Evans k zápasu se Saints

Jonny Evans dneska očekává těžký zápas, který se pravděpodobně bude podobat tomu, který United se Saints sehráli v prosinci minulého roku.

evans_001

Rudí ďáblové v posledním střetnutí, jež se odehrálo na jižním pobřeží Británie, zvítězili v poměru 2:1, když výhru tenkrát vystřílel dvěma góly Robin van Persie. Evans se pak domnívá, že hrozbou na straně Saints bude rovněž střelec jediné branky soupeře, Graziano Pelle, přičemž ale jedním dechem dodává, že největší zbraní Southamptonu je jejich organizovaná hra.

Tenkrát jsem přišel na posledních dvacet minut a musím říct, že jejich presink a jejich tempo hry, kterým se na hřišti prezentovali, bylo ten večer vynikající. Nedali nám jedinou minutu, abychom se dostali do hry. No, možná to bylo právě tím, že už byli v druhém poločase vyčerpaní a proto jsme zvítězili. Nevím, zda je vůbec možné udržet tempo tohoto presinku po celou sezonu, jelikož vám to ubírá hodně sil, ale tenkrát v tom zápase působili opravdu velmi organizovaně.“

Když jsem ten zápas sledoval z lavičky, všiml jsem si, jak Ronald Koeman neustále upozorňuje své hráče a říká jim, co mají dělat. Je to taktický typ trenéra a lze vidět, že o tom hodně ví. Myslím, že je tohle dovede daleko.“

Evans se také vyjádřil k nejlepšímu střelci Saint, Pellemu, který vévodí tabulce střelců svého týmu s jedenácti brankami.

Premier League je náročná a on do ní zapadl velmi dobře. Jelikož je velký a silný, tak je velmi nebezpečný v pokutovém území při centrech. Dokáže si vás podržet a udělat si tak pro sebe místo. Taky to umí s míčem a myslím, že jej využívají jako jakýsi ústřední bod, podél kterého pak další hráči sbíhají. Zvláště jejich dvě křídla sbíhají do vápna podél něj. Používají ho zkrátka jako spojku, jelikož jim ten míč dokáže srazit.“