18/05/2021

Gary Neville ohromen McNairem

Gary Neville věří, že Paddy McNair má v Manchesteru United světlou budoucnost. Hodně tomu napovídá hlavně jeho skvělý výkon v zápase jedenadvacítek proti Liverpoolu, v němž se mu podařilo skórovat a United tak nakonec vyhráli 2:1.

McNair 12345

McNair vsítil vítěznou branku přesně umístěnou ranou a zaujal svým výkonem jak v útoku, tak v obraně, když v prvním poločase hrál pravého obránce a v druhém se objevil v záloze jako defenzivní štít.

Neville obdivuje, jak se právě vrátil po těžkých zkušenostech z prvního týmu, obzvlášť měl na mysli, jak byl stažen už v devětatřicáté minutě v prosincovém utkání se Southamptonem, a dokázal se s tím vyrovnat.

„Je to dobrý fotbalista,“ říká. „Louis van Gaal mu věří, když ho vzal do prvního týmu. Když přicházel do Manchesteru, hrál jako č. 10. Naučil se toho opravdu hodně a vy od těchto hráčů také hodně očekáváte, když jdou do prvního týmu.

Už má několik nešťastných zkušeností, například venkovní střetnutí se Southamptonem, kdy byl brzy vystřídán, ale vrátil se a včera jste mohli vidět, že je opravdu dobrým hráčem.“

Díky problémům se zraněními v této sezóně ho van Gaal přivedl do prvního týmu a on si tak odbyl svůj debut ve vítězném utkání proti West Hamu. Zatím odehrál deset zápasů a Neville věří, že jeho všestrannost je jeho velkou předností.

„Na takové zakončení by byl pyšný jakýkoliv útočník,“ tvrdí Neville. „Měl dobrý první poločas, ale když šel na pozici záložníka, tak ukázal, že se svým klidem na míči tam může také klidně hrát.“

zdroj: skysports.com