26/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Naše/Vaše hodnocení: Manchester United – Liverpool (AKTUALIZACE!!!)

Tento článek je nyní aktualizován i o vaše hodnocení, kterého se zúčastnilo neuvěřitelných 190 rudých ďáblů ze Slovenska, Česka a kdoví ještě z jakých zemí! Děkuji moc za účast, snad brzy překonáme hranici 200!

Vážení čtenáři Devilpage, i nyní volíme cestu hodnocení redakce. Podílelo se na něm opět necelých 15 redaktorů této stránky. Od příštího zápasu budeme dávat odkaz na vaše hodnocení už pod „Review“, aby se mohlo objevit v článku spolu s tím naším hned den po zápase. Nyní jej najdete v prvním komentáři pod článkem. Jelikož Mařenka poskytl opravdu vydatné „Review“ a další postřehy určitě přidá Ronny ve své rubrice „Pohledem Ďábla“, pustíme se rovnou do hodnocení jednotlivých hráčů.

 

 

De Gea1David de Gea – redakce: 9,8 MOTM / vy: 9,9 MOTM

Jen ti nejpřísnější upřeli našemu famóznímu gólmanovi absolutní skóre. Když už si myslíte, že lepší být nemůže, přijde zápas, ve kterém dostane opravdu velkou porci práce. Pro něj je to však možnost ukázat světu své nesmírné kvality. Podle průzkumu Sky Sports jej 33% fanoušků na světě považuje za momentálně nejlepšího gólmana planety, čímž přeskočil nejenom Courtoise, ale i doteď neohroženou světovou jedničku Manuela Neuera. Za co si to zasloužil? Za neuvěřitelnou formu v posledních zápasech, která vykulminovala ve včerejším utkání. Naprosto chladnokrevně ničil jednu gólovku za druhou, zuby si na něm několikrát vylámali Sterling a nechápající Balotelli v pozicích, které se prostě musí proměňovat. Na jeho kontě bylo na konci utkání 9 zákroků.

 

Jones1Phil Jones – redakce: 6,1 / vy: 6,1

Po delší odmlce, způsobené zraněním, byli všichni zvědaví na to, jak se Phil uvede do zápasové praxe a je nutno dodat, že byl hozen do velmi rozbouřené vody. Nebylo to na něm však znát, opět hýřil aktivitou a tvrdostí, předváděl, že i vysoký a tvrdý obránce nemusí postrádat rychlost a líbilo se mi na něm, jak napadal až v obranném pásmu soupeře a získával tak pro nás míče. Hned za první faul viděl žlutou kartu, z čehož se poučil a do konce zápasu se nedopustil jediného nedovoleného zákroku. Výčet jeho obranných statistik je poměrně bohatý, 4 úspěšné obranné zákroky, šestkrát přerušil akci či přihrávku a k tomu přidal stejnou porci odkopů, což často přišlo vhod, protože podle skóre to tak nevypadá, ale Liverpool občas dokázal být velmi nebezpečný.

 

Evans1Jonny Evans – redakce: 5,6 / vy: 4,8

Pravděpodobně ten nejméně jistý člen obrany, od kterého se naopak čeká zkušenost a chladné řešení situací. Málem však zkomplikoval celý zápas nesmyslnou nahrávkou zpět na Carricka, kterou zachytil Sterling a nebýt talentu mistra Davida, mohl zápas dopadnout úplně jinak. Celkově komunikace mezi nimi poměrně vázla. V 37´uviděl žlutou kartu za faul na Coutinha, který se téměř nedal čistě zastavit. V obranném pásmu nepředvedl jediný zákrok či odkop, v akci jsme jej mohli vidět nejčastěji na levé straně, kde sekundoval ofenzivním snahám Ashleyho Younga. Celkově dnes obranná formace působila jako nějaký transformer, kdy z tříčlenné střední obrany zůstával poctivě vzadu nejvíce Michael Carrick, přičemž Jones s Evansem působili jako falešní krajní obránci, když se přepnulo do ofenzivního módu.

 

Carrick1Michael Carrick – redakce: 7,5 / vy: 7,3

Jedna z dalších příčin toho, že jsme posledních 6 zápasů vyhráli. Louis van Gaal z něj mačká maximum, dokonale analyzoval jeho možnosti a udělal z něj hybrid defenzivního záložníka a  středního obránce s proměnlivými rolemi na základě momentálních potřeb. Jelikož je Michael velmi chytrý chlap, adaptuje se na tuto pozici poměrně rychle a je v ní zápas od zápasu lepší a lepší. Povedly se mu všechny obranné zákroky či bloky střel, do kterých se pustil, k tomu přidal jeden faul, jedenkrát byl faulován a přerušil 2 přihrávky. Jeho pasy byly místy nádherné, opět přinášely klid a více možností rozehrávky, nepodařilo se mu jich jen 5 z celkových 52, takže jeho klasických 90% opět „zůstalo doma“.

