03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Tottenham Hotspur – Manchester United

Máme za sebou jeden z nejtěžších zápasů sezóny, kdy jsme poprvé po 85 zápasech zvolili nachlup stejnou sestavu. Zatímco v prvním poločase jsme předváděli snad nejhezčí venkovní výkon roku 2014, v tom druhém jsme naprosto odpadli a nakonec můžeme být rádi za jeden bod a prodloužení šňůry neporazitelnosti na 9 zápasů. Jak si vedli jednotliví hráči, zkusím rozvést v následujících řádcích, které opět budou obsahovat aritmetický průměr hodnocení od redakčního týmu, za nímž v závorce bude průměr hodnocení od 250 uživatelů Devilpage.

 

De Gea1David de Gea – 7,3 (7,6) MOTM

Včera to byl pro našeho gólmana poměrně těžký zápas, protože útoky Spurs měly spád a nepostrádaly moment překvapení. Kane byl ve vápně vždy hrozbou, ale nakonec se žádnému hráči domácích Davida překonat nepodařilo, kromě superšance Masona, který těsně minul břevno. Většina střel na něj letěla zpoza velkého vápna, se všemi si však v pohodě poradil. Čeho si možná hodnotící (dávající jen tak známku 10) nevšimli, byla nepřesnost jeho výkopů a rozehrávek, kdy pouze 6 našlo nohy, hlavu či hruď našeho hráče, 19 krát daroval míč soupeři, který ihned rozvířil útočnou akci. Zde má naše superstar velkou rezervu a je třeba na ní začít pracovat.

 

Jones1Phil Jones – 6,4 (6,8)

Působil nejaktivněji z celé obranné trojice, měl nejvíce energie, neustále napadal a snažil se i o rozehrávku, která mu často byla hlavně v druhém poločase znemožněna neaktivitou naší ofenzivní složky. 17 nepřesných ofenzivních nahrávek to naprosto dokazuje, s Rafaelem si tolik jako s Valenciou nerozumí. Defenzivně si vedl stabilně dobře, předvedl několik kvalitních obranných zákroků, vyhraných hlavičkových soubojů či odkopů v hořících situacích, jednou fauloval, zato faulován byl třikrát. Podařilo se mu hlavičkou po rohovém kopu vstřelit gól, rozhodčí jej však správně neuznali, jelikož stál v postavení mimo hru. 

 

McNairPaddy McNair – 6,1 (6)

Kdo by před sezonou očekával, že toto jméno nastoupí k takové porci zápasů v základní sestavě? On si je nezaslouží pro nic za nic, i v dnešním zápase dostal důvěru zastoupit post toho nejstřednějšího obránce a opět zanechal dobrý dojem. Jeho akční mapa je velmi zajímavá, pokrývá totiž celou naší defenzivní polovinu, za půlící čáru se málokdy podívá, to je na Jonesovi a Evansovi. Celkově si ho v zápase moc nevšimnete, ale na hřišti odvádí vždy obrovské množství práce, což většinou odhalí statistiky, které nám prozradily následující fakta. Jedna zblokovaná střela, 6 čistých obranných zákroků, 7 zachycených přihrávek soupeře, 4 vyhrané hlavičkové souboje a 8 odkopnutých míčů při akcích domácích. V 71´si vysloužil žlutou kartu a tak jej 5 minut nato vystřídal Luke Shaw. 

 

Evans1Jonny Evans – 5,8 (5,7)

Působil oproti minulým zápasům poměrně unaveně, nepouštěl se do tolika ofenzivních výletů. I o něm platí to samé, co o Jonesovi, tudíž velké množství nepřesných přihrávek dopředu. Jeho spolupráce s Rooneym a Youngem tolik nefungovala. Defenzivně se žádné hrubky nedopustil, ale v porovnání s Paddym je jeho celková bilance po konci zápasu o poznání chudší. LVG jej radši stáhl v 72´ze hřiště, protože přestal stíhat tempu domácích, které se narozdíl od našeho týmu ke konci zápasu zvyšovalo.

 

ValenciaAntonio Valencia – 4,9 (5,3)

Nejvíce se únava podepsala pod výkon Tonyho, který odehrál snad 10 zápasů v řadě, což v tomto zápase bylo znát. Byl odstřihnutý od hry, když ho Jones hledal, tak jej nenašel, jednou jsem jej viděl vybíhat středem hřiště až k Llorisovi, aby napadal jeho rozehrávku, což jsem považoval za zbytečné mrhání silami, které mu pak chyběly v jeho přirozené pozici pravého wingbacka, ze které do hry zasahoval jen minimálně. Už v polovině prvního poločasu jsem prorokoval jeho střídání za Rafaela na celý druhý poločas, což se pak stalo. 

