03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Manchester United – Southampton

Včera si každý z nás musel protrpět zápas, v němž jsme měli velkou převahu, co se týče držení míče (60:40), počtu nahrávek (465-266), ale k čemu nám to bylo, když jsme poprvé doma prohráli se Southamptonem v celé historii Premier League poté, co jsme ani jednou nevystřelili na bránu? Jak si vedli jednotliví hráči v systému 5-3-2 (či 3-5-2), který LVG stále i přes čím dál větší odpor fanouškovské obce prosazuje? Jak vypadalo hodnocení redakce a jak se lišilo od hodnocení 250 fanoušků (v závorce)?

 

De Gea1David de Gea – 5,8 (6)

Naše gólmanská jednička neměla oproti zápasu na půdě Southamptonu skoro žádnou práci. Obrana dnes dovolila Southamptonu jedinou střelu mezi tři tyče, která bohužel byla dorážkou a Tyler Blackett na ni nestihl dobře zareagovat. Ostatní tři pokusy byly zblokovány a 5 jich šlo vedle. Jak na tom byl s rozehrávkou? Zde přichází zajímavá statistika, ani jeden z jeho 13 výkopů či hodů před středový kruh, do něj, či za něj nenašel našeho hráče. Další faktor vedoucí k naši ofenzivní nemohoucnosti.

 

Jones1Phil Jones – 5,8 (5,6)

Náš nejaktivnější obránce, co se týče rozehrávky a ofenzivní hry. Jeho „heatmap“ vykazovala obrovské množství práce na pozici falešného pravého středního záložníka. Mnohokrát se vydal až k vápnu, když musel znechuceně sledovat statický přechod do útoku a neochotu nabíhat do vápna. Měl šanci z hlavičky, která však netrefila bránu. 

 

 

Smalling1Chris Smalling – 5,8 (5,7)

Velmi dobrý výkon, hodnocení ukazuje, že málokdo dokáže ocenit kvalitní defenzivní práci. Chris byl včera jedním z nejlepších hráčů na hřišti. Hlavně díky němu šla na de Geu jen jedna střela, od týmu, který dal Sunderlandu 8 gólů. Statistiky má opět velmi bohaté a nesnese srovnání, podívejte se sami: 9 defenzivních odkopů, z toho velmi důležité 3 ve vápně, 2 zblokované střely, opět uvnitř vápna, 5 vyhraných hlavičkových soubojů, 2 obranné zákroky a 3 přerušené přihrávky. 

 

Blind1Daley Blind – 6 (6,1)

Hráč, který se vrátil po 2 měsících zranění a jednom týdnu tréninku na hřiště a odehrál celý zápas. Co odehrál, odedřel, jeho zápal je šílený, připomíná mi Fletchera v nejlepších letech s ještě větší špetkou elánu a odvahy něco vymyslet. V prvním poločase hrál levého středního obránce a snažil se vypomáhat při rozehrávce. Po vystřídání Shawa si zahrál levého wingbacka a tento post mu sedí mnohem více. Byl snad jediným hráčem schopným vytvořit opravdu gólové šance. Vyslal dva skvělé centry na Matu, který ovšem ve svém zakončení pokaždé selhal. Dobře čte hru, pětkrát přerušil akci soupeře a i v dalších defenzivních úkolech si vedl obstojně.

 

Shaw1Luke Shaw – 4,8 (4,8)

Mladík, u kterého jsem očekával, že se mu bude více dařit v ofenzivních aspektech hry, než v těch defenzivních, jak to u mladíků bývá. Jeho obranná hra je skvělá, plná tvrdosti, přesnosti a občas opravdu překvapí nebojácností a hezkým poctivým anglickým zákrokem, u kterého zamrazí. I v tomto zápase měl tyto momenty. Bohužel v ofenzivní fázi je stále několik kilometrů daleko za jeho původně náhradníkem, jediným zraněným hráčem kádru, Ashleym Youngem. Opět se dostal k několika náběhům, které bohužel neměly žádný finální produkt, Clyne si svou stranu hlídal skvěle. 

 

ValenciaAntonio Valencia – 6,5 (6,4) MOTM

Pokud je mužem zápasu Antonio Valencia, nejvíc týmový hráč a dříč, je asi něco špatně, ale to jsme viděli včera všichni. Včetně skvělých pěti kliček Antonia, následných uvolnění a sprintů, které vedly ke 4 úspěšným centrům z celkových 9! Neuvěřitelné! I v obranné činnosti nezaostával, připsal si 4 podařené zákroky a celkově byl snad jediným hráčem United, který dokázal zvednout v tomto nudném zápase ze židle.

 

 

Carrick1Michael Carrick – 5,2 (5,3)

V dnešním zápase se mu nedařilo tolik dirigovat zálohu, která se dopouštěla spousty chyb a darovala jeden míč za druhým při naprosto nekonstruktivní snaze prostoupit obranou hostí, která navíc přišla poměrně záhy o svou velkou oporu Tobyho Alderweirelda. Samozřejmě měl opět největší počet úspěšných přihrávek 69/79, ty klíčové však kazil. V defenzivních úlohách si vedl o trochu lépe, předvedl 5 čistých obranných zákroků, ale na tuto práci máme 5 obránců, střední záložník by měl v top týmu mít kreativnější projev. Ke konci zápasu zastavil nedovoleným způsobem vznikající nebezpečný protiútok, za což viděl žlutou kartu. 

