25/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

5 věcí, které nám ukázal zápas: Liverpool

Podívejme se, co nám ukázal nedělní zápas dvou odvěkých rivalů, ve kterém Manchester United porazili doma na Old Trafford 3:0 Liverpool.2186487_

1.David de Gea má famózní formu

Manchester United zvítězil 3:0, přesto však není mužem zápasu žádný z útočníků, nýbrž  brankář vítězných United – David de Gea. To nám asi o tom, jak vypadal průběh zápasu řekne hodně. Raheem Sterling a Mario Balotelli, jenž nastoupil na druhý poločas,nedali španělskému brankáři ani chvilku na odpočinek, ale to mu ani v nejmenším nevadilo. Občas se zdá, že útočící hráči běží s míčem až do poslední chvíle a pak trefí Davida, ale nebude to náhoda. Obzvláště pokud se to neustále opakuje, pak už nelze mluvit jen o štěstí.

 

2.Útočníci United výborně zakončují

Proti Southamptonu vystřelili United třikrát a z toho dvakrát skórovali. Na bránu Liverpoolu letělo celkem šest střel a z toho tři skončili v síti. Počtem vytvořených šancí asi hráči příliš Van Gaala nepotěšili. Na druhou stranu to vůbec nemusí být podstatné, pokud mají útočníci United takovouto úspěšnost před bránou soupeře.  Góly jednoduše můžou zakrýt spoustu prohřešků. United možná nehráli zrovna oslnivě, zápasy ale vyhrávají góly.

 

3.United stále nepředvádí to nejlepší

United vyhráli šest zápasů v řadě, což je poprvé od sezóny, kdy vyhráli svůj zatím poslední titul. Stále však nehrají dobře. To buď znamená, že někdo dostane absolutní výprask, až hráči Manchesteru United zařadí nejvyšší rychlostní stupeň. Nebo jim dojde štěstí a prohrají zápas, ve kterém by měli vyhrát. I když se zdá, že by Van Gaal měl být s pokrokem spokojen, tak stále trvá na tom, že pouze výkon v utkáních s QPR a Hullem byl ten, jaký se mu líbil.

 

4.Carrick je třída

Michael Carrick by určitě hrál nejraději ve středu pole. Avšak v tříčlenné obraně vypadá stejně dobře jako na pozici středního záložníka. Hra ve středu tříčlenné obrany spoléhá na inteligentní poziční hru a nahrávky a v těchto oblastech existuje jen málo lepších hráčů, nežli je Michael Carrick. Nepatří mezi ty, co nešetří drsnými zákroky, při kterých téměř praskají kosti. Jeho pohyb je totiž tak chytrý, že podobné věci prostě předvádět nemusí. Pokud bude hrát takto dobře i nadále, hrozí mu „nebezpečí“, že se stane stoperem na plný úvazek.

 

5.Van Gaal má srdce

Louis van Gaal musel přijmout těžké rozhodnutí, když v utkání se Southamptonem střídal Paddyho McNaira ještě před koncem prvního poločasu. Řekl k tomu, že si tento teprve devatenáctiletý mladík dostatečně na hřišti nedůvěřoval. Ke konci zápasu s Liverpoolem a již téměř jisté výhře se však Van Gaal rozhodl McNaira opět poslat na hřiště. Čím déle by McNair nehrál ostrý zápas, tím více by to mohlo zamávat s jeho myslí. Tohle ale Van Gaal vyřešil jedním chytrým střídáním.

Zdroj: MEN, Twitter.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!