25/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Cambridge United – Manchester United

Jak redakce a fanoušci (v závorce) hodnotili jednotlivé výkony hráčů Red Devils? Na to se můžete podívat v tomto hodnocení, které bude v tomto případě kratší i vzhledem k skvělé práci jiných redaktorů v dalších článcích, věnovaných tomuto zápasu.

 

 

De Gea1David De Gea – 6,1 (6,4)

Náš gólman neměl v tomto zápase skoro žádnou práci. V prvním poločase domácí občas trošku zahrozili ze standartních situací, v druhém si mohl obléknout bílý dres a rozehrávat z pozice obránce.

 

 

 

 

Jones1Phil Jones – 5 (5,1)

Phil byl pravděpodobně našim nejaktivnějším hráčem, což vůbec nebylo dobře. Jeho vyhodnocování rozehrávky bylo opravdu špatné. Často se uchyloval k nepochopitelným dlouhým nákopům, ze kterých samozřejmě nic nebylo. Šlo na něm vidět, jak ho štve, že zbytek jeho týmu jen staticky postává a dokonce se dostal i k zakončení, které o kus minulo bránu, nicméně i za ten pokus jsme mohli být rádi.

 

 

Rojo1Marcos Rojo – 5,9 (6,4)

V tomto zápase byli oba stopeři nejaktivnějším článkem sestavy. I Marcos podnikal ofenzivní výlety a činil si v nich o poznání lépe než Phil. Nabízel se, dobře nahrával a svou tvrdostí nedával protivníkovi šanci se přes něj nějak výrazněji prosadit.

 

 

 

Blind1Daley Blind – 5,6 (5,3)

Nastoupil na pozici levého obránce a čekal jsem od něj lepší podporování útoku, více ofenzivních výletů, zajímavé centry a pobídky, v čemž tkví jeho velká přednost. Tu bohužel nijak příliš nevyužil, kromě jedné střely z úhlu ze začátku zápasu a alespoň jedné vytvořené šanci pro Di Maríu. Ke konci zápasu se vytrácel z kombinace, jeho role plnil spíše Januzaj a tak byl v 86´střídán Luke Shawem. 

 

 

ValenciaAntonio Valencia – 4,7 (4,8)

Očekával jsem, že svůj fyzický fond přetaví ve větší drzost a snahu obcházet hráče Cambridge k jeho průniků po straně. Faktem bylo, že si spíš posouval u lajny míč se záložníky a obránci. Podpora Wilsona a pozdějí RVP téměř nulová. 

 

 

 

Carrick1Michael Carrick – 5,4 (4,6)

Ani nevím, co hrál, jestli defenzivní základnu diamantu nebo třetího obránce. On má být k dispozici ofenzivním hráčům na hru na jeden dotyk, vymýšlet zajímavé kolmé, či křižné dlouhé pasy do volných prostorů. Z tohoto atributu se předvedl pouze jednou. Jedinou krásnou nahrávkou zápasu vyslal do šance Falcaa, který však gólmana Dunna překonal nedokázal.

 

 

Fellaini1Marouane Fellaini – 4 (3,8)

Nejhorší hráč tohoto zápasu. Neustále se cpal Valenciovi do jeho prostoru, posouval míče poté co zpomalil celý přechod do útoku, první poločas naprostá katastrofa, antifotbalový projev. V 26´ uviděl poměrně přísnou žlutou kartu, což jej odstranilo ze vzdušných soubojů, za které by mohl pro svou výšku a rozhazování loktů dostat rovnou další. V druhém poločase ho napadlo běhat do vápna, kde má být neustále a stahovat na sebe obránce, aby bylo jednodušší kombinovat a dostávat míč do vápna, nicméně ani tam nebyl nebezpečný. Trvalo 67 minut, než se pan Filosofi odvážil nabourat rovnováhu v týmu a dát tam o parník lepšího záložníka, Andera Herreru.

