31/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Rooney tvrdí, že United mají stále šanci na titul

Kapitán týmu Wayne Rooney věří, že on a jeho spoluhráči dokázali vyvrátit vysoké kurzy na zisk titulu v letošní sezoně po tom, co pod vedením manažera van Gaala dokázali zvítězit v šesti po sobě jdoucích zápasech.

rooney_000

Po velmi znepokojivém vstupu do sezony jsou United od začátku listopadu úplně jiným týmem, když se s přehledem dokázali usadit na třetím místě Premier League s osmibodovou ztrátou na lídra, londýnskou Chelsea. I přes tuto relativně vysokou bodovou mezeru nezahazuje Rooney flintu do žita.

Musíme věřit, že titul ještě vyhrát dokážeme,„ řekl Rooney po výhře nad Liverpoolem. „Máme osmibodovou ztrátu, ale nyní přichází velmi rušné období. Pokud dokážeme zvítězit všechny naše zápasy a soupeři ztratí, byť i jen v jednom, nic není ztraceno. Máme spoustu nových hráčů, ale také máme i zkušenosti v podobě například mě, Michaela Carricka, či Darrena Fletchera, kteří také mohou mít vliv na ostatní.“

Musíme pokračovat ve výhrách a třeba nás to dostane na vrchol. Člověk nikdy neví. Ukázali jsme naši psychickou odolnost. Pravda, některé z těch utkání nebyly zrovna z naší stany nejkvalitnější, ale my dokázali vyhrát a to je také schopnost, která se cení. Před dvěma rokama jsme také vyhráli ligu, přičemž řada naších zápasů nebyla zrovna pohledná. Někdy to tak chodí. Letošní Chelsea také odehrála řadu špatných utkání, ale dokázali je zvítězit. Samozřejmě, že se snažíme o zlepšení našich výkonů a jakmile se nám to podaří, budeme ve vítězení ještě sebevědomější.

Rooney rovněž připouští, že brankář David de Gea si zaslouží speciální uznání za svůj výkon v zápase s Liverpoolem, když dokázal vychytat jak šance Maria Balotelliho, tak Raheema Sterlinga.

Pro mě je nejlepší brankář na světě. Ty jeho výkony jsou fantastické. Možná není tak vysoký jako jiní brankáři, přesto má však neuvěřitelný dosah. Občas se mi na tréninku stane, že vystřelím, načež se začínám radovat z branky, ale nakonec zjistím, že to chytil. Jsem z něho nadšený. Na začátku své kariéry si musel projít těžkým obdobím, ale nyní začíná dokazovat, co je zač,“ řekl Rooney v narážce na první sezonu, ve které byl David za své výkony velmi kritizován.

Strážit branku Manchesteru United ve dvaceti letech není nic lehkého, zvláště pak po tom, co byl vašim předchůdcem Edwin van der Sar, který byl naprosto fantastický. Věděli jsme, že David potřebuje jenom čas. Prvních šest měsíců až rok byly pro něj těžké, ale zapracoval na sobě a teď sklízí ovoce. Především zapracoval na svém hlasovém projevu. Když sem přišel, anglicky moc neuměl, takže rozdávat nějaké příkazy bylo pro něj nemyslitelné. Nyní na nás řve mnohem více. Edwin zažil svá nejlepší léta až na přelomu pětatřicátých narozenin, kdy byl u nás, takže David má celou kariéru stále před sebou. Pokud na sobě nepřestane pracovat, může být na vrcholu hodně roků.“

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!