘ ještě došlo na střídání na straně Ďáblů. Do hry bylo umožněno zasáhnout Smallingovi, jenž nahradil Falcaa. To byla poslední událost, která stála za zmínku. Dlouho to vypadalo, že Manchester United odjede z Upton Parku s prázdnou, gól v nastavení však znamená alespoň bod, za konečnou remízu s West Hamem United – 1:1

Button - Sestavy

Základní sestava Manchesteru United: De Gea – A. Valencia, Jones, Rojo, Shaw – Rooney, Blind, Januzaj (72‘ Fellaini) – Di María – van Persie, Falcao (90+5‘ Smalling)

Lavička: Valdes, McNair, Smalling, Fellaini, Herrera, Mata, Wilson

Základní sestava West Ham United: Adrian – Jenkinson, Kouyate, Tomkins, Cresswell – Noble, Song, Nolan Downing – Sakho, E. Valencia (84‘ Jarvis)

Lavička: Jääskeläinen, Lee, O’Brien, Amalfitano, Jarvis, Cole, Oxfrod

Button - Statistika

Góly: Manchester United – 90+2‘ Blind

West Ham United – 49‘ Kouyate

Žluté karty: Manchester United – 43‘ Rojo, 83‘ Shaw, 83‘ Rooney

West Ham United – 73‘ Song, 80‘ Adrian

Červená karta: Manchester United – 90+3‘ Shaw

Návštěva:  34 499 diváků

Hlavní rozhodčí: Mark Clattenburg

Asistenti na čarách: S. Beck & J. Collin

Čtvrtý rozhodčí: A. Marriner

Ostatní statistiky podle livesport.cz:

West Ham United

 

Manchester United

41%

Držení míče

59%

13

Střely celkem

18

6

Střely na bránu

6

6

Střely mimo bránu

6

1

Zablokované střely

6

15

Přímé kopy

10

9

Rohové kopy

9

3

Ofsajdy

2

22

Vhazování

19

5

Zásahy brankářů

5

7

Fauly

13

2

Žluté karty

4

0

Červené karty

1

 

Button - Náš další soupeřNezapomeňte, že už v úterý a ve středu Premier League pokračuje 25. kolem. Rudí ďáblové odehrají svůj zápas ve středu 11. února/februar, kdy na Old Trafford přijede tým Burnley. Claretts patří 17. příčka, což je s pomalu se blížícím závěrem sezóny předurčuje k boji o záchranu. Houževnatý celek vyznává silovou hru, takže doufejme, že nám úspěch v domácí prostředí zaručí nejen podpora fanoušků, ale především výrazná převaha v kvalitě. Tříbodový zisk by měl být samozřejmostí. Zbývá tedy jen dodat, že utkání začne ve 20:45 našeho čili středoevropského času (SEČ).

Fotografie z utkání:

zdroj fotografií: manutd.com

Klikněte na odkaz a ohodnoťte výkony jednotlivých hráčů v zápase s West Hamem United:

https://docs.google.com/forms/d/1784t7USJJdLIp-YGLXXK5QH8uaxkek54m1z84txnM8Y/viewform


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!