 

Young1Ashley Young – 6,5 (6,7)

Náš levý wingback byl o poznání aktivnější než jeho kolega na pravé straně, a to v obou zónách, defenzivní i ofenzivní. Často však ztrácel míče po nepřesných nahrávkách, které pak vedly k tomu, že tým musel vynaložit hodně sil, aby míč vybojoval zpět. Pouze jeden jeho centr našel adresáta a vedl k šanci, zbývajících 7 bylo neúspěšných, celkově však vypadá tato činnost u Ashleyho o poznání lépe než v předchozích sezónách. Jednou se pokusil chytrým obloučkem do pravého horního rohu překvapit Huga Llorise, ten mu však jeho střelu špičkami prstů vypíchl na rohový kop. V obraně byl bezchybný, připsal si 3 čisté obranné zákroky a několikrát přerušil akce hostí zachycenou přihrávkou. Za jeden z obranných zákroků si vysloužil žlutou kartu, a to v 50. minutě zápasu.

 

Carrick1Michael Carrick – 6,2 (6,2)

Velmi zvláštní zápas pro našeho nového vice-kapitána. Většinou je jeho hra založená na perfektní poziční hře a velkém množství jednoduchých, rychlých a krátkých nahrávek. V dnešním zápase byl však tak střežen, že musel hru přizpůsobit podmínkám a více běhat. Jeho pasy pak byly většinou dlouhé a do stran, či rovnou na útočící hráče ve vápně, čímž vytvořil obrovskou šanci Robinu van Persiemu. Dokonce se dostal ke střele zpoza velkého vápna, která mu však byla zblokována. 

 

Mata1Juan Mata – 7,1 (7,2)

Skvělý výkon, pro mě nejlepší hráč United v tomto zápase. Skoro všechny gólové šance šly přes něj, byl velmi aktivní a chytrý, nešla na něm vidět únava jako na ostatních. Mohl poslat náš tým do vedení hned dvakrát. Jednou skončil jeho přímý kop z cca 25 metrů po jemné teči na pravé tyči Llorisovy brány, v druhém poločase mu Rafael nahrál po zemi do velkého vápna, kde nikým nehlídán nezpracoval míč a rovnou pálil slabší pravou nohou, bohužel hodně vysoko nad břevno. Zdá se, že si tolik kritizovaný hráč konečně našel místo v týmu, ze kterého dokáže být prospěšný a vytěžil tak z marodky konkurentů na svůj post (čti Herrera či Di María) maximum, LVG bude mít příjemné povinnosti, až se všichni vrátí do akce. 

 

Rooney1Wayne Rooney – 5,8 (6,8)

Našeho kapitána se v tomto zápase nehodnotí lehce. V prvním poločase patřil s Matou k tahounům týmu. Měl hned na začátku zápasu možnost skórovat, špatně si však zpracoval dlouhý Matův míč za obranu a musel tak volit přihrávku na poblíž stojícího Falcaa, který však byl zdvojen a zblokován. Další gól mohl přidat před koncem prvního poločasu, ale jeho hezky umístěnou hlavičku mu chytil famózní Lloris. Jeho rohové kopy moc nechápu, 3 ze 4 byly na přední tyč, neměly nijak šanci ohrozit bránu domácích a jen vedly po šťastných odrazech k rychlé rozehrávce protiútoku, protože k domácím byla štěstěna silně, až nepříjemně nakloněna, stejně jako pan rozhodčí (názor autora). V druhém poločase však téměř zmizel, nepodílel se na souhře, spíše bránil a hasil, než aby aktivně napadal a určitě nešel jako kapitán týmu příkladem, netáhl jej. Hlavně z tohoto důvodu si myslím, že je průměr hodnocení redakce naprosto na místě. 

