04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Review: Queen’s Park Rangers – Manchester United

Anglická Premier League pokračovala o víkendu 22. kolem, které pro Manchester United znamenalo výjezd na Loftus Road. Rudí ďáblové měli v tomto střetnutí herní převahu a tentokrát ji dokázali přetavit ve dva góly. Ze začátku to ovšem bylo velké trápení. Chybovali jsme v rozehrávce, čehož se snažili využít domácí, kteří dobře bránili, ale několikrát také zahrozili z protiútoků a de Gea měl plné ruce práce. Byl to tuhý boj, ale ve druhém poločase udělal van Gaal pár taktických změn, což zápas rozhodlo. Fellaini nám svým gólem dodal klid na kopačky a mohli jsme se více věnovat defenzivě. Ke konci utkání jsme měli více sil a nepřipustili závěrečný nápor soupeře. Sami jsme mohli skóre několikrát navýšit už dříve, ale povedlo se to až v nastavení Wilsonovi a Devils si vezou ze hřiště QPR výhru 0:2.

QPR MU

United začali po skvělé sérii výher body ztrácet a bylo nutné tomu konečně učinit přítrž, protože ze spodu už se valí londýnské celky a čelo tabulky se nám vzdaluje. Pozice zaručující Ligu mistrů je třeba si udržet, takže byli všichni zvědaví, zda se Rudým ďáblům podaří odpovědět své neodbytné a tvrdé konkurenci.

Po domácí prohře 0:1 se Southamptonem jsme si s tímto soupeřem prohodili pozice a Saints už jsou opět třetí. Devils na Old Trafford neměli ani jednu střelu na bránu a naše hra v útočné fázi byla mdlá a neúčelná, stejně jako celková taktika, kterou se snaží van Gaal prosadit, a která má celou řadu odpůrců, kterých přibývá.

Pomalá souhra a bídný výkon diváky rozhodně nepotěšily, a tak na sebe vlna kritiky nenechala dlouho čekat. Van Gaal musel čelit nepříjemným otázkám dotěrných novinářů a reportérů, avšak sám přiznal, že se svými svěřenci spokojen nebyl. Bodových ztrát přibývá a United se v ofenzivě trápí. Dokážeme sice kontrolovat zápasy, avšak z naší převahy a držení míče neumíme nic vytěžit. Šancí je málo a gólů logicky ještě méně, což museli Devils rychle napravit v následujícím zápase, v němž nás hostil předposlední tým tabulky Queen’s Park Rangers. Svěřenci Harryho Redknappa tápou a zejména jejich obrana je jedno velké síto, takže v tomto utkání mohli jedině překvapit. Co však chybí QPR v obraně, zkoušejí nahradit útokem, který táhne střelec Austin. Náš tým tak měl před sebou další tvrdý oříšek.  

Nizozemský kouč Manchesteru United má k dispozici všechny hráče kromě Rafaela, jenž má zlomenou lícní kost, Younga, kterého trápí hamstring a van Persieho, který si v posledním zápase lehce poranil kotník. Van Gaal tedy mohl pečlivě vybírat sestavu, avšak bylo zřejmé, že mnoho změn v ní neudělá a zachová jak rozestavení tak i ne příliš účinnou taktiku.

A přesně to se i stalo. Ve formaci 3-4-1-2 nastoupila tato sestava. V bráně byl kdo jiný, než de Gea, před nímž se v obraně zprava seřadili Jones, Evans a Rojo. Před nimi hrál defenzivní Carrick, kterého v záloze doplnili Mata a Rooney. Pravého wingbeka hrál Valencia, nalevo působil Blind. Do útoku byli nasazeni Di María v roli volného hráče a Falcao. Kapitánskou pásku měl na své levé paži Wayne Rooney.

Zápas se odehrál v Londýně na Loftus Road. Bylo klidné, chladné, polojasné počasí; teplota 4 C°.

