29/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Akadémia

U21: United – Liverpool 2:1

V dôležitom ligovom zápase si mužstvo do 21 rokov dokázalo poradiť proti nezmieriteľnému rivalovi z Liverpoolu. V zostave Warrena Joyca dostal šancu Víktor Valdés, ale aj skoro zabudnutý záložník Anderson. Aj vďaka nim naši mladíci dokázali vyhrať v pomere 2:1.

victor valdes 123

Už v tretej minúte sa naši hráči dostali do prvej šance. Centrovanú loptu vrátil Powell pred „päťku“ na Lingarda, ktorý však už bol v obklopení obrancov Liverpoolu a nepodarilo sa mu presne zakončiť. United kontrolovali hru s loptou na kopačkách, ale Liverpool pozorne bránil a pokúšal sa vyrážať do nepríjemných protiútokov. O zakončenie sa dvakrát pokúšal Sinclair, ale Valdés bol vždy na svojom mieste a nedovolil mu skórovať. V 26. minúte Blackett vyrobil obrovskú chybu v pri rozohrávke a prihral presne na nohu Canosovi. Ten mohol postupovať sám na bránu, ale  na šťastie sa ukvapil a a strelou z diaľky nedokázal trafiť priestor medzi troma žrďami Valdésovej brány. O päť minút sa predviedol skúsený Anderson. Fantastickou prihrávkou vysunul Powella do čistej šance, ale ten zoči-voči brankárovi zlyhal a nedokázal trafiť bránu. V 34. minúte sa Powellovi podarilo napraviť svoje zaváhanie. V strede poľa bol sfaulovaný prenikajúci Janko a k zahrávaniu priameho kopu sa postavil Andreas Pereira. Jeho center do šestnástky našiel hlavu Powella a jeho hlavička skončila v sieti. 1:0. Päť minút pred koncom prvého polčasu sa opäť predviedol Anderson výbornou prihrávkou. Tentokrát našiel Janka, ale jeho pokus bol zblokovaný obranou Liverpoolu. Hneď v zápätí však bolo vyrovnané. Hráči United v strede poľa nezodpovedne stratili loptu a ponúknutú šancu využil naplno útočník Sinclair. Jeho tvrdá strela prekvapila Valdésa a v 42. minúte bolo vyrovnané. 1:1.

Úvod druhého polčasu vyšiel našim chlapcom na výbornú. Po Powellovej prihrávke bol síce Janko vytlačený na kraj šestnástky, ale výbornou spätnou prihrávkou našiel nabiehajúceho McNaira, ktorý prízemnou strelou od žrde poslal svoj tím do vedenia. 2:1. O chvíľu neskôr mal výbornú šancu na skórovanie Andreas Pereira. Jeho priamy kop asi z 18 metrov však dokázal vytesniť brankár Vigouroux. K odrazenej lopte sa dostal Lingard a pokúšal sa zakončiť. Obrana Liverpoolu ho však vytiesnila a jeho strela mierila nad bránu. V nasledujúcich minútach sa hra upokojila. Naši hráči museli zvádzať tvrdé súboje medzi šestnástkami a hra nebola veľmi atraktívna. Zo spánku sa nás pokúšal zobudiť Anderson, ale jeho strela nenarobila brankárovi hostí väčší problém. Aj naďalej sa však pokračovalo v nudnom tempe. Až desať minút pred koncom prišiel vzruch pred Vigourouxom. Pereira našiel v šestnástke Powella, ale jeho pokus bol zblokovaný. K odrazenej lopte sa dostal Anderson, ale aj jeho strelu dokázala zastaviť obrana Liverpoolu. Manchester si svoje vedenie dokázal udržať až do záverečného hvizdu. Druhý polčas nám nepriniesol zaujímavý futbal, ale naši mladíci si pripísali dôležité tri body do ligovej tabuľky, v ktorej sa bodovo dotiahli na vedúcu Chelsea.  

Góly: 34. Powell, 41. Sinclair, 47. McNair

Manchester United U21
Valdés – Vermijl, McNair, Thorpe, Blackett, Janko, Anderson (88. Grimshaw), A. Pereira (87. Weir), James, Lingard, Powell

Liverpool U21
Vigouroux – McLaughlin (67. Gomes), Maguire, Randall, Williams, Chirivella, Canos, Brannagan, Sinclair, Ibe, Ojo

   

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!