28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Hodnocení: Aston Villa – Manchester United

Vážení čtenáři Devilpage, rovnou vám přinášíme hodnocení redaktorského týmu (od 10 redaktorů), a k tomu i to vaše (od 268 uživatelů, toto číslo roste a roste, moc děkujeme), ať nemusíte čekat a můžete hned porovnávat. Včerejší zápas nebyl bůhvíjak bohatý na hezké momenty, příliš bohaté proto ani nebude toto hodnocení, ve kterém jsme se oproti vám až tolik nelišili. Přece jen jsme všichni v srdci Red Devils!

 

De Gea1David de Gea – Redakce: 6,7 / Vy: 6,9

Naše gólmanské eso nemělo v tomto zápase tolik práce v porovnání s předchozími zápasy. Šly na něj 2 střely z dálky, přičemž jen jedna z nich byla nepříjemná, obě však nakonec skončily v jeho náruči. I v tomto zápase však předvedl jeden světový zákrok po hlavičce z malého vápna, kterou neuvěřitelně reflexivně vyboxoval nad břevno. Na gól Bentekeho pravděpodobné neměl šanci, protože přes skrumáž těl hledal míč, který dokonale obletěl všechny obránce do levého horního rohu branky.

 

Jones1Phil Jones – Redakce: 5,7 / Vy: 6

Odehrál slušné utkání, největší porci práce měl ve vzduchu, jelikož Aston Villa zakládala protiútoky dlouhými vysokými nákopy. Hlavičkové zákroky 3 vyhrál, ve 4 byl neúspěšný. Předvedl jeden skvělý defenzivní zákrok ve velkém vápně a přerušil celkově 3 akce Aston Villy. Opět dobře napadal, jeho akční mapa se nejvíce rozzářila v pásmech pravého beka a defenzivního záložníka. Jelikož jsme v zápase převážně kontrolovali míč, připsal si velmi slušných 53 úspěšných přihrávek z 58 pokusů.

 

Evans1Jonny Evans – Redakce: 4,6 / Vy: 4,3

Jonny se po zranění zatím hledá, nepředvádí výkony jako kdysi, když jako mladá naděje zastoupil skvělým způsobem Nemanju Vidiće na podstatnou část sezony. V zápase působil nejistě, neagresivně a dařilo se mu v podstatě jen vyvážet míč a nahrávat Youngovi na křídlo. Inkasovaný gól padá na jeho vrub, kdy se nechal vyšachovat Bentekem a nezabránil jeho překrásné střele.  

 

Carrick1Michael Carrick – Redakce: 6,7 / Vy: 6,6

Opět jedním z těch lepších hráčů United. V prvním poločase působil uprostřed tříčlenné střední obrany, kde neměl moc práce, protože jsme měli míč v držení převážně my. Na druhý poločas byl vysunut do středu zálohy, kde opět velmi dobrými pasy dirigoval hru, vytvořil dvě šance a celkový počet úspěšných nahrávek se zastavil na čísle 79, k tomu přidal 6 neúspěšných, z nichž 4 mířily do vápna či k němu, pod LVG tedy hraje mnohem odvážněji či kreativněji než minulé sezony. Za speciální zmínku patří pro něj netradiční mrštná klička, bohužel si již nepamatuji, koho si tak vychutnal, v diskuzi mě určitě doplníte.

 

Fletcher1Darren Fletcher – Redakce: 3,9 / Vy: 3,7

Do tohoto zápasu se pustil s velkou chutí, přece jen dlouho nebyl hráčem základní sestavy. Jeho snaha však sklízela ovoce jen ze startu zápasu, kdy skvěle napadal a vypadal opravdu svěže, časem však začal kazit nahrávky, poziční hru, až se nakonec téměř vytratil ze hřiště. Bylo celkem logické, že si zaslouží vystřídat. Na druhý poločas za něj šel na hřiště Tyler Blackett, který tak umožnil přesun Carricka výše do pole a rozdíl v organizaci zálohy byl znatelný.

 

ValenciaAntonio Valencia – Redakce: 6 / Vy: 5,6

Odehrál poměrně průměrný zápas, kdy neměl příliš práce v defenzivní činnosti, musel podstoupit pouze 3 obranné zákroky a jednou se mu podařilo přerušit přihrávku. Co se týče jeho ofenzivní snahy, tak jsme mohli být svědky velkého množství krátkých kombinačních nahrávek na jistotu, jakmile měl centrovat, šlo to klasicky skoro všechno buď na obránce či brankáři Guzanovi do rukou. Píšu skoro všechno, protože se mu povedlo vytvořit dvě šance.

 

Young1Ashley Young – Redakce: 7 MOTM/ Vy: 6,7

Domácí publikum ho doopravdy nemuselo, a akustická nenávist se o to více zvýšila po srážce s Agbonlahorem, který za ní viděl (podle mě neprávem) červenou kartu. Každopádně patřil k našim nejaktivnějším hráčům, neustále sprintoval, nabízel se a dostával se do pozic, odkud mohl centrovat. Zde se na chvíli zastavím, centrů vyslal úctyhodných 12, nicméně pouze dvakrát našel adresáta a jednou z toho byl gól Falcaa. Kdyby tento aspekt zlepšil, nebo kdyby si naši hráči důrazněji nabíhali na zakončení, byl by extrémně platným hráčem. První hodinu zápasu se pohyboval na levém křídle, po příchodu Di Marii a později Wilsona byl nucen se přesunout na pravou stranu. S pěti úspěšnými obrannými zákroky byl na tom lépe než třeba Jonny Evans a kopali jsme díky němu několik standartních situací. Jednou pobavil domácí publikum střelou zpoza velkého vápna, která netrefila snad ani tribunu.