Button - První poločas

Atmosféra na stadionu byla skvělá a vše bylo připraveno k výkopu, o který se svým hvizdem postaral pan rozhodčí Neil Swarbrick. United vstoupili do utkání dost nervózně a ledabylou rozehrávkou odevzdávali soupeři míč až příliš snadno. V 5‘ zachytil centrovaný míč Zamora, který chtěl překvapit de Geu ránou z dálky, avšak jeho střela byla velice nepřesná. Jak minuty ubíhaly, naše hra srovnala a domácí se museli věnovat obraně. V 10‘ vystřelil z dálky Carrick, nicméně jeho skákavou střelu doprostřed brány Green bezpečně chytil. Na začátku 11‘ pálil z dálky Fer, ovšem balón skončil v horních patrech tribuny za de Geovou bránou. Devils drželi míč a určovali tempo, ale QPR dobře bránili a navíc aktivně napadali naši rozehrávku, takže bylo složité dostat se vpřed a vykombinovat protivníka, jelikož naší souhře scházela přesnost i rychlost. Ve 13‘ našel Mata krásným pasem za obranu volného Falcaa, který si dokázal balón zpracovat, jenže Greena z blízka neprostřelil a jeho pokus o dorážku skončil rohovým kopem, ze kterého nic nebezpečného nevzniklo. Tým Harryho Redknappa se snažil tvořit hru a hrát s námi vyrovnanou partii, ale v jeho podání to bylo hodně kostrbaté a nepodpořené dobrým pohybem. Jenže United nadále chybovali v rozehrávce a soupeř tak mohl vyrážet do rychlých brejků. V 19‘ vhodil Hill dlouhý aut do našeho pokutového území, kde jej za sebe prodlužoval Zamora a k zakončení se prodral Vargas, jenže ten ve složité pozici mířil nad bránu. Na začátku 20‘ připravil Evanse o míč Zamora, který okamžitě vyslal vpřed rozběhnutého Austina, ten z hranice vápna vypálil, avšak de Gea výtečným zákrokem jeho ránu vyrazil. Ve stejné minutě ještě pálil velmi nepřesně zpoza šestnáctky Fer. Ve 23‘ se po Ferově přihrávce dostal v pokutovém území ke střelbě Austin, ale tu mu Jones zablokoval. I domácí ukázali, že umějí zahrozit a naše obrana měla co dělat, aby odvrátila jejich zvýšený nápor. Rudí ďáblové si při kombinaci moc nerozuměli, a tak se hra hodně zpomalovala. Nadějné vyhlížející akce končily na nepřesnostech a nedokázali jsme hrát přímočařeji. Ve 30‘ napálil ze vzduchu skákavý balón Austin, ovšem de Gea byl připraven a nebezpečnou ránu vyrazil nad břevno. Hrálo se v poměrně vysokém tempu, ale byl to hlavně boj ve středu pole plný osobních soubojů. United zkoušeli hru roztáhnout do šířky, jenže ani tudy cesta nevedla. Ve 41‘ byl rozhodčí milosrdný, když udělil Bartonovi pouze žlutou kartu za nebezpečný šlapák na Evanse. Ke konci poločasu Devils zvýšili nápor, jenže ke kloudnému zakončení v pokutovém území se nikdo v červeném dresu nedostal. Ve 45‘ viděl žlutou kartu Mata, který zastavil Bartona. První dějství bylo prodlouženo o dvě nastavené minuty, které ale gól nepřinesly, a tak si šla mužstva oddychnout za stavu – 0:0

United se hodně trápili. Zkazili jsme velké množství přihrávek a šancí bylo znovu málo. Tu největší spálil Falcao a celkově jsme s naší hrou nemohli být spokojeni, jelikož soupeř nic velkého nepředvedl, ale přes to pohodlně stačil našemu tempu. QPR navíc hrozili z protiútoků, takže se musela hodně činit i naše obrana. Boj ve středu pole dělal z utkání nudnou podívanou, a tak jsme plni očekávání vhlíželi ke druhému dějství a doufali v oživení a také góly.

Button - Druhý poločas

Po přestávce oba celky sáhly k prvním střídáním. Přitlačit na pilu přišel za United Fellaini, který nahradil Matu, QPR poslali do akce Caulkera místo Dunnea. Devils chtěli rychle udeřit, jenže na hřišti to na naší snaze moc vidět nebylo. Souhra hodně drhla a individuálně se naši hráči prosadit také nedokázali. V 56‘ měl obrovskou šanci Falcao, který se zjevil po přesném centru Di Maríi úplně sám před Greenem, jenže ten dokázal konečky prstů jeho hlavičku z blízka vyrazit. V 57‘ jsme střídali podruhé. Ze hřiště odešel Evans, jehož náhradou byl Wilson. V 58‘ Rudí ďáblové udeřili. Rooney stojící před šestnáctkou přihrál doprava rozběhnutému Valenciovi, ten z první okamžitě poslal míč před bránu, kde si jej zpracoval Fellaini, aby následnou ránou napálil balón do sítě – 0:1

