29/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Mata: Můj první rok v United

Ofenzivní záložník se ohlédl za svým prvním rokem, který strávil v červeném dresu.

Juan Mata

Moment, kdy jsem se stal hráčem United

Na ten den mám spoustu vzpomínek, včetně způsobu, jakým jsem se sem dopravil (helikoptérou). Poznal se s hráči, šel na Old Trafford – každý jeden moment toho dne byl pro mě důležitý a budu si jej pamatovat už navždy.

 

Rekordní přestup

Z toho jsem byl opravdu nadšený. Pochopitelně jste šťastní, že jste součástí takového přestupu a já chtěl tuto důvěru splatit na hřišti. Přivítání bylo neuvěřitelné od každého v klubu – zaměstnanců, hráčů, fanoušků, zkrátka každého, kdo má s United, co do činění. Velikost klubu a reakce celého světa na to byla neuvěřitelná. Říkal jsem si ‚Wau, docela velký klub‘.

 

Nejlepší zápas

Nevím, který říct. Vždy si třeba budu pamatovat svůj první zápas proti Cardiffu. A pár skvělých zápasů jsem odehrál, například venku s Newcastlem, či doma s Liverpoolem. Dost zápasů se povedlo jak mi osobně, tak také jako týmu.

 

Zápasy na Old Trafford

Hrát zde je skvělý pocit. Ta atmosféra proti Liverpoolu před několika týdny byla neuvěřitelná. Už když jsme vstupovali na hřiště, tak jsme cítili, že to bude velký zápas a také jsme si uvědomili, že nás podpoří miliony lidí.

 

První branka proti Aston Ville

Ta byla pravou nohou (směje se). Byl tam trochu zmatek (v angličtině messy – pozn. redakce). Ne jako Messi, ten hráč, ale prostě se ten míč ve vápně asi dvakrát nebo třikrát odrazil. Ale dokázal jsem nakonec pravou nohou vstřelit branku. Chtěl jsem ji vstřelit co nejdříve, byť mi to nějaký ten zápas trvalo. Pak jsem vsítil několik branek v řadě, takže to byl začátek mé dobré formy.

 

Nejhezčí gól

Líbily se mi oba přímé kopy proti Southamptonu a Newcastlu, které jsem vstřelil loni. Byly pěkné.

 

Letní tour

Na něm jsem si uvědomil, jak velký klub tohle je. Když jsme v rámci tour cestovali, spatřili jsme, o kolik fanoušků máme více než třeba Real Madrid, či Inter Milán. Měli jsme ve státech více fanoušků, než kdokoliv jiný. A očekávám, že v Asii, či Austrálii to bude vypadat stejně – neuvěřitelné, jakou podporu má tento klub po celém světě.

 

Práce s van Gaalem

Všichni se od něj učíme. Má charakter a je skvělý trenér. Způsob, jakým chce hrát fotbal je správný, je založený na útočení. Snažíme se hodně hrát s míčem, vytvářet si prostor, pouštět balon rychle od nohy a přelévat hru ze strany na stranu. Opravdu sleduje fotbal zajímavým způsobem a dřeme pro něj, jak jen můžeme, stejně jako pro všechny zaměstnance a Ryana (Giggse).

 

Největší zážitek

Řekl bych, že den mého příjezdu a debut, jež byl asi tři dny na to. Vyhráli jsme, fanoušci mě zvolili za hráče zápasu a všechno bylo ten den perfektní.

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!