 

ValenciaAntonio Valencia – redakce: 7,4 / vy: 7,1

Některými už 3 roky v kuse prodávaný Ekvádorec odehrál včera svůj nejlepší zápas sezóny. Jakoby dostal instrukce dohnat svého protějška na levé straně, nešetřil a patřil dnes k nejlepším na hřišti. Moreno, Lallana a později Markovič si přes něj moc neškrtli, jeho defenzivní práce začíná být opravdu špičková, však posuďte sami: 5 úspěšných obranných zákroků, 3 odkopy v hořících situacích, nějaká ta přerušená přihrávka a hlavně vše poctivě odběhal. Co z něj však činilo jednoho z nejkomplexnějších hráčů tohoto utkání, byla jeho podpora ofenzívy, neuvěřitelných 6 úspěšných kliček, z nichž jedna vedla k přihrávce na první gól zápasu. Vytvořil pak ještě jednu šanci van Persiemu, který ji však trestuhodně zahodil. Může se pochlubit podobnou úspěšností přihrávek jako Carrick, kdy se mu podařilo 43 z celkových 48 pokusů.

 

Young1Ashley Young – redakce: 6,4 / vy: 6,1 

Zatímco se Shaw léčí z už druhého zranění v této sezóně, dostává Ashley neočekávanou porci zápasů v základní sestavě na pozici levého krajního univerzála a svou práci odvedl dobře i v tom zápase. Jeden z jeho centrů vedl ke gólu Maty z offside pozice, kterou však rozhodčí přehlédli. Nebyl v defenzívě tolik aktivní, jako v předchozích zápasech, částečně možná díky tomu, že Liverpool po své pravé straně téměř nezahrozil, jelikož tam působil převážně statický Henderson, jehož role byla hledat hlavně Coutinha, kterého měli na starosti spíše borci ve středu pole. Nebyl tolik aktivní v souhře, jako v minulých zápasech, nejčastěji si míče vyměňoval právě s Jonnym Evansem, jak již bylo výše zmíněno. 

 

Fellaini1Marouane Fellaini – redakce: 5,5 / vy: 4,9

V případě jeho dnešního výkonu budu muset lehce promluvit do duše těm, kteří na něj házeli vlny negativní energie, mnohdy formou ne zrovna zdvořilých komentářů, rozčíleni jeho působením ze startu zápasu, kde opět ztrácel jeden míč za druhým, buď nemotorným vedením míče, či naprosto směšnými pokusy o přihrávky. On prostě jako typický střední záložník v mezihře fungovat neumí, neumí nahrávat, být mrštný, vyhodnocovat situace, v tomto je naprosto nepoužitelný. Umí však akce zakončovat a v dnešním zápase je ničit soupeři. V druhém poločase předvedl naprosto excelentní defenzivní výkon, byl snad jediným hráčem, který dokázal Coutihna obrat o míč čistým způsobem a to hned několikrát. Kéž by dokázal hrát vždy tak dobře jako v druhém poločase většiny zápasů, na tomhle musí náš realizační tým zapracovat, tento smutný fakt o Fellainim začíná být již notorický. Jeho statistiky musí otevřít oči všem: 9(!!!) úspěšných obranných zákroků, 4 zablokované střely, 3 vyhrané hlavičkové souboje a 2 chycené přihrávky. Marouane není „box to box“, on je „box or box“.

 

Mata1Juan Mata – redakce: 6,8 / vy: 6,2

V porovnání s předchozími zápasy velmi zlepšil poziční hru a aktivní participaci na finální fázi útoku. Rovněž zvýšil snahu věnovanou napadání soupeřovy rozehrávky, je zajímavé, že se o obranný zákrok pokusil během utkání osmkrát, bohužel se mu míč podařilo ukořistit jen dvakrát. Nejvíce bylo jeho zlepšení vidět v počtu přihrávek do vápna, kterých bylo 5, jednou z nich našel Robina Van Persieho, který se nemýlil a ukončil skóre zápasu na pěkných 3:0. Příchod Andera Herrery opět ukázal slibné možnosti spolupráce těchto dvou stále poměrně mladých Španělů. Jeho bodový účet však nekončí jen na jedné gólové přihrávce, otevřel jej totiž už ve 40´, když se v skoro metrovém postavení mimo hru objevil u pravé strany, kam mu centrovaný míč od Younga nenápadně prodloužil špičkou hlavy Robin van Persie a Mata se rovněž hlavou z blízka nemýlil. Produktivita tohoto hráče je letos neoddiskutovatelná.

