01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Gaal před utkáním s West Hamem

Při páteční tiskové konferenci popsal manažer United, jak se zúčastnil bohoslužby k výročí mnichovské tragédie, okomentoval situaci ohledně zranění a pochválil mladého obránce Paddyho McNaira.

Louis van Gaal vzdal hold mnichovské ztrátě v den 57. výročí tohoto neštěstí z roku 1958. Manažer United se přidal ke stovkám fanoušků, kteří se zúčastnili každoroční vzpomínkové bohoslužby na Old Trafford a položil věnec pod pamětní deskou.

„Tenkrát zde bylo hodně hráčů, kteří dávali potěšení ostatním z pohledu na jejich hru. Hráli velkou část v historii klubu a myslím, že to bychom si měli vždy pamatovat. Byli tu muži, kteří zpívali a opravdu mě ohromili. Chtěl bych vám přečíst poslední slova z jedné písně, která jsou velmi důležitá.

‘Vy jste silou a inspirací pro ty, co hrají vaše role dnes./You are the strengths and inspirations for those who play your roles today./ To jsem já a hráči a vy jako novináři, vy také hrajete svoji roli. ‘Hledáme tempo a vášeň hry United./We look for pace and passion to play the game United’s way/ Byl jsem šťastný, že jsem u toho byl kvůli té písni a kvůli inspiraci, kterou mi ti lidé dali, když jsem tam byl. Jsem rád, že jsme vyjádřili respekt hráčům, Siru Mattu Busbymu a tomu, co pro nás zanechal.

Jak se dalo očekávat, Michael Carrick bude chybět v utkání s West Hamem United, ale je jediným, s kým nemůže van Gaal počítat při skládání sestavy. Třiatřicetiletý zástupce kapitána si v tréninku během týdne před zápasem s Leicesterem natrhl lýtkový sval a je tak podle slov manažera na měsíc mimo hru. Carrickovy zkušenosti budou sice chybět, ale van Gaal je rád, že zraněných začíná ubývat, když se začíná blížit důležitá fáze sezóny.

„Máme jen jednoho zraněného,“ potvrdil van Gaal, „a daří se mu dobře. Měl by se vrátit velmi rychle, možná rychleji, než jsme původně čekali, ale vždy to je ‘počkáme a uvidíme’ situace.

Před začátkem týdne zápasu s Leicesterem jsem řekl, že to je důležitý týden a musíme vyhrát všechny tři zápasy. Po poražení Leicesteru jsme na třetí příčce Premier League a po poražení Cambridge jsme v dalším kole FA Cupu. Teď musíme pokračovat stejným stylem. Všichni hráči to ví, ale nebude to jednoduché, protože musíme hrát venkovní utkání v Londýně proti West Hamu a v Manchesteru to byl těžký zápas. Nebude to jednoduché, ale musíme tam vyhrát.“

Van Gaal také reagoval na otázky ohledně stylu hry, a když se ho reportér zeptal, jestli jeho systém odpovídá tradicím Rudých ďáblů, odpověděl:

„Myslím, že ano, protože to není otázka, jestli hrajete s křídly nebo bez křídel nebo jestli hrajete se čtyřmi obránci nebo se třemi. Je to styl, který je atraktivní pro diváka.

Dobře, doteď jsme měli lepší držení míče. Stále občas zbytečně ztrácíme míče a to musíme zlepšit, ale myslím, že máme dobrou organizaci obrany a také dobrou organizaci v útoku. Jsme čtvrtí ve střelbě gólů a třetí nebo čtvrtí co se týče počtu nejméně obdržených branek. Nemyslím, že bychom byli špatní, jsme dobří, ale stále máme prostor na zlepšení.“

Louis van Gaal nešetří chválou na mladého obránce Paddyho McNaira, když prohlašuje, že by talentovaný chlapec ze Severního Irska mohl být první volbou na pravého obránce pro další dekádu.

„Vedl si dobře v týmu jedenadvacítek a daří se mu i v prvním týmu. Možná by mohl být pravým obráncem Manchesteru United pro dalších deset let, nikdy nevíte. Každopádně má šanci.“

I samotný McNair vysvětlil, jak mu zkušenosti středního obránce pomohly v poziční hře v zápase s Cambridge na Old Trafford.

„Užíval jsem si hru na pravé straně hřiště,“ řekl pro MUTV. „A opravdu se mi líbila útočná část tohotu postu, i když to bylo trochu jiné, než když zde hraji za jedenadvacítky. Taky jsem hrál na této pozici svůj první zápas za první tým proti Yeovilu v druhém poločase. Také jsem hrál v obranné trojici, což je trochu podobné. Je to však podobnější k střednímu obránci, ale musíte běhat víc dopředu a také musíte víc sprintovat a dobře číst hru. Jako pravý obránce se zase častěji dostanete do šestnáctky soupeře. Jako stoper vždy chcete svého pravého obránce, aby vás kryl, takže když jsem hrál beka, myslel jsem na to a snažil jsem se být vždycky zpět, když to bylo potřeba.“

zdroj: manutd.com

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!