24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Stoke City – Manchester United

Vážení rudí ďáblové v Česku a na Slovensku, pojďme se opět podívat na srovnání hodnocení mezi týmem redakce a vámi (v závorce), a zrekapitulujme si výkony a statistiky jednotlivých hráčů. Nyní se vás zúčastnilo pouze 235, což bude určitě dáno silvestrovským společenským vytížením zkombinovaným s ne zrovna pohledným výkonem našich hráčů, kdy jsme opět podali dle mého soudu horší výkon než Stoke, a nakonec můžeme být rádi za jeden bod a prodloužení šňůry neporazitelnosti na 10 zápasů.

 

De Gea1David De Gea – 6,3 (6,3)

Za celý zápas na něj šly celkem 2 střely. Hned tu první už v 2´se snažil reflexně zneškodnit, jenže to bylo i nad jeho supersíly, Crouch po rohu hlavičkou vybídl špatně hlídaného Shawcrosse, který hokejovou tečí otevřel skóre. Další střelu na něj vyslal Assaidi až v nastavení po konci základní hrací doby, naštěstí však neměla razanci a David s ní problém neměl. Jednou ho zachránila tyč a čtyřikrát spoluhráči, kteří ve vápně zablokovali další pokusy domácích. Mame Biram Diouf je asi stále jeho velký kamarád, protože i v tomto zápase měl velké šance jej překonat. Hned v té první, kdy stál po ostudné chybě Jonnyho Evanse naprosto sám ve velkém vápně proti našemu gólmanovi, však nepochopitelně přestřelil. 

 

Jones1Phil Jones – 6,1 (6,2)

Je skvělé, že je zpátky. Nelze mu upřít bojovnost a defenzivní kvality, které opět hojně předváděl i v tomto zápase. Jeho hlavičku rybičkou, kterou zachránil United před dalším nebezpečným centrem, i přes riziko vstřelení vlastního gólu, si budu pamatovat ještě dlouho. Svou tvrdostí opět připomínal Vidiće v největších dobách slávy. Byl velmi aktivní i v rozehrávce, vyslal 54 úspěšných přihrávek z 60 pokusů a dokonce se stal i druhým a posledním hráčem United, který poslal míč na Begoviće, když hlavičkoval po standartní situaci, což je velmi smutný fakt. 

 

Smalling1Chris Smalling – 6,3 (6,1)

Podle mě ideální volba na toho nejstřednějšího obránce pro systém 5-3-2, který LVG stále preferuje. Je velmi vysoký, tvrdý, k tomu i dostatečně technický a rychlý a v tomto zápase měl asi nejvíce defenzivní práce ze všech našich hráčů. Dvakrát skvěle zablokoval nebezpečné šance domácích, předvedl nespočet „hasících odkopů“ či obranných zákroků a při rozehrávce byl velmi klidný, často zbytečně nevymýšlel a rozehrával na volné křídelní hráče. 52 povedených přihrávek z 57 pokusů je opět velice pěkná statistika. V 63´mu prošla ruka ve vápně po hlavičce Crouche, který svým pohybem zastínil rozhodčímu výhled.

 

Evans1Jonny Evans – 3,8 (3,8)

Místní „oblíbenec“, který patrně převzal žezlo po Cleverleym, si své pošramocené sympatie tímto výkonem rozhodně nenapravil. Říkám si, proč to musí být vždy odchovanec, který jde vidět nejvíce záporně, a sklidí tím nejvíce hněvu od místního osazenstva? Bude Jonny následovat trend Gibsona a Cleverleyho, odejde do týmu ze středu tabulky, a pustí tak své místo nějaké světové superhvězdě či supertalentu? Tím byl pár let zpět v mých očích i Evans, ale nekonzistence jeho výkonů mi pomalu ale jistě sundává růžové brýle. Stále věřím, že se zvedne a bude lepší volbou na LCM než Rojo, ale teď by si měl na chvíli sednout. Není možné, aby se takto zkušený obránce nechal naprosto ponížit Dioufem, však tu situaci viděli buď naživo nebo ze záznamu všichni. Další luxusní kousek předvedl po ruce Smallinga, kdy měl odkopnout míč, ale přihrál ho na poblíž stojícího hráče Potters ve vápně. Prohrál 3 ze 4 hlavičkových soubojů. Na co nám pak je, že velmi kvalitně podporuje útok z pozice falešného středního záložníka, ba přímo exceluje v nahrávkách dopředu či na křídlo (65/71)? Vysvětlí mi někdo tuhle „philosophy“?

