03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Albiston o Shawovi

Bývalý obránce Manchesteru United Arthur Albiston řekl pro list United Review, že je potěšen výkonností naší letní posily ze Southamtonu Luka Shawa v letošní sezoně.

„Vídávali jsme ho poslední dvě tři sezony v prvním týmu Southamptonu, ale prim hrál především v jejich akademii. Vždy, když hrál, působil jako RollsRoyce mezi fotbalisty. Má vynikající fyzickou kondici a dobře si rozumí s balónem v útočné fázi. Tak trochu mi připomíná Stuarta Pearce, protože je schopen přesně nahrát vždy, když je to potřeba. Pokud mu vydrží zdraví, může hrát na té nejvyšší úrovni klidně nějakých 10 let.“

„Podle mého názoru v každém zápase, ve kterém hrál, tedy pokud byl zdravý, působil stále sebejistěji. Samozřejmě, působit v klubu takové velikosti, jako je Manchester United, je něco diametrálně odlišného, než hrát za Southampton. Neustále se od vás očekává, že budete hrát v top formě a že budete vyhrávat zápasy a trofeje. Pro Luka však není tohle žádný problém a s tlakem na svou osobu se vypořádal velice dobře. Navíc se dostal i do národního týmu a já jsem přesvědčen o tom, že může být jeho platnou součástí dalších 10 nebo 15 let. V každém případě zaznamenal velký progres a jsem si jistý, že toho má ještě mnoho před sebou a postupem času bude ještě lepší,“ uzavřel Albiston.

 Autor: redaktor aronn

Zdroj: United Review a tribalfootball.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!