 

Falcao1Falcao – 5,5 (6,4)

Velmi frustrující zážitek pro naše nové sniperské eso, které však v tomto zápase svůj status nepotvrdilo. Měl k tomu dvě bezprostřední gólové šance po nahrávkách Maty, v obou případech však selhal. V tom prvním byl sice stínován obránci, ale mohl vypálit mnohem lépe než přímo do Llorise. Druhý pokus už umístil lépe, do pravého dolního rohu brány, střele však chyběla razance a Lloris si tak mohl připsat další parádní zákrok. Vrátím se k první větě hodnocení tohoto hráče. V prvním poločase se pouštěl do všeho, byl velmi silný na míči a donutil hráče Spurs k mnoha zákrokům, které se daly písknout jako faul, rozhodčí tohoto zápasu však byl téměř vždy jiného názoru a všehovšudy odpískal pouze 2 fauly na jeho osobu. Zvláštní je, že Falcaovi samotnému odpískal 6 většinou ofenzivních faulů, což na mě osobně působilo jako subjektivní, osobní a tuze neprofesionální z pozice sudího Mosse, což vyeskalovalo žlutou kartou ke konci zápasu, když už si to s ním šel Falcao vyříkat z očí do očí. V druhém poločase byl zralý na střídání za Wilsona, ke kterému nakonec nedošlo, protože se LVG rozhodl oživit obranu, udržet remízu a hrát na dlouhé nakopávané míče, kdyby se náhodou někomu vepředu podařilo vynutit si chybu domácí obrany a překonat skvělého Llorise.

 

VanPersie1Robin van Persie – 5,1 (6,1)

Další ze zklamání tohoto zápasu. Stejně jako Falcao se dostal do dvou superšancí po skvělých nahrávkách Juana Maty a Michaela Carricka. Napoprvé místo hlavičky volil krkolomné zpracování a pokus o obhození Llorise a zakončení do prázdné brány, gólman domácích se však nachytat nenechal. Poté dostal nehlídaný míč na volej ze vzdálenosti pokutového kopu a nepochopitelně přestřelil bránu. Sám tomu nechtěl uvěřit a miliony fanoušků po celém světě si trhalo vlasy. Další šanci měl po přímém kopu Maty, kdy se mu nepodařilo dorazit míč odražený od tyče přes obětavý zákrok jednoho z obránců za brankovou čáru. Za zmínku stojí také 7 prohraných hlavičkových soubojů z 8. I na něm se tedy podepsala únava a nepomohl svému týmu ke 3 bodům, i když k tomu měl stejně jako druhý ze strikerů velmi blízko.

 

Střídající hráči:

 

Rafael1Rafael – 5 (5,5)

Nastoupil na druhý poločas tohoto zápasu za unaveného Valenciu po dlouhé pauze vynucené zraněním, nepočítáme-li jeho krátkou rozehrávku na konci předchozího zápasu proti Newcastle. Na druhý poločas, ve kterém týmu rapidně docházely síly, a nemohl tak využít svých předností, které leží spíše v ofenzivní zóně. Neměl možnost penetrovat obranu, kombinovat s Jonesem či Matou, a zanechal tak poměrně nepřesvědčivý výkon, který do vysoké míry ovlivnily výše zmíněné faktory. Nejhezčí jeho moment zápasu přišel v 68´ kdy přízemní střílenou přihrávkou našel ve velkém vápně naprosto volného Juana Matu, který se svou šancí velmi zle naložil. V 86´minutě dostal žlutou kartu za ostrý faul, čímž připomněl fanouškům to, že nad ním skoro každý zápas visí hrozba vyloučení ze zápasu, což zdědil od svého mentora, posledního opravdového kapitána United, Garyho Nevilla. 

 

Smalling1Chris Smalling – nehodnocen

Naskočil do zápasu na posledních cca 20 minut, když vystřídal vyčerpaného Evanse. Je mnohem silovějším a rychlejším typem hráče, takže se to na závěrečný tlak hodilo. Vypadá to, že je po svém zranění zpátky v pořádku a že příští zápas nastoupí ve středu obranné trojice. 

 

 

Shaw1Luke Shaw – nehodnocen

I třetí střídání Louise van Gaala bylo v defenzívě, pravděpodobně vynucené pozičním nesouladem, aby mohl Smalling hrát uprostřed tříčlenné obrany, částečně součástí jeho filosofie postupného nasazování zotavených hráčů do akce. Místo Smallingovi tedy uvolnil Paddy McNair a Shawovi byla svěřená role LCB, což mělo dát Youngovi více volnosti k protiútokům, které byly při závěrečném tlaku domácích jednou z možností, jak udeřit. Hráči se však nestihli sehrát a nakonec byli rádi, že neinkasovali žádný gól a zápas tak skončil bezbrankovou remízou. 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!