05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Rozhovory

Training talk: Michael Carrick

Zatím posledním hráčem, který se rozpovídal v rámci už tradiční rubriky „training talk“, byl Michael Carrick.

fletcher rooney carrick van persie training 5156464684649

Která část tréninku tě baví nejvíce?

Abych řekl pravdu, baví mě všechny. Dneska jsou ty tréninky hodně různorodé s odlišnými přístupy, včetně posilování – pilates, jóga a tak podobně. Také se účastníme tréninkových jednotek venku, stejně jako sezení ohledně různých analýz. Je toho hodně. Máme štěstí, že toho je tolik. Dnes je toho mnohem více, než když jsem já začínal hrávat.

Kdo je na tréninku nejsoutěživější?

Všichni jsme soutěživí. Opravdu není nikdo, kdo by se jen na minutu zastavil. Každý chceme zvítězit a to i na tréninku. Opravdu se nikdo nefláká a všichni do toho dáváme všechno.

Jak vážně bereš tréninkové zápasy a soutěže?

Vážně – nikdo nechce prohrát. Takhle to prostě máme nastavené, ať už hrajeme na tour stolní tenis, biliard, snooker, cokoliv… Jsme soutěživí. A když soutěžíme na hřišti, byť jen na tréninku, nechceš z něj odcházet jako poslední.

Jak bys ohodnotil AON tréninkové centrum oproti jiným klubům, v nichž jsi působil?

Už je to strašně dlouho, co jsem byl ve West Hamu a bylo to v době, kdy tam zrovna o přestavbě centra začali přemýšlet. No a to v Tottenhamu bylo podobné centru ve West Hamu, ale poté se přestěhovali do něčeho, co připomínalo Carrington. A můžeme být rádi za zařízení, kterými disponujeme nyní. Klub zvolil správnou cestu, zvláště když se podíváš na Manchester City, či Arsenal, kteří rovněž přestavovali svá centra v době, kdy jsme tak učinili i my. Máme tu prostě více příležitostí k přípravě a regeneraci než jsme měli před lety.

Tvůj neopěvovaný hrdina z tréninkového života?

Carol a Rita z kuchyně, vždycky mi dají nějakou tyčinku. Ne, že by mi náladu zlepšovali každodenně, ale prostě mi dávají tu tyčinku.

Jak moc je pro hráče důležitá posilovna?

Je důležitější, než bývala. Před pár lety to bylo jiné, nyní už je vše rychlejší. Síla výbušnost, agilita… na tom jsou fotbalové schopnosti založeny. Nyní musíš být schopný ji do svého života začlenit, jelikož je důležitá.

A otázka na závěr jako vždy. Které hráče bys vybral do pětičlenného týmu?

Všechno bych dal do útoku, takže Falcao, Angel, Robin a Wazza.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!