 

Shaw1Luke Shaw – 5,6 (5,6)

Nejdražší teenager fotbalové historie, nástupce Patrice Evry, se vrátil po dalším zranění do akce. Konečně nastoupil na postu, který by měl využívat jeho defenzivní i ofenzivní kvality. Bohužel na něm šla vidět nerozehranost, jakási nekompaktnost se zbytkem týmu. Nebyl tolik využíván a rozhodně nedosahoval nebezpečnostního faktoru Ashleyho Younga z předchozích zápasů na tom samém postu. V defenzivě občas překvapil svou tvrdostí a pracovitostí, vyhrál 3 za 4 hlavičkových soubojů i přes to, že má o hlavu méně než namátkou vybraný Jonny Evans. Umí se dostat do vápna, odkud se snaží vyslat finální přihrávku, to je dobrá vlastnost, nicméně žádná nenašla adresáta. Věřím, že čas z něho udělá kvalitní součást našeho týmu na roky dopředu. Po 64 minutách hry jej vystřídala další obrovská naděje United, Adnan Januzaj.

 

Young1Ashley Young – 5,3 (5,4)

Jelikož si Valencia přivodil menší zranění a Rafael nemá dostatek důvěry našeho nového lodivoda, musel hodný Ashley opět sklopit hlavu a nastoupit na další nové pozici, tentokrát RWB, se kterou si nevěděl po celý zápas moc rady. Myslím, že zde můžeme spatřovat jeden z důvodů dnešní ofenzivní impotence, mým skromným názorem je, že kdyby Young nastoupil vlevo a Rafael vpravo, vypadal by tento zápas o dost lépe pro oči fanoušků Red Devils. Nevyšla mu jediná klička, dostal se jen ke dvěma centrům, z nichž ani jeden nenašel adresáta, v obraně neměl skoro žádnou práci, povedlo se mu pouze 16 z 23 přihrávek a smutnou tečkou za jeho nevýrazným výkonem bylo střídání za Rafaela v 75. minutě, vynucené zraněním hamstringu. Kletba nekončí, jakmile se nám někdo vrátí, hned se jiný zraní, u Ashleyho to vypadá na několik týdnů, podle LVG, který však nezapomněl dodat, že není žádný doktor.

 

Carrick1Michael Carrick – 5,4 (5,7)

Výkon našeho nejzkušenějšího borce na hřišti dnes kalilo několik nepřesností. Přišel mi nějaký nesoustředěný, nechával se obírat o míče a není zrovna častým jevem, aby měl 8 špatných přihrávek, což do určité míry vykompenzoval dalšími 65 přesnými. Některé byly opravdu krásné, dlouhé a měly dobrou myšlenku, připomínaly jeho první sezony u nás, když dědil číslo 16 po legndárním Roy Keanovi. Připsal si asistenci na gól Falcaa, když na něj hlavou posunul rohový kop Rooneyho. Se Smallingem za zády neměl žádnou defenzivní práci ve vápně, spíše se věnoval narušování akcí ve středu hřiště, což se mu dvakrát povedlo. Hrál opravdu čistě, nepřipsal si žádný nedovolený zákrok.

 

Rooney1Wayne Rooney – 5,3 (5,5)

O výkonu našeho kapitána, který opět nastoupil v tříčlenné střední záloze, se dá říct v podstatě to samé jako o výkonu jeho asistenta. Plný nepřesností, ztrát míče, divných pokusů na jeden dotek, pokažených přihrávek měl celkově 11, k tomu 46 povedených, které ale k ničemu nevedly, žádnou šanci nevytvořil. Zablokoval jednu střelu Potters, k výčtu defenzivních projevů přidal 4 odkopy míče z vápna a tím to pro něj včera haslo.

 

Mata1Juan Mata – 5,7 (5,9)

Asi málokdo čekal, že Juan Mata bude na hřišti vidět více než Wayne Rooney, a to více zápasů za sebou. Narozdíl od něj tolik nechyboval a jeho přihrávky byly mnohem nebezpečnější pro obranu domácích. Vytvořil útočníkům dvě šance, opět si připsal nějaký ten obranný zákrok u pravé lajny a působil jako jeden z mála hráčů zapojeně a týmově. Příchod Herrery ho ještě více oživil, stejně jako celou naši útočnou hru a donutil mě se zamyslet nad tím, kdo ze sestavy musí pryč, aby mohla nastoupit záloha Carrick/Herrera/Mata.

