18/06/2021
Akadémia

U18: United – City 5:2

Po úspešnom vystúpení v FA Youth Cupe, čakal na mladíkov z U18 derby zápas proti mestskému rivalovi zo City. Hráči potvrdili výbornú formu a v zápase bohatom na góly nedali hosťom žiadnu šancu na víťazstvo.

u18

Hostia sa od úvodu zápasu dostali do veľkého tlaku. Už v štvrtej minúte Garcia pomotal hlavu našim obrancom a vypálil nebezpečnú strelu na Hendersonovu bránu. Ten si s jeho pokusom dokázal poradiť a strelu vyrazil na rohový kop. City však stále hrozilo a nepúšťali domácich k lopte. V desiatej minúte už Henderson nemal toľko šťastia a City sa dostali do vedenia. Obranca Williams nepodarenou malou domov zašil svojho brankára, ktorý síce dokázal loptu odkopnúť zo šestnástky, ale proti následnej strele Faoura už nedokázal zareagovať. 0:1. Pre Hendersona to bol prvý inkasovaný gól po šiestich zápasoch s čistým štítom. City stále hrozilo a výborne napádalo. Do väčších šancí sa našťastie nedostávali. Pozitívnym zjavom pre United bol Riley na pravom krídle, ktorý sa snažil ťahať útoky po svojej strane. Obrana City však bola pozorná a jeho prieniky dokázala zastaviť. Pri ďalšom jeho prieniku bol faulovaný Woodom. United zahrali priamy kop a k lopte sa v šestnástke dostal faulovaný Riley. Jeho strela sa od žrde odrazila na osamoteného Redmonda, ktorý už nemal problém upratať loptu do prázdnej brány. 1:1. Po góle sa hra trochu vyrovnala a United začali byť pre svojho protivníka rovnocenným súperom. Do ďalšej šance sa dostal pravý obranca Reid. Jeho centrovaná lopta prepadla cez brankára aj obrancov City a Hamilton ju sklzom zasunul do bránky. Hamilton v tomto zápase debutoval v mužstve do osemnásť rokov a hneď prvý zápas bol pre neho okorenený dôležitým gólom. 2:1. Hostia sa po druhom inkasovanom góle prebrali a opäť sa vrátili k svojej hre. Pár minút pred koncom prvého polčasu mali dve obrovské šance na skórovanie. Spoľahlivý brankár Henderson si s nimi zázračne poradil, a tak obe mužstvá putovali do šatní za stavu 2:1 pre United. V prvom polčase boli hostia zo City aktívnejší a vytvárali si väčší počet šancí ako domáci. Mladíci United ich však dokázali vyškoliť z efektivity a dokonca otočiť nepriaznivý priebeh zápasu k ich prospech.

Druhý polčas bol v znamení hráčov Manchestru United. Hneď v druhej minúte sa dostali k zahrávaniu rohového kopu. Lopta prepadla až do šestnástky na voľného Williamsa. Prvú strelu ešte dokázala obrana zblokovať, no z druhej už Williams zvyšoval na 3:1. Williams tak odčinil svoje zaváhanie z prvého polčas a priblížil svoje mužstvo k víťazstvu.  Hráči United stále dominovali a boli lepším mužstvom V päťdesiatej tretej minúte zahrávali ďalší rohový kop, ktorý sa im veľmi nepodaril a hostia išli do protiútoku. Centrovaná lopta sa dostala na Kongola, ktorý z voleja strieľal do zeme a lopta sa lobom dostala až za bezmocného Hendersona. 3:2. O sedem minút neskôr boli domáci opäť v dvojgólovom vedení. Henderson predviedol fantastický výkop, ktorý preletel cez celé ihrisko a našiel nikým nestráženého Rashforda. Ten išiel sám na bránu a nemal problém upraviť skóre na 4:2. Hneď po rozohratí zo stredového kruhu mohli hostia znížiť. Do šance sa dostal striedajúci Buckley, ale svojou strelou nenašiel recept na Hendersona. Po tomto momente sa hra upokojila a začalo sa kúskovať. United dobre bránili a nepúšťali City k šanciam ani do väčšieho tlaku. Až v závere mali hostia obrovskú šancu na skórovanie po rohovom kope. Dilrosunovu strelu zastavilo až brvno. O pár okamiho neskôr na opačnej strane zahrávali domáci priamy kop. K lopte sa dostal Fosu-Mensah a presným centrom našiel osamoteného Dearnleyho. Ten neváhal a volejom poslal loptu do siete. Dearnley bol na ihrisku len pár sekúnd a zopakoval svoj presný zásah z posledného zápasu proti Hullu. Domáci tak zaknihovali ďalšie dôležité víťazstvo a v tabuľke preskočili štvrtý Liverpool. Zverenci Paula McGuinnessa predviedli veľmi zodpovedný a taktický výkon. Dokázali odolať tvrdému tlaku hráčov City, a ani inkasovaný gól ich nedokázal zlomiť pri ceste za víťazstvom.

Góly: 10. Faour, 26. Redmond, 37. Hamilton, 47. Williams, 53. Kongolo, 60. Rashford, 87. Dearnley

Žlté karty: 26. Wood, 69. Redmond