25/07/2021

Van Gaal: ,,Remíza je spravodlivá“

Podľa manažéra Louisa van Gaala bola dnešná remíza so Stoke City spravodlivá.

van gaal 3

Diabli inkasovali už v druhej minúte zápasu, no po necelej pol hodine sa im podarilo vyrovnať. V druhom polčase bol zápas dosť vypätý a vyrovnaný, no bližšie k víťazstvu mali hráči Stoke, ktorí trafili tyč a tiež im rozhodca neuznal penaltu po jasnej ruke Chrisa Smallinga.

,,Myslím, že výsledok je spravodlivý. Nikto si nezaslúžil viac ako bod. Možno Stoke si zaslúžili výhru trošku viac ako my, keďže nastrelili tyč. Nevytvorili sme si mnoho šancí a finálne prihrávky neboli dobré. Rovnako to bolo s centrami. Takto nám góly padať nebudú.“

,,Náš tímový duch je vždy pozitívny, čo bolo vidno aj dnes, no výkony sa musia zlepšiť. Keď máte dostatok priestoru a času, musíme zvýšiť tempo. Keď chcete vyhrať ligu, musíte vyhrávať aj vonku, čo sa nám teraz veľmi nedarí. Neprehrávame, no ani nevyhrávame. Ak chcete byť šampión, tieto zápasy musíte vyhrávať.“

Gól Stoke padol po rohu, kedy Peter Crouch sklepol loptu Ryanovi Shawcrossovi, ktorý nemal problém dať gól.

,,Viete, že sa to stane. Dvakrát sme to s hráčmi riešili. Vedeli sme, že to Crouch robí, no nie vždy je z toho gól, ale bol tam ešte druhý hráč. No na druhej strane sme udržali ducha a vyrovnali. Musíte hrať vonku lepšie, pretože podľa mňa neexistuje rozdiel medzi domácimi a vonkajšími zápasmi. Fanúšikovia United boli dnes hluční a fantastickí, takže sa musíme zlepšiť.“

V zápase sa zranil Ashley Young, u ktorého bolo hneď jasné, že ide o hamstring, čo Van Gaal potvrdil.

,,Ide o zranenie hamstringu. Bude to na niekoľko týždňov, no nie som doktor, tak viac budem vedieť zajtra alebo pozajtra.“

Manažér tiež odhalil novinky ohľadom zdravotného stavu Angela Dí Maríu.

,,Vracia sa. Tento týždeň by mal s nami začať trénovať. Zranenie nebolo vážne, čo som už hovoril.“

Van Gaal tiež zdôraznil, že sa zameriava na výsledky svojho tímu a nie súperov.

,,Pre mňa je dôležitejšie spôsob, akým hráme a aký výkon podáme ako to, ako sa darí súperom. Samozrejme v športe budete vždy porovnávaní, no koncom roka budeme vedieť viac, ako teraz.“

Na otázku či si Diabli môžu dovoliť stratiť body, Van Gaal odpovedal: ,,To záleží na Manchesteri City a na Chelsea. Sú to jediné tímy, ktoré sú pred nami. City vyhrávali po polčase 2-0, no na konci len remízovali 2-2 (zápas s Burnley). V zápasoch s Aston Villou, Newcastlom a Tottenhamom sme mali získať 9 bodov, no predvídať je ťažké. Musíte sa vždy sústrediť na seba a nespoliehať sa na iné tímy. Máte dostatok práce so sebou a s prípravou na zápas a tiež s tým, ako si zápas predstavujete. Každý hráč to musí robiť – predstaviť si zápas. Zápas musíte mať v hlave už odohraný,“ zakončil manažér.