 

Falcao1Radamel Falcao – 7,3 (6,8) MOTM

El Tigre je jedním slovem bijec. Má neuvěřitelnou stabilitu na míči, je opravdu silný a kdyby ještě lépe vypiloval první dotek s míčem, mohl by opravdu skvěle vykompenzovat jeho nepříliš vysokou rychlost. Výběr místa měl opět famózní, čehož dokázal využít k tomu aby vyrovnal zápas. Stalo se tak pro United netradičně po rohovém kopu, který lehce hlavou tečoval Carrick a Falcao instinktivně nastavil nohu a nedal obraně Stoke šanci. Vůbec se nebojí soubojů a tvrdé hry, což dokazují 3 fauly na něj i od něj, v této statistice vede snad v každém zápase. Jediné, co mu chybí k ještě lepším výkonům je snaha ostatních hráčů o co největší využití tohoto kolumbijského strikera, což chce čas a pokud štěstí dá, tak také jeho 100% zdravotní stav, který vypadá, že se pomalu ale jistě blíží. Celý zápas odmakat stále však ještě nedokáže, a tak jej vystřídal v 64´ Herrera, který tak dovolil Rooneymu přejít do útoku. 

 

VanPersie1Robin van Persie – 5,4 (5,2)

Nebyl to jeho zápas, byl velmi dobře bráněn. Dostal se k dvěma šancím, z nichž ani jedna neohrozila bránu domácích. Druhá šance byla velmi pohledná a pokud by ji dotáhl do konce, určitě by se zařadil mezi adepty na gól roku, kdy si ve vzduchu zpracoval pass za obranu od Juana Maty a pak akrobaticky ze záklonu chtěl umístit míč do horního levého rohu, avšak scházela mu větší přesnost. Žádné šance nevytvořil, celkově jeho nahrávky dnes nebyly nikterak progresivní. Připsal si dva nedovolené zákroky, žlutou kartu však nedostal, ostatně jako nikdo v tomto zápase.

 

Střídající hráči:

 

Herrera1Ander Herrera – 5,9 (5,8)

Přišel oživit zálohu a nutno podotknout, že ji přidal trošku jiskru a díky němu a Januzajovi jsme měli sílu na snahu vyhrát tento zápas až do samotného konce, nějaký náznak tlaku tam byl. S Matou si rozumí opravdu dobře, dokáže vzít míč, trošku jej vyvézt a poté předvede překvapivý kolmý pass. Je nečitelný a věří si, a z toho můžeme hodně těžit. Ke konci zápasu lehce tečoval vzdušný míč na Rafaela, který se nečekaně dostal do poslední šance United v tomto utkání.

 

Januzaj1Adnan Januzaj – 4,9 (4,9)

Takový potenciál a takhle s ním nakládá. Jeho pohyb je smrtelný, dokáže neuvěřitelně zrychlit či se někde objevit a hned je z toho možnost ohrozit bránu. To by ovšem musel mít i v hlavě, nejen v nohách. Je ještě horší než Ronaldo v první sezóně. Za necelou půlhodinu dokázal vytvořit dvakrát více pozdvižení v obraně než Shaw za celou hodinu před ním. Kromě jedné šance z toho nic nebylo, protože skoro vždy situaci vyhodnotil naprosto špatně. Hned tu první, kdy mohl centrovat či nahrávat na asi 3 hráče United ve vápně, vyřešil tak, že vystřelil z úhlu, jakože nečekaně, na frajera, Begović to nečekal, ale diváci v 16. řadě už ano. Toto chování na hřišti určitě Louise van Gaala netěší, pravděpodobně si po zápase vyslechl své a pokud v příštích zápasech neukáže, že umí hrát i týmově, bude to mít těžké. Pokud jej nezkrotí náš holandský bývalý učitel tělocviku, pak už pomůže jen hostování v týmu, který si vybere Felix Magath, což mu ale vůbec nepřeji.

 

Rafael1Rafael da Silva – 5 (5,2)

Nastoupil na posledních 20 minut tohoto zápasu za zraněného Younga. Podle mě však měl nastoupit od začátku. Naše křídelní hra celý zápas vůbec nefungovala a ve středu pak bylo husto a docházelo k častým chybám. Neměl šanci toho moc předvést, ke konci zápasu se však dostal ke střele, kterou nečekal a musel zakončovat ve skluzu, bohužel však trefil obránce domácích. 

 

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!