28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Queen’s Park Rangers – Manchester United

Máme za sebou další zápas, kdy jsme až do konce zápasu bojovali o těsné vedení. Nechybělo málo a 3 body bychom si z Loftus Road neodnesli. Jak hodnotila redakce a 260 fanoušků (v závorce) výkony jednotlivých hráčů?

 

De Gea1David De Gea – 7,3 (7,9 MOTM)

Jeden ze strůjců dnešního vítězství, připsal si 4 důležité zákroky, které náš tým ve chvíli, kdy jsme vedli pouze 1:0, nejvíce potřeboval. Prudká střela Austina jej nepřekvapila, stejně jako točený dálkový pokus od Vargase či pokus Isly zblízka. Nákopy hlavně k postranním čarám se mu v tomto zápase vedly o mnoho lépe, patrně bylo na tomto aspektu rozehrávky zapracováno.

 

 

Jones1Phil Jones – 6,3 (6,2)

Už několikátý dobrý zápas Jonese v řadě. Narozdíl od Jonnyho se žádného kiksu nedopustil, naopak byl jedním z nejjistějších a nejaktivnějších hráčů na hřišti. Jeho zapojování se do rozehrávky a ofenzivní běhy s míčem jsou čím dál častější a přesvědčivější, povedly se mu dokonce dvě kličky. Nedopustil se jediného nedovoleného zákroku a vyhrál všechny hlavičkové souboje. Často byl při té naší strnulé rozehrávce jediným hráčem, který se rozběhl.

 

Evans1Jonny Evans – 5,3 (4,8)

Ani v tomto zápase si nenapravil svou dlouhodobě pošramocenou reputaci. Nešel moc vidět, nejčastěji v roli falešného středního založníka rozehrával míče. Dopustil se jednoho kiksu, který pak vedl k šanci Austina. Nebyl na hřišti tolik potřebný či výrazný, a tak jej vystřídal v 57´ Wilson, což vedlo k radosti všech příznivců Red Devils, protože se upustilo od tolik nenáviděné formace 3-5-2.

 

 

Rojo1Marcos Rojo – 6,2 (6,3)

Marcos je velmi silným hráčem, k tomu mu lze k dobru přičíst i jeho rychlost a výšku. Tyto atributy z něj dělají kvalitního moderního obránce. Předváděl své umění i v tomto zápase a podobně jako Jones měl velké ofenzivní choutky. Vidím u něj dobré předpoklady ke kombinaci, občas se o ni pokouší. Měl největší počet obranných zákroků, byl velmi aktivní a nepříjemný. Časem z něj bude určitě skvělý obránce pro anglický fotbal.

 

 

ValenciaAntonio Valencia – 6,1 (6,2)

Další velmi dobrý zápas tohoto křídelního univerzála. Může se začít chlubit slušnou konzistencí, málokdy zahraje pod své možnosti. V tomto zápase ukázal ze všeho něco. Několik kvalitních obranných zákroků, poctivě se vracel a napadal rozehrávku domácích. Jeho kombinační práce taky nebyla špatná a z dnešního zápasu si nese jeden bod za křídelní přihrávku do vápna na Fellainiho, který otevřel skóre tohoto utkání. 

 

 

Blind1Daley Blind – 7 (6,7)

Mistr černé práce. Neuvěřitelně obětavý výkon, soupeři odebíral míč s naprostou lehkostí a nejčastěji ze všech našich hráčů. Je zajímavou alternativou na levého beka, podle mě hraje lépe než Luke Shaw, přece jen, má více zkušeností a z Ajaxu si přináší schopnosti tvořit hru i ji bourat. V tomto zápase mu šly oba póly úspěšně a zanechal velmi dobrý dojem. 

 

 

 

Carrick1Michael Carrick – 5,9 (5,6)

Pan jistota. Opět dirigoval hru přesnými passy z pozice defenzivního záložníka. Několikrát vypomohl obraně, zblokoval jednu střelu domácích a na druhé straně hřiště se mu jednou dostalo šance z dálky vystřelit, nicméně pro Greena to byl vděčný pozdrav. Za ani jeden ze svých 2 faulů neviděl žlutou kartu.

 

 

 

Mata1Juan Mata – 5,3 (5)

Vydržel na hřišti jen jeden poločas, ve kterém střídal lepší momenty s těmi horšími. Nedokázal na hřišti najít ideální pozici a nabíhat si na přihrávky při zakládání útoků. Často jsem ho viděl přihrávat vzduchem, když to šlo jednoduše po zemi, což vyhovovalo domácím. Vytvořil gólovou šanci Falcaovi v prvním poločase, který ji však neproměnil. Tento okamžik byl tím nejlepším, co v zápase předvedl, a van Gaal se rozhodl jej o poločase stáhnout a nahradit Fellainim, který nabízí větší fyzickou sílu a více možnosti ofenzivního využití.

