25/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Manchester United – Cambridge United

Na domácí půdě se United nakonec podařilo odvrátit senzaci a po poměrně pohledném výkonu porazili soupeře ze 4. ligy, Cambridge United výsledkem 3:0. Jak hodnotili jednotlivé hráče členové redakce a 180 uživatelů Devilpage (v závorce)? Spolu se zajímavými statistikami vám to odhalí tento článek.

 

De Gea1David de Gea – 6,1 (6,4)

Dalo se čekat, že naše gólmanská jednička nebude mít moc práce, což se nakonec stalo pravdou. Šly na něj všehovšudy dvě střely, jednu pohodlně chytil a druhou zastavila hned v první minutě tyč, když Elliotovi neuvěřitelně namazal nejlepší hráč minulého zápasu, Daley Blind. 

 

 

McNairPaddy McNair – 8,4 (8) MOTM

Zjevení zápasu. Naprosto úchvatný výkon tohoto stále pouze 19letého odchovance. Je třeba mít na mysli, že se jednalo o zápas proti soupeři z League Two, ale takhle skvělý výkon pravého obránce jsem v dresu United neviděl dlouhá léta. Paddy je naprosto klidný na míči, nevymýšlí žádné zbrklosti, skvěle si nabíhá, nic nevypouští, hledá spoluhráče a má tunu fotbalové chytrosti, ze které vytvořil 2 gólové šance pro své spoluhráče. Dokázal překvapit snad co pět minut nějakou vytříbenou záležitostí. Měl 90 příhrávek, z nichž pouze 10 bylo dlouhých, jejich přesnost se vyšplhala až na krásných 93,3% (92,1% úspěšnost na půlce soupeře = ohromná podpora ofenzivy). Těším se, až tohoto hráče uvidíme na pravém bekovi v těžších zápasech, protože tímto výkonem strčil Valenciu i s Rafaelem do kapsy. Za svou nehynoucí snahu si zasloužil vstřelit branku, což se mu málem povedlo, když byl jeho prudký projektil z hranice velkého vápna zblokován obráncem před bránou.

 

Smalling1Chris Smalling – 6,7 (6,5)

LVG se v tomto zápase rozhodl nasadit nepříliš vytěžované obranné duo. Smalling má nejlepší defenzivní atributy ze všech našich obránců, což v tomto zápase nemohl moc uplatnit. Míče však obíral čistě, jeho vysunutý pressing znemožňoval soupeři nabíhat na dlouhé míče za obranu. Jeho pokyny při rozehrávce byly jasné, co nejjednodušší pokusy, z čehož nakonec plyne jeho krásná statistika 95% úspěšnosti při 62 přihrávkách.

 

 

Evans1Jonny Evans – 6,2 (5,8)

Zápas, ve kterém místní „oblíbenec“ neudělal chybu. Což je, musíme s ohledem na jeho letošní výkony uznat, unikátní případ. Nestane se často, aby měl hráč 100% úspěšnost přihrávek (69 pokusů), Jonnymu se to však podařilo, ano zrovna jemu. K tomu vyhrál 6 soubojů o míč ze 7 a celkově mi přišlo, že se snažil co nejméně vadit v rozehrávce a podobně jako kolega Smalling to nechal na kreativnějších hráčích. Snad si trošku zvedl sebevědomí, potřebuje to, je to kvalitní hráč a odchovanec k tomu.

 

Rojo1Marcos Rojo – 7,1 (6,9)

Ve včerejším zápase mu byla udělena role levého obránce a tu zvládl s naprostou bravurou. Těžko říct, kde je lepší, jestli uprostřed obrany nebo na jejím kraji, protože má ze všeho něco. Rychlost, techniku na míči, tvrdost, cit pro zákroky, výborný výskok. Poslední atribut mu zajistil první gól v dresu United, když hlavou skvěle umístil delikátní minicentr Robina van Persieho, United tak konečně začínají střílet góly z rohových kopů. Zanechal opravdu dobrý dojem, univerzálové s chutí hrát se vždy hodí a podobně jako zbytek celé obrany má svá nejlepší léta ještě před sebou. Snad jen na těch centrech by mohl zamakat, několikrát vyslal opravdu ostudný pokus, asi pozdrav Bebému do Portugalska, odkud přišel. V 81´ jej vystřídal k radosti všech uživatelů Devilpage Ashley Young.

 

Blind1Daley Blind – 6,3 (6,3)

Nejlepší muž minulého zápasu byl málem u zrodu tragédie, když hned po 40 sekundách hry namazal hostujícímu Elliotovi tak nešikovně, že ho vyslal samotného proti De Geovi, naštěstí jeho střela skončila na tyči. Přijde mi, že byl tímto momentem nebo snad únavou zasažen, tato chyba nebyla poslední v zápase. Nepouštěl se tolik do kombinace, nenabíhal si až k vápnu, radši jistil vzadu. Tento herní projev se nakonec promítl i v počtu přihrávek, kterých vyslal pouze 66. 

 

DiMaria1Ángel Di María – 7,1 (6,9)

Opět předvedl kus zápalu a kreativní práce. Jelikož byl nasazen na levý kraj diamantu, mohl být často zapojen do hry a rozbíhat se s míčem, či jej posílat do šancí svým spoluhráčům. První gól padl po jeho centru. Ty měl nakonec 3 podařené z 8 pokusů, což je u nás nadprůměr. Měl opět nejhorší úspěšnost přihrávek (80%, 62% na útočné půli), což je ovšem dáno jejich povahou, často se snaží najít útočníky ve vápně. Často připomínal svou hru za Real Madrid, kdy si ze středu hřiště sbíhal na levé křídlo a odtud úspěšně penetroval kompaktní obranu hostí. V 71´byl vystřídán Anderem Herrerou a můžeme být rádi, že odehrál tolik minut, protože byl v prvním poločase terčem opravdu škaredě vypadajícího zákroku, kdy mu bylo stoupnuto na kotník.

