23/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Manchester United – Leicester City

Holandský lodivod Louis van Gaal konečně přešel ke všemi preferované formaci 4-4-2 a hráči předvedli poměrně pohledné výkony, vedoucí k povinným 3 bodům. Jak dopadli naši hráči u členů redakce a 210 registrovaných uživatelů Devilpage (v závorce)? Lišila se od sebe hodnocení obou těchto táborů?

 

De Gea1David De Gea – 6,5 (6,4)

Nejlepší gólman planety neměl v tomto zápase narozdíl od předchozího utkání se stejným soupeřem téměř žádnou práci. Mužstvo Leicesteru dokázalo vyprodukovat všehovšudy pouhé 4 střely, přičemž mezi tyče šla pouze jedna, hlavička Wasilewskiho, kterou se De Gea pokusil reflexivním zákrokem nohami zneškodnit, bohužel rána byla příliš prudká a odrazila se od něj do brány. Výkopy měl konzervativní, nepouštěl se příliš do dalekonosných hledání hrotů, a proto byla jeho statistika hezkých 20 nalezených spoluhráčů z 27 pokusů.

 

Shaw1Luke Shaw – 6,3 (5,9)

Jeden z nejlepších zápasů nejdražšího teenagera historie fotbalu za United. Na to, jak je mladý, je opravdu tvrdý a dravý. Defenzivní práci odvedl bez větších problémů. Ukazuje, že mu lépe sedí klasické rozestavení, kde má před sebou ještě jedno ofenzivní křídlo, v tomto zápase většinou Januzaje, se kterým musí ještě lehce vypilovat spolupráci, ale výhledově by tohle mohlo fungovat. Měl skvělou statistiku přihrávek 41/45, míče opravdu skoro vůbec neztrácel, působil jistě a svěže. Připravil přízemním centrem velkou šanci Robinu van Persiemu, ale tomu rána vůbec nesedla. Potřebuje pár zápasů za sebou a začne ukazovat, proč jsme za něj utratili tak horentní sumu.

 

Jones1Phil Jones – 6,1 (6)

Největším „hecařem“ je v momentálním kádru United Phil Jones. Co on toho odmaká, kolik toho rozhýbe, to je na středního beka opravdu hodně. Chápu, proč jej s Rojem LVG upřednostňuje před Smallingem. Chris má lepší defenzivní vlastnosti, zato oba výše zmínění umí vyvézt míč a dobře jej rozehrát. V tomto zápase to bylo potřeba, protože moc práce dozadu nebylo. I tak si připsal 4 zachycené přihrávky a 10 odkopů do bezpečí. Pokazil pouze 7 z ohromných 83 přihrávek, v čemž jej kolega Rojo ještě předčil.

 

Rojo1Marcos Rojo – 6,9 (6,6)

Mladý dynamický obránce tvrdý jak žula se schopnostmi desítky, tudíž tvořit hru, nabízet se a v neposlední řadě vymýšlet zajímavé dlouhé kolmé pasy s myšlenkou. Nebyl vysněnou posilou, spíše překvapením, ale svá očekávání rozhodně převyšuje. Do celé stovky přihrávek mu chyběly pouze 4 pokusy a pouze 8 z nich bylo nepřesných. V defenzivě nevyrobil žádnou hrubku, pouze dvakrát fauloval. Velmi dobrý výkon!

 

 

ValenciaAntonio Valencia – 5,7 (5,8)

Stává se z něj čím dál lepší pravý bek, bohužel je čím dál horší v ofenzivě. V dnešním zápase měl míč několikrát v zajímavých pozicích, ale nikdy nedokázal situaci zhodnotit tak, aby z toho něco bylo. Žádný povedený centr, 5 nepodařených pokusů o kličku a poměrně chudých 30 přihrávek. V druhém poločase byl na chvíli přesunut na pravý kraj zálohy, kde jej za několik minut vystřídal Juan Mata.