 

Rooney1Wayne Rooney – 5 (4,5)

Wazzovo hledání se pokračuje. Na útočníka ztratil výbušnost a schopnost se prosadit 1 na 1, což nás stojí míče. V záloze je pak lehce ztracen, nesedí mu to s Matou, netáhne tolik a v dnešním zápase předvedl několik naprosto ubohých přihrávek. Jednou z nich založil protiútok domácích, který naštěstí Vargas vyřešil naprosto trestuhodně. Jeho obranná práce je lepší než jeho projev v ofenzivní fázi, což je šokující, špatné. Jako kapitána jej spoluhráči hledají nejčastěji, bohužel často to není nejlepší volba. Vystřelil jen jednou, do prvního obránce před sebou. Pouhých 66 úspěšných přihrávek z 86 pokusů má slova výše uvádějí do smutné statistické reality. Málem vybojoval penaltu, poté, co jej při přímém kopu stáhl Barton na zem, ani sudí Swarbrick se však nestal prvním rozhodčím, který by pro United v této sezóně odpískal penaltu.

 

DiMaria1Ángel di María – 6,1 (5,7)

Louis van Gaal by z něj velmi rád měl takového „svého Robbena“, chtěl by využít jeho rychlost, výbušnost a skvělé zakončení na místě hrotového útočníka. Bohužel tato romantická vize nevychází. Na to mu schází fyzické parametry, silní obránci v Premier League mu prostě tuto hru nedovolí. Naopak v druhém poločase, kdy byl Wilsonem odsunut do zálohy, hrál mnohem lépe, nebezpečněji a vytvářel šance. Pokoušel se i o zakončení, ale dva pokusy mu byly zblokovány a jeden mířil vysoko nad. Snad jej v příštích zápasech uvidíme v záloze.

 

Falcao1Radamel Falcao – 5,7 (6,2)

Radamel je neuvěřitelně aktivní hráč, který dokáže pomáhat při souhře, sbíhávat si pro míče až k obraně, kde byl pak častokrát faulován. Má skvělý výběr místa a dnes se dostal do pěti naprosto gólových momentů, z nichž nedokázal vytěžit maximum ani jednou. Bavíme se o hráči, kterého by před rokem velké procento fanoušků označilo za nejlepšího zakončovatele na světě. Bohužel dnes mu nebylo přáno, buď proti němu vytáhl skvělý zákrok Green, nebo mu míč na poslední chvíli tečoval obránce. Jeho souhra s Wilsonem byla moc krásná, připomínala doby tandemu Cole/Yorke.

 

Střídající hráči:

 

Fellaini1Marouane Fellaini – 6,7 (7,1)

Náš letošní talisman se jmenuje Marouane a je z Belgie. Loni fanoušky nejvíce napadaný hráč je nyní nezbytností, pokud chceme vyhrávat. Ano, vyklusává, trhá lokty obličeje, nemusí jít chvíli vidět, ale pak se objeví ve vápně a dá gól. Jako v tomto zápase po skvělé přihrávce Antonia Valencii. Kupodivu na něj šlo více faulů než stihl vyprodukovat, a pouze 4 jeho přihrávky šly „do lesa“. Na druhou stranu jsme ho včera neviděli vyhrát jediný hlavičkový souboj. Každopádně přidal van Gaalovi další trumf k chlubení na tiskovkách, jeho střídání dnes udělala z „plichty“ 3 body. Otázkou však je, proč jsme tak nehráli od začátku utkání?

 

Wilson1James Wilson – 7,6 MOTM (7,3)

Toto střídání nám spolu s nejlepším gólmanem planety vyhrálo zápas. Díky němu mohl jít Di Mária do zálohy a Falcao tak k sobě dostal partnera strikera. Pod nimi se utvořil o mnoho funkčnější diamant. Wilsonova rychlost a dravost konečně v tomto zápase slavila úspěch, kdy se mu podařilo jeden z četných útočných náletů proměnit v gól z dorážky po vlastní prudké střele, kterou mu Green ještě stačil chytit, na dorážku si už jen lehce sáhl a nezabránil ji tak v cestě do sítě. Další dva výpady proměnil v exkluzivní nahrávky na Falcaa, kterému však vždy k zakončení scházely centimetry. Snad si teď zahraje co nejvíce zápasů, potřebuje zkušenosti a jednoho dne může směle nahradit Robina van Persieho, který má před sebou posledních pár sezón.

 

Herrera1Ander Herrera – nehodnocen

Nastoupil na posledních pár desítek sekund, nepochopil jsem toto střídání, asi bylo součástí van Gaalovy filosofie.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!