 

Rooney1Wayne Rooney – 6 (5,7)

Náš kapitán v tomto zápase odehrál hybrida mezi středním záložníkem a pravým útočníkem. Dostal se do dvou gólových šancí po krásných přihrávkách Di Maríi a McNaira, ale obě zazdil. Dále měl ještě 4 střely, jednu do gólmana a 3 mimo. Ani jeden z jeho 4 centrů se neujal a přihrávky občas také měly své mouchy, celková úspěšnost byla 82% ze 79 pokusů. Jak jsem výše uvedl, nebyl už tolik stažený v záloze a snažil se nabíhat si do vápna k zakončení. Kdy měl naposledy 6 střel? I když vytvořil 2 šance, ani jedna se nechytla a tak ze zápasu odchází bez osobního bodového zisku.

 

Mata1Juan Mata – 6,8 (6,7)

Jeden z lepších výkonů tohoto sympatického Španěla v této sezóně. Jeho přihrávky, kterých měl celkově 63 s 97% úspěšností měly smysl a oči a dokázal svým spoluhráčům vytvořit 3 šance. Do jedné se i dostal po hlavičkovém přiťuknutí Fellainiho a narozdíl od minulých zápasů se dnes nemýlil. Míč poslal od břevna do brány a obrana neměla nárok. Jeho pohyb po hřišti byl nenápadný, pokrýval střed hřiště a prostory kolem vápna, kde byl velmi důležitým článkem kombinace, protože téměř nechyboval. 

 

Fellaini1Marouane Fellaini – 6,8 (6,2)

Belgický obr byl v tomto zápase konečně použit s citem a pochopením pro jeho silné stránky i slabiny. Je naprosto nesmyslné jej stavět do středu hřiště, protože jeho přihrávky i dnes byly na úrovni 2. finské ligy. Naštěstí jich musel vyslat pouze 28. Jeho pozice byla v dnešním zápase hlavně ve vápně a u něj, kde na sebe stahoval obránce hostí a sklepával vysoké míče. Tímto počínáním vytvořil 4 šance, přičemž jednu z nich Mata proměnil ve vítězný gól tohoto zápasu. 

 

VanPersie1Robin van Persie – 6,2 (6)

Už jsme si u něj zvykli, že předvede jeden světový výkon z 10 zápasů, dnes byl opět průměrný. Nezapojoval se skoro vůbec do spolupráce, celkově si připsal pouze 11 přihrávek za 66 minut na hřišti, než byl vystřídán Jamesem Wilsonem. Uboze vyhlížející statistiky tímto nekončí, vyhrál pouze jeden z šesti hlavičkových soubojů a dva ze sedmi pozemních. I přes tyto všechny negativní aspekty jeho včerejšího výkonu byl aktivní v zakončování, což je jeho primární úkol, míče jej v šanci našly celkem pětkrát, dvakrát jej vychytal gólman hostí a třikrát branku minul. Rozhodně mohl proměnit více než jednu z těchto šancí, ale co nebylo přáno mu, to dopřál Rojovi, takže odešel z hřiště s alespoň jedním bodem za asistenci. Odešel rovnou do šatny s doktorem, dle komentátorů možná kvůli vysokému chladu, LVG přece nebude riskovat jeho nenasazení proti West Hamu kvůli nachlazení.

 

Střídající hráči:

 

Wilson1James Wilson – 7,3 (7,2)

Snad ve všech statistikách předčil během 25 minut na hřišti hráče, kterého vystřídal. Přihrávek měl 14 a dokonce stihl vstřelit další gól do své pomalu se rozrůstající sbírky seniorských zásahů. Umí skvěle využívat svou rychlost a velmi se zlepšil v technice na míči, již mu nedělá problém obejít obránce a najít v šanci spoluhráče, což se mu včera jednou povedlo. Jeho gól byl rozhodně nejhezčí střelou zápasu, kdy jej pěknou kolmicí našel Ander Herrera. James se poté ze vzdálenosti cca 20 metrů nemýlil a poslal skákavou pumelici k tyčce jako největší mazák. Čekají ho skvělé časy.

 

Herrera1Ander Herrera – 6,3 (6,6)

Ander se většinou dostane do zápasu jako střídající hráč. Většinou dokáže nudné utkání oživit a přinést do něj šance. Nyní nastupoval do poměrně zábavného, (se vším respektem k soupeři) již rozhodnutého utkání a to za pravděpodobně hlavní motor naší ofenzívy, Ángela Di Maríu. Poprvé jsem měl pocit, že tím hra spíše utrpěla, byla statičtější, více na jistotu, přece jen se nebylo kam hnát. I přes jeho nepříliš ofenzivní hru dokázal skvěle získat míč přerušením přihrávky a poslat jej okamžitě na Wilsona, který byl v pohybu směr brána a nakonec z toho byl poslední gól zápasu. 

 

Young1Ashley Young – nehodnocen

Místní legenda se vrátila! Ashley se plně zotavil ze svého zranění a může se opět ucházet o pozici levého wingbacka. Snad poprvé jsou zdraví všichni tři potenciální adepti na tento post. Co předvedl v zápase? Několikrát zamotal nohama kolem míče, poslal pár bezvýznamných centrů do lesa a šel slavit. Před zraněním měl skvělou formu, proti silným soupeřům bude platný, welcome back!

 

 

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!