Van Gaal: ,,Chýbala nám agresivita“

Louis van Gaal bol sklamaný, že Diabli nedokázali obrovské držanie lopty premeniť na výhru ani po tom, ako hrali pol hodinu v presile.

van gaal11

,,Keď ste lepším tímom, musíte vyhrať. V prvom polčase nám chýbala agresia, no boli sme lepším tímom. Loptu sme držali veľmi dobre, ale nič sme s ňou nerobili. V prvom polčase sme si nevytvorili šance.“

,,Kvôli nedostatku agresie sme prehrávali 1-0, čo sme v druhom polčase zmenili. Pre výhru sme urobili všetko, no bolo to ťažké. Musím uznať, že Aston Villa hrala veľmi dobre.“

Christian Benteke poslal svoj tím do vedenia po 18 minútach. No po polčase prišla zmena, keď sa Michael Carrick vysunul z obrany na svoju klasickú pozíciu do stredu ihriska a Tyler Blackett nahradil Darrena Fletchera.

,,S Carrickom v zálohe máte možnosť lepšie zásobovať útočníkov prihrávkami, preto som urobil po polčase zmeny na ihrisku. Mohol som vymeniť aj viac hráčov, no museli sme začať hrať agresívnejšie.“

Diabli na vyrovnanie dlho nečakali, po ôsmich minútach Radamel Falcao využil center Ashleyho Younga. Vyrovnanie teda prišlo naozaj skoro a zdalo sa, že si fanúšikovia užijú ďalší obrat, k čomu prispela aj červená karta, no nakoniec mohli United aj prehrať.

,,Bol to fantastický gól a som rád, že ho strelil Falcao, keďže ho potreboval, ale vždy som rád, keď Manchester United gá gól! Môže sa stať, že vám súper zmenší priestor na ihrisku. Hrali na dlhé lopty, no s tou na Bentekeho sme si neporadili. Vždy je dôležité neprehrať, ale som frustrovaný, pretože sme zahodili dva body,“ zakončil manažér.

Zdroj: manutd.com