 

Januzaj1Adnan Januzaj – 6,2 MOTM (6)

Asi ten nejlepší v útočné fázi. Hráč, který nastoupí do zápasů sporadicky a není tak sehraný se zbytkem týmu. Na hřišti to tak vypadalo. Do kloudné kombinace se s ním zapojil málokdo, a tak musel podnikat individuální výlety po levém křídle, které patřily k tomu nejhezčímu v tomto zápase. Dokonce se dostal třikrát k zakončení, které však postrádaly razanci i umístění a tak nebyly pro Dunna problémem. Úplně na konci zápasu hezky obešel všechno, co mu stálo v cestě a vytvořil závar, který mohl skončit vítěznou brankou United, ale Cambridge si své vystoupení na Old Trafford patrně zaslouží, takže nad nimi fotbalový bůh držel ochranou ruku i v tomto případě.

 

DiMaria1Ángel Di María – 5,7 (5,4)

Rovněž patřil k těm aktivnějším hráčům, což pro něj není žádný kompliment, jeho hvězdný status a špičkové schopnosti by toto měly zaručit automaticky. Měl několik hezkých passů, jeden z nich našel Robina van Persieho v gólové šanci, ten však branku trestuhodně svou silnější levou nohou ve své oblíbené pozici přestřelil. Sám se dostal k zakončení asi 4 krát. Ve všech případech však nijak výrazně Dunna neohrozil, ani z přímého kopu, který letěl výrazně nad, dokonce vyletěl ven ze stadionu.

 

 

Falcao1Radamel Falcao – 5,2 (5,3)

Velmi nevýrazný výkon, což ani tak jeho problém nebyl, spíše celého fungování týmu, který mu nevytvořil téměř žádné šance. Jeho náběhy byly nepochopeny, hledal jej nejčastěji Phil Jones s Rojem, což je zarážející informace. Dostal se jen do jedné šance za celý zápas, když ho krásně našel Carrick, který si na chvíli uvědomil, že je záložníkem s darem krásných chytrých přihrávek. Toť vše od El Tigreho, bývalého postrachu všech obran světa. 

 

 

Wilson1James Wilson – 4,2 (4,1)

Pokud byl Falcao nevýrazný, Wilson se dal označit za neviditelného, hráli jsme v podstatě v 9 hráčích v poli, protože naše hvězda všech mládežnických výběrů se v tomto zápase potkala s míčem snad jen 3 krát (což je má domněnka, kterou někdo může v diskuzi poopravit). Nebyla to až tak jeho chyba, mohl za to tandem Valencia – Fellaini, který s ním vůbec nespolupracoval a neposílal na něj míče. V 65´připomněl Van Gaalovi, že je na hřišti, protože si vykoledoval žlutou kartu a dvě minuty poté byl stažen za van Persieho, což se mělo stát už o poločase.

 

 

Střídající hráči:

 

 

Herrera1Ander Herrera – 6 (6,6 MOTM)

Přišel, viděl, rozhýbal, Ander si toto dokonale ďábelsky vypadající hodnocení zaslouží, protože opravdu působí a maká jako ďábel. On jediný si troufne obejít hráče ve středu pole s hlavou nahoře, aby hledal, kam míč co nejnebezpečněji poslat. Posledních 25 minut vypadalo o dost lépe, a místy ve mě díky tomuto hráči obžívala víra v mohutný konec a výhru v tomto zápase, tudíž něco, na co jsem byl předchozích 15 let zvyklý zápas co zápas. Opravdu nerozumím tomu, proč nehraje v základu, neexistuje žádné objektivní logické měřítko, které by ho posouvalo ve favorizačním měřítku LVG pod hráče jako např. Fellaini v otázce složení zálohy.

 

VanPersie1Robin van Persie – 5,1 (5,2)

Byl na hřiště poslán s úkolem vstřelit gól proti (v myšlenkách LVG) čím dál více unavené obraně hostí. Ta vsi ho však střežila znamenitě a dovolila mu pouze jediné ohrožení brány, ze kterého mohl být vedoucí gól. RVP však svou pověst kanonýra nechal v týmu se stejnou přezdívkou a bránu po skvělé nahrávce Di Maríi přestřelil. 

 

 

 

Shaw1Luke Shaw – nehodnocen

Daley Blind byl ke konci zápasu poměrně nevýrazný, nešel vidět, nevím, jestli to bylo únavou nebo nějakým menším zraněním, ale LVG jej radši stáhl a dopřál nejdražšímu teenagerovi světa několik minut pohárové „slávy“. Několikrát se proletěl s míčem po levé lajně a tím to haslo.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!