25/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

5 věcí, které nám ukázal zápas: Tottenham

Podívejme se, co nám ukázal nedělní zápas mezi Manchesterem United a Tottenhamem Hotspur, při kterém na stadionu White Hart Line nepadla ani jediná branka.Juan Mata se raduje z gólu

1.Je defenziva United opravdu tak špatná?

Čisté konto Davida de Gey v utkání s Tottenhamem je v této sezóně již šesté. Pouze Chelsea, Manchester City a Southampton se mohou honosit větším počtem zápasů, v nichž nedostali gól. Je pravda, že obrana United mnohokrát chybovala a tato bilance je spíše zásluhou španělského brankáře De Gey a jeho neuvěřitelných zákroků. Přesto však United nedostali v jednom zápase dva góly už více než dva měsíce. A to přece není vůbec špatná bilance, když si uvědomíme, kolik rošád v obraně United proběhlo a kolik zranění postihlo jejich obránce.

 

2.United chybí Ángel Di María

United se vezou na vlně dobré formy, kdy od utrpěné porážky v listopadovém derby s Manchesterem City již devětkrát v řadě neprohráli. Stále ale chybí Ángel Di María, jeho rychlost a vynalézavost. Nic neděsí obránce více než vysoké tempo a Di María ho dávkuje jako na běžícím pásu. Druhý poločas proti Tottenhamu hráči United už téměř jen odchodili. Samozřejmě tomu nepomohl fakt, že se hrál druhý zápas během 48 hodin. Dost možná to může vypadat, že to bez něj ostatní hráči zvládají, ale United ho prostě potřebují. Čím dříve bude Di María zpět na hřišti, tim lépe.

 

3. Rafael a Luke Shaw se budou muset hodně snažit

Rafael a Luke Shaw jsou jediní dva čistokrevní krajní obránci v týmu Louise van Gaala. Oba jsou nyní po zranění opět fit, ovšem není to důvod k tomu, aby se ihned vrátili do základu. Ashley Young a Antonio Valencia totiž odvedli velmi dobrou práci a jakožto křídelní obránci našli rovnováhu mezi útočením a zodpovědným bráněním. Zejména Young byl pro soupeře v posledních týdnech jedním z nejnebezpečnějších hráčů United.Soccer - Barclays Premier League - Manchester City v Manchester United - City of Manchester Stadium

 

4. Juan Mata umlčel zvěsti o svém odchodu

Když Van Gaal v létě utratil více než 150 milionů liber za posily, vypadalo to, že by dny Juana Maty na Old Trafford mohly být sečteny. Zdálo se nemožné, aby se Van Persie, Falcao, Rooney, Di María a španělský záložník vešli do jednoho týmu. Bezprostředně po přestupovém okně byl Mata nucen několik zápasů pouze sedět na lavičce náhradníků. Po jeho návratu do základní sestavy ovšem svým famózním výkonem dopomohl k vítězství 3:1 nad Newcastlem a podobný výkon předvedl také proti Tottenhamu. Lednové přestupové okno se co nevidět otevře, ale zprávy o Matově odchodu z United zcela utichly. Koneckonců, proč by také Manchester United prodával jednu ze svých důležitých opor.

 

5. United by byli bez Michaela Carricka ztracení

Rooney se velmi rychle přizpůsobil své nové roli ve středu pole. Ale je pochybné, zda by se mu na této pozici dařilo stejně, kdyby nehrál po boku s Carrickem. Rooney si mohl dovolit vystřelit vpřed a skórovat proti Liverpoolu a Newcastlu, ale to jen proto, že střed pole za ním jistil Carrick. 33 letý Carrick je zřejmě momentálně jediný hráč, bez kterého se Van Gaal neobejde.

Zdroj:Manchester Evening News


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!