Akadémia

U21: United – Fulham 1:2

Po zranení sa do hry vrátil Brazílčan Rafael, ale ani jeho dobrý výkon nedokázal zabrániť nešťastnej prehre proti Fulhamu. Hostia dokázali vyťažiť z minima maximum a z Leigh Sports Village si odvážajú cenné víťazstvo 2:1.

Rafael 12345

United vstúpili do zápasu vo veľkom štýle. Weir vystihol zlú rozohrávku obrany Fulhamu a prihrávkou našiel osamoteného Powella, ktorý s pokojom Angličana otvoril skóre. Na jeho strelu vonkajškom k pravej tyčke brankár Norman ani nezareagoval. 1:0. Zmätky v obrane hostí pokračovali aj o minútu neskôr. Norman musel vybehnúť až pred šestnástku, aby hlavou vyrazil nebezpečnú prihrávku, ktorá smerovala na Powella. K odrazenej lopte sa dostal Harrop, ktorý potvrdil svoje výborné strelecké schopnosti a s jeho lobom mal brankár hostí obrovské problémy. Na dvakrát však loptu skrotil a skóre zostalo nezmenené. V jedenástej minúte to prienikom skúšal aktívny Rafael. Po pravej strane sa dostal až do šestnástky a prihrávkou hľadal Ashleyho Fletchera. Jeho následná strela skončila na obrancoch hostí, ktorí ho okamžite blokovali. V prvej polovici polčasu boli mladí diabli veľmi aktívni a svojho súpera zovierali pred jeho šestnástkou. United sa tlačili do zakončenia, no ani jedna strela nepredstavovala väčšie problémy pre Normana. V 33. minúte mali aj hostia ojedinelú šancu po zlej rozohrávke brankára Pereiru. K jeho zlej prihrávke sa dostal Mesca, ale blokovaný Jamesom mieril vysoko nad bránu United. V ďalších minútach sa hra upokojila a tlak United ustal. Stále však mali územnú prevahu a Fulham sa nedokázal dostať do zakončenia. Naši hráči sa prezentovali niekoľkými pokusmi mimo bránu a polčas ukončili dvoma rohovými kopmi, z ktorých nedokázali vyťažiť vytúžený gól.

Hneď v úvode druhého polčasu mohli ísť United do vedenia. Po dobre kopnutom rohovom kope hlavičkoval Blackett, ale jeho zakončenie na poslednú chvíľu vyrazil Norman. Odrazená lopta skončila priamo na nohe Thorpa, ale ten z prvej zakončil tesne nad brvno. Nádejnú šancu si vypracoval aj Pereira. Obrana Fulhamu ho však dokázala vytlačiť z dobrého streleckého uhla a jeho strela mierila mimo tri žrde. Ako blesk z jasného neba prišiel gól Fulhamu. Rýchly Mesca potiahol po ľavej strane a do šestnástky vyslal nepríjemný prízemný center. K lopte sa dostal Richards a z prvej zakončil k pravej tyčke Pereirovej brány. 1:1. Začínalo sa odznova. United chceli hneď zvrátiť skóre vo svoj prospech. Andreas Pereira našiel na ľavej strane Weira, ale ten sa ukvapil na strelu bez prípravy, ktorá nemohla vážnejšie ohroziť brankára Normana. V 64. minúte sa Fulhamu podaril dokonalý obrat. Uniknúť sa podarilo Taggartovi, ktorý prešprintoval až do šestnástky a popod padajúceho Joela Pereiru strelil vedúci gól hostí. 1:2. Naši mladíci zostali po dvoch góloch Fulhamu ako obarení a vôbec sa im nedarilo vyrovnať. V 70. minúte sa dostali do nádejného protiútoku, ale center Powella bol privysoký pre Andreasa Pereiru a pred dobiehajúcim Fletcherom obrana hostí stihla odpratať loptu na roh. Po rohu Pereiru sa do šance opäť dostala dvojica Blackett a Thorpe, ale ani tentoraz sa im nepodarilo skórovať. Päť minút pred koncom vyslal nádherný center do šestnástky Rafael, ale len tesne pred Powellom dokázal obranca Fulhamu odvrátiť loptu na roh. Mladíci sa snažili o vyrovnanie, ale obrana hostí bola pozorná a nepúšťala ich do vyložených šancí ani do stáleho tlaku. V nadstavenom čase to po rohovom kope z voleja skúšal Rafael, ale jeho tvrdá strela si nenašla miesto medzi troma žrďami. Do ďalšej šance sa už United nedostali a Fulhamu podľahli nešťastne 1:2. Už o týždeň budú mať naši mladíci šancu na reparát, keď v náročnom zápase vyzvú lídra tabuľky z Chelsea.

Góly: 7. Powell, 56. Richards, 64. Taggart