23/07/2021
Akadémia

FAYC: United U18 – Hull U18

Naši mladíci vo štvrtom kole FA Youth Cupu privítali na Old Trafford rovesníkov z Hull City, ktorým nedali žiadnu šancu a po víťazstve 3:0 postupujú do ďalšieho kola.

Od úvodu zápasu boli naši mladíci v držaní lopty a udávali tempo hry. Väčšie šance to však neprinášalo. Až v ôsmej minúte skúšali svoje šťastie spoza šestnástky Rashford s Redmondom. Prvý menovaný mieril vedľa a Redmondov pokus skryl v rukaviciach brankár Walker. Prvá veľká šanca prišla v pätnástej minúte. Riley po predĺženom centri do šestnástky napálil loptu do ľavého horného rohu bránky hostí. Nanešťastie na bránkovej čiare stál pripravený obranca Hullu, ktorý v poslednej chvíli odhlavičkoval pokus smerujúci priamo do siete. Domáci zostávali stále pri lopte, no všetky útoky končili na pevnej obrane hostí. V dvadsiatej druhej minúte sa do ojedinelého protiútoku dostal hosťujúci Ben Hinchliffe, ktorého čisto odstavil obranca Tuanzebe a pre Hinchliffa to znamenalo predčasný koniec v zápase. Po nešťastnom zranení bol odvezený na nosidlách a vystriedať ho musel Rose. O desať minút mal už Rose na svojom konte žltú kartu po nevyberavom zákroku v strede poľa a mohol byť rád, že neobišiel s červenou. United stále kontrolovali hru, ale najväčšie šance prišli až v nadstavenom čase prvého polčasu. Po rohovom kope ešte stihol obranca Hullu odkopnúť loptu zo šestnástky , ale po následnom centri Reida z voleja pálil Borthwick-Jackson, ktorého projektil zastavila až bránková konštrukcia. Len o minútku neskôr opäť zvonila žrď za brankárom Walkerom. Tentokrát po centri hlavičkoval Fosu-Mensah, ale ani na neho sa neusmialo šťastie. Do šatní sa preto odchádzalo za stavu 0:0. Domáci si proti bezzubému Hullu dokázali vytvoriť tlak a niekoľko zaujímavých šancí, no ani jednu nedokázali zúžitkovať na presný zásah.

Druhý polčas začal v podobnom duchu ako ten prvý. Rashford v čistej šanci netrafil bránu a Fosu-Mensah opäť trafil len do žrde. V ďalších minútach sa však s gólmi roztrhlo vrece. V päťdesiatej deviatej minúte prenikal do šestnástky domáci Dearnley. Centrom sa pokúsil nájsť svojich spoluhráčov, no v poslednej chvíli ho nešťastne zblokoval obranca hostí a lopta zapadla až za chrbát Walkera. United sa ujali vedenia 1:0. O štyri minúty neskôr bol pred šestnástkou faulovaný Gribbin. Sám Gribbin sa postaral aj o rozohratie priameho kopu a krásnou strelou zatočil loptu do siete Hullu. Jemným tečom mu pomohol aj obranca hostí a lopta tak skončila tesne pod brvnom Walkerovej brány. 2:0. V šesťdesiatej ôsmej minúte United viedli už o tri góly. Po dobrej prihrávke od Rashforda sa Gribbin pohral s obranou hostí a pohodlne zasunul loptu do brány a zaznamenal svoj druhý gól v tomto stretnutí. 3:0. O sedem minút neskôr si títo dvaja hráči svoje úlohy vymenili. Gribbin ponúkol šancu Rashfordovi, ale ten ani na dvakrát nedokázal upratať loptu do siete. Zápas bol rozhodnutý a pokračovalo sa v pokojnejšom tempe. Hostia si neboli schopní vypracovať ani jednu šancu a domáci sa už nepotrebovali hnať za vyšším výsledkom. Tak ako v prvom polčase, vzrušenie prišlo v závere. Rashford sa dostal do dobrej šance a vypálil jedovatý projektil, ktorý opečiatkoval brvno hostí. K odrazenej lopte sa dostal striedajúci Rathbone, ale jeho dorážku zázračne vyrazil brankár Walker. Gól nepadol ani po ďalšej dorážke Mensaha, a preto mladíci Manchestru United postupujú do piateho kola FA Youth Cupu po hladkom víťazstve proti Hull City v pomere 3:0. Domáci brankár Henderson nemusel čeliť ani jednej priamej strele hostí a bol to pre neho už šiesty zápas v rade bez inkasovaného gólu. V ďalšom kole môžu diabli naraziť na Tottenham alebo Wolverhampton.

Góly: 59. Dearnley, 63. Gribbin, 68. Gribbin

Žlté karty: 32. Rose, 88. Rodgers