 

 

Blind1Daley Blind – 7,7 (8,3) MOTM

A pak, že Carrick nejde nahradit. OK, byl to jednodušší, možná ten nejjednodušší soupeř, ale právě v těchto zápasech by byla profesorská hra MC16 na škodu. V tomto zápase byla zapotřebí dravost, inteligence, rychlá myšlenka a pohyb Daleyho. Jeho skvělé pasy tvořily snad 60% šancí United a rozhodně měl na dnešní vítězství největší vliv. Jeho neuvěřitelné statistiky toto jen potvrzují, v defenzívě si připsal 3 skvělé, čisté zákroky, pětkrát soupeři chytil přihrávku a vyhrál 2 hlavičkové souboje, i když není žádný dlouhán. Králem přihrávek v tomto zápase nebyl výše chválený Rojo, ale Daley. 103 pokusů a pouze 6 z toho špatných. Navíc u něj nemůžeme mluvit o nějakých nahrávkách na jistotu, neustále se snažil vymyslet, kam míč poslat tak, aby z toho byla šance. Dvě šance vytvořil přímo, a z jedné z nich vstřelil Robin van Persie úvodní gól tohoto duelu. Ti dva to spolu umí. Blind ze své pozice defenzivního záložníka dokonce jednou ohrozil z vápna bránu, se střelou však neměl gólman Schwarzer problémy. Jsem zvědavý, jestli si tento vysoký standart udrží i proti top soupeřům. 

 

Rooney1Wayne Rooney – 5,3 (4,9)

Opět byl použitý jako střední záložník, což jistě vzbudí vlnu nevole u fanoušků, ale co chcete dělat s vyhaslým hvězdným útočníkem, kterému chybí elán a dravost? Měl svůj vrchol v období 4-7 let zpátky, což je smutný fakt, který musíme všichni akceptovat. Je tedy na čase ho začít vnímat jako záložníka a hodnotit jej tak podle jejich atributů. Oproti většině zápasů dnes hrál spíše na pravé půlce, na místě Maty či Fellainiho. Byl lepší než oba zmínění? Těžko říct, mým očím neunikla spousta zkažených přihrávek, ambiciózních pokusů poslat míč za obranu, které se až na jeden případ, kdy hezky namazal Di Maríovi vůbec nechytaly. Míč si žádal neustále, ale 15 z jeho 107 přihrávek šlo na nohy soupeřů a jednou dokonce namazal liškám do breaku, což je od tak zkušeného hráče neakceptovatelné. Pokoušel se i o centry, ale tam se mu také ani jednou nezadařilo. Po jednom z jeho rohových kopů padl gól, kdy si po jemné teči hlavou Blinda srazil míč do vlastní sítě Morgan. Ke střele se náš kapitán dostal pouze jednou za zápas, napálil však obránce ve vápně. 

 

Januzaj1Adnan Januzaj – 5,8 (6,2)

Náš nejtalentovanější mladík konečně po letech čekání dosáhl fitness úrovně schopné absolvování plné 90 minutové zátěže. K tomuto musím přidat fakt, že ke konci zápasu patřil k našim nejaktivnějším hráčům a neustále se snažil z levé křídelní pozice vymýšlet míče pro útočníky. Náš trenérský štáb mu musel promluvit do duše, protože dnes hrál opravdu nesobecky, snažil se rozdávat balóny, ne je sám zakončovat, jak má v oblibě. S míčem na noze dnes byl skvělý, dokázal obcházet hráče s podobnou lehkostí jako Di María, občas jsem si na horším streamu oba hráče pletl, jak podobně na hřišti působili. Sice se nepřipletl k žádnému gólovému okamžiku, ale rozhodně si za snahu zaslouží pochvalu. 

 

DiMaria1Ángel Di María – 6,4 (6,7)

Nejdražší hráč v historii anglické kopané byl pravděpodobně tím nejaktivnějším hráčem naší ofenzívy. Nastoupil na pozici podhrotového hráče a hodně se zapojoval do hry. Jde do toho naplno a vytvoří toho spoustu, stejně jako toho spoustu pokazí. Ve statistice špatných přihrávek dnes neměl konkurenci, překonal i Rooneyho, podívejte se na toto hrozivé číslo sami: 17 chybných pokusů z 55, tudíž téměř každý třetí míč soupeři. Dá se mu to však odpustit, protože většinou šlo o finální přihrávky, míče, které se snažily najít zakončovatele, kterým byl i tak nejčastěji on. Na bránu vystřelil pětkrát, z toho dvakrát bránu ve slibných šancích minul, dvakrát mu ránu zblokovali obránci a jedné jeho střele stál v cestě gólman hostí Schwarzer. Ten ji bohužel pro fanoušky Leicester City jen vyrazil vedle sebe a důrazný Falcao míč ve skluzu dostal za brankovou čáru. 

