19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

5 věcí, které nám ukázal zápas: Southampton

Manchester United v neděli na Old Trafford prohrál zápas se Southamptonem a ukončil tím svou dlouhou sérii bez porážky. Podívejme se, co nám zápas ukázal.

Dnes je článek složený ze dvou různých zdrojů,  1.,2. a 3.bod jsou z MEN 4.a 5. jsou pak z redrants.com. A jak už to tak bývá, dva autoři, dva názory.blind_di_maria_00

 

1.Zlepšení? Jaké zlepšení?

Chladná a tvrdá fakta jsou taková, že po 21 zápasech dokázal tým pod Louisem van Gaalem nashromáždit stejně bodů, jako za stejné období dokázal s týmem nashromáždit David Moyes.

Rozdíl je v tom, že v této sezóně se Arsenalu s Liverpoolem nedaří navázat na výsledky z minulého ročníku. Tentokrát tak United 37 bodů stačí na 4.místo. Tým Davida Moyese se potácel na 7.pozici.

Kvalifikace do Ligy mistrů je minimální požadavek na manažera United Louise van Gaala, to stejné platilo pro jeho předchůdce. Kurz United, zdá se, je nastaven na směr k tomu, aby se kvalifikace povedla. Ovšem bezzubý výkon proti Southamptonu a pouze jedno vítězství v posledních pěti utkáních, může být důvodem k obavám o křeslo holandského manažera.

 

2.Budoucnost Radamela Falcaa je nejistá

Po pěti zápasech v řadě, ve kterých Falcao startoval, dává smysl, že jej nyní nechal Van Gaal odpočívat.

Manažer se však rozhodl, že Falcaa vynechá úplně a nenechal jej ani na lavičce náhradníků. Van Gaal dal přednost třem obráncům – Jonnymu Evansovi, Tyleru Blackettovi a Paddymu McNairovi před Falcaem, který by měl v létě stát United 43 milionů.

Byl to buď prostě hazard, který se nevyplatil, anebo to ukazuje, že manažer United není spokojen s útočníkem, jenž byl kdysi považován za jednoho z nejlepších na světě.

 

3. Blind má důvěru manažera

Daley Blind byl po vyléčení zranění kolenního vazu ihned zařazen zpět do základní sestavy Manchesteru United.

Van Gaal, jenž má přísná pravidla pro zavádění hráčů po zranění zpět do sestavy nám ukázal, jak je pro něj 24 letý univerzál důležitý, když jej nechal odehrát celých 90 minut.

Blindův návrat byl jedním z mála pozitiv pro United, které jsme mohli vidět v tomto zoufalém zápase, po kterém se Rudí ďáblové posunuli v tabulce o příčku níže na 4.pozici.

 

4. Čas na změny v taktice

Van Gaalova formace 3-5-2 byla v této sezóně už mnohokrát vystavena kritice. Hlavně proto, že hráči mnohdy vypadají, že nechápou, co tato taktika obnáší a jaké role v ní zastávají. Proti Southamptonu to byla opět ta stejná písnička, United mají jasnou převahu v držení míče, ale nic konstruktivního nevymyslí.

Není pochyb o tom, že filozofie Van Gaala je postavena na dlouholetých zkušenostech a že jeho fotbalové znalosti jsou mnohem větší než ty fanoušků a dokonce i hráčů. V tuto chvíli však jeho systém nejen United nepomáhá, ale dokonce jej brzdí. 3-5-2 vyžaduje rychlost a všestrannost a to i přes sumu vydanou v létě za posily United postrádají. Van Gaalova tvrdohlavost v používání tohoto systému jej pak nutí hráče stavět na jiných, než jejich obvyklých pozicích.

Ángel Di María, jenž byl nejúčinnější ve středu pole, hrál proti Southamptonu v přední linii, zatímco čistokrevný útočník Wayne Rooney hrál v záloze. Tříčlenná obrana United měla co dělat s útočníky Saints a téměř vůbec nepodpořila křídelní obránce, kteří zůstali izolováni.

Vzhledem k možnostem, jenž má ve středu pole, mohl by se Van Gaal začít snažit získat co nejvíce z hráčů, namísto jím prosazovaného systému.

 

5. Nepropadejme panice

Nedělní výsledek znamená, že bilance United je o jeden gól horší, než tomu bylo přesně před rokem. To má za následek vlnu kritiky jak ze strany fanoušků, tak novinářů, kteří se začali ptát, zda by stejného výsledku nebylo dosaženo i v případě, kdyby na lavičce Manchesteru United stále seděl David Moyes.

I když čísla nejsou tak dobrá a fanoušci zřejmě nebudou tuto sezónu mnohokrát uneseni ze hry United, je toto srovnání absurdní, jelikož se United nacházejí v Top 4 a tento rok ukázali také známky zlepšení.

Červení ďáblové hráli v neděli tragicky, ale šance na vyrovnání měli. Nejblíže k tomu byl Juan Mata, který neproměnil dvě jasné tutovky. To je důkaz, pokud jsme vůbec nějaký potřebovali, že je tento tým plný talentů, kteří jsou schopni zabrat.

Co je však důležitější, Louis van Gaal bývá nespokojený se svými svěřenci i po vyhraném zápase, David Moyes zoufale hledal nějakou útěchu i při porážce. To samo o sobě je dobrým důvodem k tomu, abychom necítili nostalgii po minulé sezóně a trenérovi.

Zdroj: MEN, Redrants


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!