Hned to bylo veselejší, jenže obraz hry se nezměnil a United kontrolu nad zápasem nezískali. Domácí se snažili rychle reagovat, nicméně naše obrana byla proti. V 60‘ dostal žlutou kartu Isla, který zkosil Falcaa. V 64‘ střílel z dálky Vargas, ale de Gea byl připraven. V 67‘ střílel nepřesně Fer. V 68‘ vyfasoval žlutou kartu Rojo, za svůj faul na Zamoru. V 70‘ přišlo první střídání na straně domácích. Ze hry šel Fer a na plac vyběhl Taarabt. Hra nabrala rychlý spád a přibyly také emoce.  V 76‘ unikl obraně rychlý Wilson, který zprava přihrával před prázdnou bránu Falcaovi, ale jeden z obránců stačil do přihrávky zasáhnout a Falcao míč vůbec netrefil. V 77‘ se podobná situace opakovala. Wilson centroval z pravé strany před bránu, ovšem tentokrát scházely Falcaovi centimetry, byť se natahoval za míčem, jak jen mohl. Další střídání připravil Redknapp na 80‘, kdy za Zamoru naskočil Kranjcar. V 82‘ neminula žlutá karta Hilla, který si počínal nedovoleně v souboji s Fellainim. Tempo zůstávalo vysoké a hra byla dost otevřená. United si ale hlídali mezery v obraně a soupeře k ničemu nepouštěli. Dařilo se nám navíc klidnit hru a držet míč na kopačkách, což bylo velmi důležité, protože jsme drželi protivníka na uzdě a znemožňovali mu vyvinout souvislejší nápor. Domácí hráli agresivně a dohrávali souboje, takže bylo nutné nenechat se zbytečně vyprovokovat. Nervózní závěr utkání jsme měli pod kontrolou a naše semknutá defenziva pracovala dobře. Nastavení činilo čtyři minuty. V 90+1‘ musel si de Gea pohlídat pravou tyč, kam mířila střela Bartona, po které domácí rozehrávali rohový kop, ale nic z něj nebylo. United zvládali závěrečné vteřiny zápasu a v 90+4‘ jsme se po akci Wilsona mohli ještě jednou radovat z gólu. United šli ve třech do protiútoku, ale balón si na kopačkách ponechal Wilson, jehož první ránu ve vápně ještě Green chytil, ale na následnou, prudkou dorážku už byl krátký a Devils vedli – 0:2

Uklidňující druhý gól přeci jen přišel a ukončil tak veškeré naděje QPR na vyrovnání. V 90+5‘ van Gaal ještě takticky střídal, když vyměnil Herreru za Di Maríu. Poté už se zápas dohrál bez dalších zajímavějších momentů a Manchester United se tedy může na Loftus Road radovat ze zisku tří bodů, které mu přinesla výhra nad Queen’s Park Rangers – 0:2

Button - Sestavy

Základní sestava Manchesteru United: De Gea – Jones, Evans (57‘ Wilson), Rojo – Valencia, Carrick, Mata (46‘ Fellaini), Blind – Di María (90+5‘ Herrera) – Rooney, Falcao

Lavička: Valdes, McNair, Smalling, Fellaini, Herrera, Januzaj, Wilson

Základní sestava Queen‘s Park Rangers: Green – Isla, Onuoha, Dunne (46‘ Caulker), Hill – Vargas, Barton, Henry, Fer (70‘ Taarabt) – Zamora (80‘ Kranjcar), Austin

Lavička: McCarthy, Caulker, Ferdinand, Zarate, Kranjcar, Taarabt, Hoilett

Button - Statistika

Góly: Manchester United – 58‘ Fellaini, 90+4‘ Wilson

Žluté karty: Manchester United – 45‘ Mata, 68‘ Rojo

Queen‘s Park Rangers – 41‘ Barton, 60‘ Isla, 82‘ Hill

Návštěva:  18 089 diváků

Hlavní rozhodčí: Neil Swarbrick

Asistenti na čarách: S. Ledger & E. Smart

Čtvrtý rozhodčí: C. Pawson

Ostatní statistiky podle livesport.cz:

Queen’s Park Rangers

 

Manchester United

38%

Držení míče

62%

18

Střely celkem

12

4

Střely na bránu

7

10

Střely mimo bránu

2

4

Zablokované střely

3

12

Přímé kopy

13

3

Rohové kopy

3

1

Ofsajdy

2

23

Vhazování

25

5

Zásahy brankářů

4

12

Fauly

10

3

Žluté karty

2

0

Červené karty

0

 

Button - Náš další soupeřV následujícím utkání změříme síly s Cambridgem United. Tohoto soupeře nám určil los 4. kola FA Cupu a pro United to bude další velká neznámá. Cambridge sice hraje až čtvrtou nejvyšší soutěž čili League Two, ale i tento fotbalový trpaslík nám dá jistě zabrat, podobně jako Yeovil Town a Ďáblové by tedy neměli nic podcenit. Zápas se bude hrát na hřišti Abbey Stadium příští pátek dne 23. ledna/januar a začne ve 20:55 našeho čili středoevropského času (SEČ).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!