 

Rooney1Wayne Rooney – redakce: 7,2 / vy: 7,1

Náš kapitán dnes hrál hlouběji z pole, často zastával roli levého středního záložníka a zapojoval se tak do množství akce v obranné i útočné fázi. Hrál s opravdovým zápalem a působil mnohem klidněji a jistěji. Do velké míry mu k tomu dopomohl poměrně brzký gól, když si už v 12´naběhl na střílenou přihrávku po krásném sólovém průniku Valencii a chladnokrevně uvnitř velkého vápna odklidil téměř po zemi míč do brány. Aktivně napadal rozehrávku hostí, vybojoval míč snad pětkrát, ačkoli se v 43´ dopustil faulu na žlutou kartu, a dokázal jej rozdávat s rozvahou, občas krásou a přesností dlouhého pasu připomněl mistrovství této disciplíny od legendy tohoto klubu, Paula Scholese. Mohl vstřelit ještě jeden gól, ale hezké pobídnutí do běhu do vápna nezužitkoval tak, jak by mohl a trefil poměrně nevýraznou střelou připraveného brankáře hostí.

 

Wilson1James Wilson – redakce: 5,4 / vy: 5,1

Tento zápas mu moc nesedl. Nedokázal si najít ideální místo na hřišti, či se nějak výrazněji zapojovat do kombinací. Obrana hostí jej měla i dobře pokrytého a nedávala mu tolik šancí využit potenciál své rychlosti a nepředvídatelnosti. V celém zápase se dostal k jen jedné střele, a to poměrně z dálky a dosti mimo. Žádnou klíčovou nahrávku či moment, zvedající ze sedadel, si dále nepřipsal, a tak jej náš manažér stáhl v 71´ze hřiště za Herreru.

 

VanPersie1Robin Van Persie – redakce: 7,4 / vy: 7,3

Náš hvězdný útočník opět převedl skvělý výkon a dal tak příslib, že by jeho forma mohla být trvalá, což musí těšit každého fanouška United. Opět působil svěže a pokrýval celé hřiště, od každé fotbalové disciplíny předvedl trochu. Občas vypomáhal v obraně, čemuž budiž svědkem jedna zblokovaná střela, 4 odkopy z vápna či u něj, či 4 čistě odebrané míče. K tomu si přidejte 3 výstavní kličky, nahrávku na málem druhý gól Rooneyho a dalších 20 povedených přihrávek po celém hřišti. Dostal se k celkově pěti střelám, z nichž dvě mu lapil gólman hostí Jones, který dostal přednost před Mignoletem, který nezažívá zrovna nejjistější období. Jedna střela mimo měla opravdu gólové parametry, jen těsně minula bránu a mohla ještě více zvýraznit nezdar nenáviděného soupeře. Svou jedinou brankou zápasu uzavřel gólový účet zápasu na konečných 3:0, kdy se trefil levou nohou do  napůl odkryté brány po brilantním odebrání míče od Fellainiho a následné rychlé přihrávkové smršti po ose Evans, Mata, Rooney, opět Mata, který našel našeho naprosto volného holandského kanonýra.

 

Střídající hráči:

 

Herrera1Ander Herrera – redakce: 6,2 / vy: 6,4

Přišel na hřiště v 71´za nevýrazného Wilsona a vyměnil si post s Waynem Rooneym, který se tak mohl posunout do útoku. Za necelých 25 minut na hřišti stihl rozhýbat zálohu, dát ji trošku více jiskry a poslal 16 míčů na spoluhráče, z čehož jedna přihrávka vedla ke střele Robina van Persieho z dálky. Jeho mrštnost na míči vyprodukovala 2 fauly hostí, po jednom zákroku jsem se bál o jeho zdraví, zápas naštěstí v pořádku odehrál a nám nezbývá než se těšit na zápas, kde se objeví v základní sestavě.

 

Falcao1Radamel Falcao – redakce: 6 / vy: 5,9

Podíval se do zápasu 79´, kdy nahradil Wayna Rooneyho. Velmi se snažil zapojovat do útoku, předvedl pár hezkých přihrávek a náběhů za obranu. S míčem ve vápně se potkal jen jednou, bohužel byl moc z úhlu, tak volil centr, který našel adresáta v podobě tuším Robina van Persieho, kterému byl však míč odebrán. Oba jeho střelecké pokusy byly zblokovány. Působil na mě fyzicky dostatečně připravený na absolvování celého utkání, snad jej tedy brzy uvidíme v základní sestavě. 

 

McNairPaddy McNair – nehodnocen

Přišel na konec zápasu v 89´. Motiv tohoto střídání možná byl romantický, působilo to na mě jako menší „otcovská náplast“ za jeho předčasné stažení v předchozím zápase od Louise van Gaala. Sebevědomí mu to určitě zvýšilo, protože si i za tu krátkou chvíli stihl připsat jeden defenzivní zákrok, jednu přerušenou přihrávku a 4 přesné přihrávky svým spoluhráčům rozdal, tudíž o míč ani jednou nepřišel a mohl se zbytkem týmu vesele slavit hezké a nesmírně důležité vítězství.

 

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!