26/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Gaal varuje ofenzivní hráče: Všichni najednou hrát nemohou

Manažer Manchesteru United Louis van Gaal varoval své útočné hvězdy, když vyhlásil, že se jich všech pět  do čtyřčlenné útočné formace nevejde.

louis van gaal D01588A28B1C48F5A5F2A8FD9FDC6D3C

Wayne Rooney, Robin van Persie, Radamel Falcao, Angel di María a Juan Mata jsou všichni k dispozici pro dnešní utkání se Southamptonem a van Gaal tak měl na tiskové konferenci o čem mluvit.

Říkám už roky, že do zápasu je možné nasadit maximálně čtyři ofenzivní hráče najednou. Tento názor zastávám již 25 let mé trenérské praxe. Čtyři jsou podle mého názoru až dost. A pokud mám k dispozici takové množství dobrých útočníků, musím si prostě vybrat.

Kromě výše uvedených pěti „top-class“ ofenzivních hráčů na svou šanci čeká ještě další talentovaný mladík Wilson. Útočný potenciál „Red devils“ je tedy opravdu značný.

Vždycky se snažím postavit tu nejlepší sestavu. Nikdy hráči nerotují. Jste si vědomi toho rozdílu? Můžete to nazývat rotací, pokud je hráč unaven, nebo zraněn. Pak musí nastoupit jiný hráč. Ale za normálních okolností se snažím vždy postavit ty nejlepší. Samozřejmě s přihlédnutím ke kvalitě soupeře, kvalitě mého kádru a v neposlední řadě také k psychickému rozpoložení mých hráčů,“ uzavřel rozhovor van Gaal.

Autorem článku je aronn.

Zdroj: tribalfootball.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!