04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Owen: Van Gaalův Manchester nefunguje jako tým

Bývalý anglický útočník věří, že Radamel Falcao a Robin van Persie nejsou dostatečně podporováni v tolik kritizované formaci 3:5:2.

Michael-Owen-scored-on-hi-001

Manchester United nehraje pod van Gaalem jako tým a třetího místa v Premier League by nemuselo být tak lehké dosáhnout, říká bývalý spoluhráč ďáblů Michael Owen.

United jsou nyní na čtvrté příčce se 40 body z 22 zápasů, ale jejich hra při van Gaalově systému 3:5:2 postrádá kreativitu a soudržnost. Owen věří, že hráči jako Robin van Persie, Radamel Falcao a Juan Mata nemají dostatek podpory od svých spoluhráčů, ale přitom jsou na ně kladeny nároky na rozhodování zápasů.

„Nemyslím, že by jakýkoliv z hráčů hrál pořádně,“ řekl Owen pro BT Sport. „Robin van Persie utichl, góly střílí jen příležitostně a není již hráčem, kterým býval před pár lety. Nechci ale házet vinu na útočníky, neboť Manchester si jednoduše nevytváří dostatek šancí. Oni nefungují jako tým. A když nefungujete jako tým a vaši záložníci a útočníci nepracují dost tvrdě, tak budete dostávat branky – to není jen o obraně.

Jakmile nehrajete jako tým, tak nebudete ani střílet branky, když si nepřipravíte žádné šance. Hráči jako Mata nebo van Persie se o to musí mnohem víc snažit. Mata je poloviční oproti minulým sezónám a to říkám přesto, že jsem jeho velkým fanouškem. Ashley Young byl opravdu dobrý, když hrál křídelního obránce, ale naneštěstí se zranil a nemůže být s týmem.“

Nové naděje zamířily na Old Trafford v letním přestupovém období, jmenovitě Ángel Di María, Falcao, Ander Herrera, Daley Blind, Luke Shaw a Marcos Rojo, což jsou posily za víc jak 150 milionů liber, pro Owena jsou však zatím zklamáním.

„Lidé neustále říkají, že skončí sezónu v top čtyřce a to je také jejich cíl. Jenže to by mělo být minimum – čtvrté místo pro Manchester United. Poté, co jste utratili 150 milionů a získali jste takové hráče, měli byste být první, druzí nebo třetí. Třetí, pokud jste měli špatnou sezónu. Jak mohou akceptovat, že s těmito hráči neútočí na titul? Ne, tato sezóna pro ně není dobrá.“

zdroj: goal.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!