02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Carrick chce méně práce pro de Geu

Michael Carrick chce, aby měl David de Gea mnohem méně práce, než jak tomu bylo v zápase proti Liverpoolu, v němž předvedl de Gea výborný výkon.

Španělský brankář a hráč měsíce za listopad a říjen byl zvolen hráčem zápasu, když skvělými zákroky pomohl k vítězství 3:0 a získání tří důležitých bodů.

„Kdyby nám někdo řekl, jaký bude výsledek, brali bychom ho všemi deseti. Nicméně skóre patrně neodráží průběh celého utkání. David musel vytáhnout z rukávu úžasné zákroky a myslím, že jsme mu moc nepomáhali, když jsme několikrát zbytečně přišli o balón.

Kontrolovali jsme hru, ale kdyby se Liverpoolu podařilo proměnit jednu z šancí, mohlo se utkání rázem změnit. David byl opět senzační a svým výkonem nás ostatní předčil. Doufejme, že mu to příště víc usnadníme.“

Carrick byl součástí obranné trojice, která vyběhla v neděli na trávník, a nezapomněl ocenit své kolegy Jonnyho Evanse a Phila Jonese, kteří se v základní sestavě objevili od 21. září a 20. října.

„Oba dva si počínali dobře,“ řekl Carrick. „Není lehké vracet se po zranění. Oba ukázali, jak dobří hráči jsou a usnadnili mi práci, protože jsou skvělí obránci. Jinak je to pro nás samozřejmě důležitý den, když se nám podařilo porazit Liverpool.“

Vítězství nad Liverpoolem bylo pro Reds šesté v řadě a pomohlo upevnit pozici na třetím místě Barclays Premier League. Carrick se nenechává zbytečně unést vlnou euforie, ale cítí, že byly položeny základy, na nichž se dá stavět.

„Vždy se díváme, co se dá udělat lépe a jak se zlepšit, abychom dosáhli maxima. Nyní jsme v dobré pozici, ale musíme zůstat v kontaktu se špicí tabulky. Můžeme dát sami sobě šanci na dobrý výsledek v lize, když budeme v kontaktu i v pozdější fázi sezóny. Chceme pokračovat na této vítězné vlně a uvidíme, kam nás donese.“

zdroj: manutd.com

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!