 

Mata1Juan Mata – 5,8 (5,8)

Třikrát se mohl stát hrdinou zápasu, třikrát měl na kopačce gól, třikrát netrefil bránu. Je smutné, že se do zakončení nejvíce dostane podhrot, hráč, který má hru a šance tvořit, ne je zakončovat, ale i to padá na vrub rozestavení, které naši hráči stále neumí přesvědčivě přenést na plochu a dominovat. Co se týče přihrávek, které měly přenášet těžiště hřiště, tam mu nic vytknout nelze, pokud to ovšem byla nahrávka do vápna, nikdy nenašla svého adresáta. Mám pocit, že s Rooneym si moc nerozumí, a že by měl hrát buď jeden či druhý, jenže vypadá to, že LVG se snaží do týmu prosadit co nejvíce hvězd na úkor funkčnosti celku, bohužel. Nelze než věřit tomu, že povolaní profesionálové naučí naše hráče takto hrát, a že si získají naši důvěru, která pomalu ale jistě začíná uvadat. 

 

Rooney1Wayne Rooney – 5 (4,8)

Přijde mi, že Wayne bojuje, ale nic z toho není, často přichází o míče, ještě častěji je daruje špatnými ofenzivními nahrávkami, a když je na hrotu, na hřišti skoro neexistuje. Nebaví mě ho pořád kritizovat, chci jej chválit, ale za co? Je na hřišti snad jen proto, že to je náš kapitán. Co udělal v tomto zápase, čeho by si fanoušci všimli, co by si zapamatovali? 10 chybných přihrávek z 21 v útočném pásmu, to on nejvíc zabíjel naše akce. Nula střel. Kapitán, co má táhnout tým. Už několikátý zápas v řadě. Udělejte s ním někdo něco.

 

DiMaria1Angel di María – 4,8 (4,8)

Ze začátku zápasu patřil k našim nejnebezpečnějším hráčům, snažil se individuálně dostat k zakončení, všechny 3 jeho střely však mířily vedle. Postupně se začal ze zápasu vytrácet, v druhém poločase šel vidět jenom když pokazil nahrávku (jeho statistika v tomto aspektu hry je pro dnešek 13/21), ani jeden z jeho 8 centrů nenašel adresáta a byl zralý na střídání. V 71´za něj na hřiště šel Marouane Fellaini.

 

 

VanPersie1Robin van Persie – 4 (4)

Jak slovně ohodnotit hráče, který neposkytl skoro žádný herní materiál k hodnocení? OK, pokusím se, jedna zblokovaná střela, 14 povedených přihrávek ze 17, jeden čistě odebraný míč, jedna zblokovaná přihrávka, jeden odkop z vápna, jeden prohraný hlavičkový souboj, jeden utrpěný faul a jeden darovaný se žlutou katrou, jeden smutný Falcao na tribuně. Střídal ho Ander Herrera v 61´ pro lehké zranění kotníku.

 

 

Střídající hráči:

 

Herrera1Ander Herrera – 5,3 (5,3)

Ander přišel na hřiště nahradit van Persieho, což vedlo k tomu, že byl Rooney vysunut na jeho primární pozici hrotového hráče a Ander vytvořil funkční pár s Juanem Matou. Ke zlepšení herního obrazu to však moc nevedlo. Pořád v naší záloze vládl chaos, a to i přes fakt, že Ander pokazil jen jednu přihrávku z 13 celkových pokusů. Tento hráč musí hrát od začátku, další nepochopitelné zacházení LVG s vlastním kádrem.

 

 

Blackett1Tyler Blackett – 5,1 (4,6)

Na první pohled nepochopitelné a zbytečné střídání. Na druhou stranu, Luke Shaw od svých bývalých spoluhráčů schytal pořádné množství „fyzické lásky“ a nijak kvalitně nepodporoval útok, což se z jeho pozice vyžaduje. Na LWB tedy šel Daley Blind, což se nakonec ukázalo jako dobrá volba pro jeho skvělé centry, a jeho místo ve středu obrany dostal do parády Tyler Blackett, který byl bohužel hráčem, který mohl chytit dorážku Tadiće a utkání tak mohlo skončit o mnoho přijatelnější remízou. I přes to si připsal pár kvalitních obranných zákroků a hodně vyhraných vzdušných soubojů. Další aktivitou, ve které selhal, byly ofenzivní nahrávky, je o něm známo, že se často snaží o dlouhé nákopy, 4 z 5 však byly neúspěšné.

 

Fellaini1Marouanne Fellaini – 5,1 (5,1)

Louisi van Gaalovi občas vyjde šílené střídání, které mu vyhraje zápas. Když viděl, že di María je úplně mimo, a že se nedaří dostat míč na útočníky ve vápně po zemi, rozhodl se nasadit taktiku dlouhých míčů na Fellainiho na hrotu, kterou si sám pochválil, vždyť vedla ke 3 šancím, skoro všechny však vymyslel Daley Blind. Střelu neměl Fellaini žádnou, klíčovou nahrávku také ne a dle statistických center nevyhrál ani jeden hlavičkový souboj, tak kde jsme? Řeknu vám to pánové, záhadně na 4. místě Premier League, a kromě toho tam, kde se vylučují pevné výměšky, které naše hra připomíná.

 

Louis van Gaal hodnoceníZávěrečné neveselé slovo:

Včerejšek byl bohužel dnem, kdy jsem se začal na našeho holandského lodivoda zlobit i já, většinou loajální a trpělivý fanoušek do morku kosti, který loni slepě bránil Moyese až do jeho posledních dní. Myslím, že nás takových bylo víc a všichni si přejeme funkční United, uvědomujete si, že jsme na Old Trafford neměli jedinou střelu na bránu? Po kolika letech či desetiletích? Tento smutný rekord překonal v mých očích snad všechny Moyesovy v loňské sezóně.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!