 

Falcao1Radamel Falcao – 7 (7)

Obávaný kolumbijský sniper se s týmem sehrává čím dál více. V tomto zápase opět předvedl hodně bojovný výkon, neustále se nabízel a být míče přesnější, určitě by nezůstalo jen u jednoho gólu po střele Di Maríi. Několikrát ho hledal van Persie i Rooney, ale bohužel musel sahat ke krkolomnému zpracování a nemohl si tak vypracovat pozici ke střelbě, což vedlo k tomu, že kromě gólu se k žádné další střele nedostal. Je velmi aktivní v mezihře, často si pro míče sbíhá do hloubky a pomáhá přečíslit bránící hráče, k čemuž mu jeho fyzická vybavenost dobře svědčí, jeho napadání má stejně světové parametry jako jeho zakončování.

 

VanPersie1Robin van Persie – 6,5 (6,9)

Létající holanďan má svá nejlepší léta také za sebou a momentálně bojuje s nedostatkem sebevědomí, kdy v 20 zápasech vstřelil pouze 8 gólů, což je na strikera jeho kalibru opravdu chudý příspěvek. V dnešním zápase, tedy v jeho prvním poločase, však předvedl velmi dobrý výkon. Byl aktivnější než je u něj obvyklé, často si nabíhal na míče za obranu a jednou z toho byl nádherný typický gól RVP, bomba z halfvoleje, na kterou neměl Schwarzer nejmenší nárok. Mohl přidat ještě jeden gól, ale skvělý prudký přízemní centr Shawa podsekl tak, že míč ohrozil skvěle se bavící publikum cca v 17. řadě. Druhý gól jsme vstřelili také díky němu, protože se zkušeně zmocnil míče po špatné rozehrávce Schwarzera a delikátním pasem vyslal nasprintovaného Di Maríu a zbytek příběhu už znáte. V druhém poločase nešel téměř vůbec vidět a byl po zásluze vystřídán v 68´ za mladičkého McNaira.

 

Střídající hráči:

 

McNairPaddy McNair – nehodnocen

Musím zde po smutném výkonu některých uživatelů v diskuzi při zápase uvést na pravou míru jeden fakt. Paddy nepřišel do hry, protože chtěl LVG na hřišti „svůj rovnováhu zajištující vynález 3-5-2“. V tomto rozestavení hráči vůbec nehráli. Paddy šel na pravý kraj obrany, přičemž Antonio Valencia se vysunul do zálohy, kde byl o necelých 10 minut později nahrazen Juanem Matou, takže jsme hráli klasické konzervativní 4-4-2 s křídelníky, total trademark United. Je však třeba uznat, že tato změna vedla i k tomu, že šel Di María na hrot, kde mu to opět moc nešlo a naše hra tím docela trpěla. K samotnému výkonu Paddyho toho nelze moc říct, předvedl jeden hezký obranný zákrok u lajny, pokusil se o pár centrů do vápna, leč neúspěšně. Je dobré, že máme v týmu tak mladého nadějného univerzála. Plusové body pro LVG za jeho velmi časté nasazování.

 

Mata1Juan Mata – nehodnocen

Nastoupil na posledních 15 minut zápasu za Antonia Valenciu. Křídelní hru mu ovšem LVG nenaordinoval, spíše přišel k uklidnění a zpřesnění kombinace, což splnil na jedničku, protože nepokazil ani jednu přihrávku. Dokonce se vtipně proběhl po kolenou, snad jste ten Vine viděli všichni. Jednou si hezky naběhl na centr Januzaje, jenomže s jeho fyzickými proporcemi neměl proti obráncům Leicesteru šanci zakončit.

 

 

Wilson1James Wilson – nehodnocen

I za Wilsona lze van Gaalovi připsat plusové body, protože mu opět poskytnul minuty na hřišti. V 80´vystřídal Falcaa, který si v tomto zápase odmakal své. I James se sehrává s týmem, hráči ví, že jeho síla tkví v rychlosti a dobré poziční hře. Díky ní se dostal k jedné střele, která ovšem byla z tak nulového úhlu, že neměla šanci Schwarzera ohrozit, vybojoval však alespoň rohový kop. Střídající hráče pravděpodobně uvidíme v úterý v základu v odvetném zápase FA Cupu proti Cambridge United. Nezbývá než doufat, že uvidíme i Herreru a Rafaela, kteří v tomto zápase nepochopitelně nedostali šanci.

 

 

 

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!