Akadémia

U21: Norwich – United 1:1

Po mesačnej prestávke sa do akcie zapojili aj naši mladíci. U21 v zostave s navrátilcom Nickom Powellom nedokázali poraziť Norwich City na jeho ihrisku a remízovali 1:1

ss

Červení diabli začali veľmi aktívne. Svojho súpera vôbec nepúšťali k lopte a kontrolovali úvod zápasu. Hostia však z tohto tlaku nedokázali vyťažiť žiadnu väčšiu príležitosť a v ôsmej minúte sa Norwich dostal do nebezpečného protiútoku. Domáci útočník Loza v dobrej šanci síce obstrelil vybiehajúceho Amosa, ale jeho strela sa nezmestila medzi tri žrde.
V jedenástej minúte McFadden nedovolene zastavil rozbehnutého Powella. Po rozohratí štandartnej situácie sa dostal do šance Lingard, ktorého na šestnástke zastavil sklzom domáci obranca. Rozhodcova píšťalka, ako v mnohých prípadoch, zostala nemá.
 V sedemnástej minúte to zo šestnástky skúšal Will Keane, ale jeho strela bola pre brankára Matthewsa až príliš jednoduchá. V dvadsiatej prvej minúte sa Matthews už musel zapotiť pri stopercentnej šanci Lingarda. Ten bol osamotený len pár metrov pred bránkovou čiarou, lenže centrovanú loptu napálil presne do domáceho brankára.
V polovici druhého polčasu Harrop fauloval domáceho Lozu na rohu šestnástky a domáci získali priamy kop. Loptu si postavil Grant a poslal nebezpečný center, na ktorý najvyššie vyskočil Gafaiti a hlavou upratal loptu do siete. 1:0.
Hostia ostali týmto gólom naozaj zaskočení a do polčasu sa zmohli už len na jednu strelu, ktorú z diaľky vyslal Powell. Prvý polčas zakončil domáci Grant ďalším nebezpečným centrom do šestnástky hostí. Obrana United si tentoraz dala väčší pozor a do šatní sa odchádzalo za stavu 1:0 pre domácich.

Druhý polčas začal zostra. Weir sám prenikol až pred šestnástku a vyslal nebezpečnú strelu na Matthewsa, ktorá však mierila tesne vedľa. Na druhej strane mali hostia fantastickú šancu na zvýšenie vedenia. Nádherný center zo stredu poľa našiel trestuhodne neobsadeného McGrandlesa, ale ten z čistej pozície nedokázal hlavičkovať presnejšie.
Gól visel vo vzduchu a nakoniec aj prišiel. V päťdesiatej tretej minúte napriahol z tridsiatich metrov Harrop a krásnou strelou od žrde zabezpečil vyrovnanie pre hostí. 1:1.
Po tomto góle však tempo hry upadlo a zaujala len strela Lozu, ktorá vystrašila brankára Amosa, ale mierila tesne nad bránu. V šesťdesiatej siedmej minúte museli hostia striedať. Zraneného Andreasa Pereiru musel nahradiť Callum Evans.
Dvadsať minút pred koncom bol presne na šestnástke sfaulovaný Powell. Priamy kop zahral Lingard rovno do múru. Prenikajúceho McGeehana musel za cenu žltej karty zastaviť Grimshaw. Sám faulovaný aj zahral štandartku, ale jeho center letel vysoko nad.
V sedemdesiatej deviatej minúte zahodil Lingard ďalšiu dobrú šancu a vystriedal ho Ashley Fletcher. Pre Lingarda to bol prvý zápas po piatich mesiacoch. Predviedol kvalitný výkon, bohužiaľ, bez presného zásahu.
Päť minút pred koncom mohli domáci rozhodnúť zápas a uchmatnúť všetky tri body. Loza si fantasticky poradil s obranou hostí, poslal spätnú prihrávku na Kellyho, ktorý z prvej strieľal na bránu.

Na poslednú chvíľu však zasiahol Saidy Janko a fantasticky zblokoval jeho strelu.
V tretej nadstavenej minúte sa v gólovej šanci ocitol Will Keane. Po vysunutí od  Weira sa ocitol sám pred vybiehajúcim brankárom a mohol rozhodnúť. Jeho strela však mierila vysoko nad bránu. Keane dal svojou nevyužitou šancou bodku za týmto smolným zápasom pre zverencov Warrena Joyca, ktorí nedokázali využiť viacero dobrých šancí a tak si z Carrow Road odvážajú remízu 1:1.

Góly: 26. Gafaiti, 53. Harrop

Žlté karty: 48. Love, 56. McGeehan, 76. Grimshaw