 

Mata1Juan Mata – Redakce: 4,8 / Vy: 4,9

Pokračuje v poměrně nevýrazných výkonech, kdy se občas vytratí ze zápasu, přitom by to měl být on, kdo spojuje útok se zálohou. Dnes se pokoušel hodně o přihrávky do vápna, kde hledal útočníky, ale tyto přihrávky se mu nedařily. Stejně jako jediná střela, kterou vyslal zpoza skrumáže těl, ale Guzan mu tento pokus bezpečně zneškodnil. Někteří jej už začínají pojmenovávat „pan neviditelný“, je pravda, že na pozici CAM by měl jít hráč vidět mnohem více, pro srovnání se stačí podívat o pár kilometrů dál na jiného nejmenovaného španělského kouzelníka.

 

Rooney1Wayne Rooney – Redakce: 6 / Vy: 5,9

V dnešním zápase byl nominován do středu zálohy, nikoli na podhrot, jak to u něj bývá obvyklé. Dostal se sice jen k jedné zblokované střele, ale zanechal na mě a doufám, že i na ostatních, dobrý dojem. Dělil se s Carrickem o dirigování zálohy, což nám přinášelo spoustu času na míči, druhá věc však je, že jsme toho nedokázali využít, penetrovat obranu nějakou rychlou a chytrou kombinací a vstřelit vítězný gól. Wazza vyslal několik veledlouhých, přesných pasů alá Scholes, vytvořil svým spoluhráčům 3 šance ke skórování a jeho celková statistika přihrávek byla dechberoucích 88 úspěšných pokusů z 94. 

 

Falcao1Radamel Falcao – Redakce: 6,7 / Vy: 7,2 MOTM

Konečně jsme si mohli kolumbijského strikera vychutnat od začátku až do konce zápasu. Mám pocit, že naši hráči ještě plně nezjistili jeho potenciál, jinými slovy, jak s ním v týmu hrát co nejefektivněji. Má několik skvělých vlastností, které je třeba využívat. V zápase jsem si všiml výborného vedení míče, velké fyzické síly, kdy mi připomínal Cavaniho, skvěle hlídané offside pozice, neustále se nabízel a pokud jej míč nenašel v pozici, kdy by mohl ohrozit bránu, snažil se najít ve vápně svého spoluhráče, čímž se mu povedlo vytvořit 4 šance (v této statistice byl tedy našim nejlepším hráčem v tomto zápase). Jediný gól United v tomto zápase si připsal právě El Tigre, když v nelehké pozici hlavičkoval centr Ashleyho Younga tak, že s tím Guzan nemohl nic udělat. Radost byla obrovská, pokud se opět rychle nezraní, máme se v útoku na co těšit.

 

VanPersie1Robin Van Persie – Redakce: 5,7 / Vy: 5,7

Po předchozích zápasech, kdy patřil k tomu nejlepšímu, co jsme měli na hřišti, nyní nepředvedl tak výrazný výkon. Nebyl tolik vidět v souhře a budování útoku, předvedl pouhých 11 přihrávek, z nichž jedna vedla k šanci, později nebyl vidět skoro vůbec, na což LVG zareagoval a v 61´ jej stáhl ze hřiště za Di Maríu. Celkově si připsal 4 střelecké pokusy, dva letěly mimo bránu, na dvou si pochutnal brankář domácích, Brad Guzan. 

 

 

Střídající hráči:

 

Blackett1Tyler Blackett – Redakce: 5,7 / Vy: 5,6

Nastoupil hned na druhý poločas za Fletchera na jeho preferovanou pozici levé strany naši defenzivní trojky. Pohyboval se logicky převážně na levé straně, často u postranní čáry, kde si jednou dovolil parádní kličkou vyškolit domácí hráče. Přihrávky mu docela šly, pokazil jen 4 z celkových 33. Defenzivní práce moc neměl, jen jednou musel sahat k zákroku, úspěšnému. Podle mě jde o kvalitní alternativu k Rojovi, a vzhledem k jeho věku se máme ještě na co těšit, velký palec nahoru Van Gaalovi za to, kolik prostoru letos dává na hřišti hráčům, kteří si mysleli, že letos budou bojovat v rezervním týmu, tohle je United spirit.

 

DiMaria1Angel Di María – Redakce: 5,5 / Vy: 5

Byl na hřiště poslán v 61´za Van Persieho, což vzbudilo očekávání, že si vyzkouší tzv. „Robben roli“. Ze startu to tak vypadalo, protože hrál rychlého pravého forwarda, a podobně jako Arjen, si i on sbíhal s míčem před velké vápno a zkoušel zakončit. Všechny 3 jeho takto provedené střely však postrádaly sílu či umístění a daly se považovat za propagační. Možná právě na toto LVG zareagoval a (dle mého názoru) zabil finální tlak tím, že AdM přesunul na levý kraj, kde byl mizerný a místo něj putoval na pozici pravého strikera mladý James Wilson, který nám trn z paty také nevytáhl. 

 

Wilson1James Wilson – Redakce: 4,8 / Vy: 4,8

V 74´ pro mě nepochopitelně nahradil Antonia Valenciu, což vedlo k rošádě Angel na levý kraj a Ashley na pravý. Tento krok podle mě hráče United rozhodil natolik, že nebyli schopni závěrečného tlaku a to ani proti 9 hráčům v poli po dobu téměř půlhodiny. S míčem se potkal pouze několikrát, jednou vystřelil na bránu, kdy se pokusil napodobit v podobné situaci Bentekeho úspěšný pokus, Guzan však jeho projektil lapil. Poté upadl v pokutovém území po zákroku domácího obránce, ale na penaltu to až tak nevypadalo. 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!