16/05/2021

Evans: Forma nie je teraz dôležitá

Obranca Manchesteru United Jonny Evans verí, že forma nebude hrať v zápase proti historickému rivalovi z Liverpoolu žiadnu rolu, a to aj napriek kontrastným výsledkom obidvoch mančaftov z posledných týždňov.

evans_001

United zaknihovali päť víťazných zápasov v rade, na druhej strane bude stáť trápiaci sa Liverpool, a to ako v domácich, tak aj vonkajších zápasoch. Naposledy zverenci Brendana Rogersa remízovali v Lige majstrov 1-1 so švajčiarskym Bazilejom a s najprestížnejšou európskou súťažou sa lúčia.

Aj preto je tím okolo Louisa van Gaala považovaný za favorita v stretnutí dvoch najväčších rivalov anglického futbalu. Jonny Evans však situáciu upokojuje tvrdeniami, že druhý tím z poslednej sezóny netreba v žiadnom prípade podceniť.

„Naša výsledková forma hovorí jasne a tá zo strany Liverpoolu tiež. No v týchto zápasoch ide všetka forma bokom a stať sa môže čokoľvek,“ vysvetlil Evans. „Nevidel som veľa ich zápasov, no posledný proti Bazileju v Lige majstrov som si premietol.

„Je jasné, že boli pod oveľa väčším tlakom, keďže museli uhrať veľký výsledok, čo sa im napokon nepodarilo. Luis Suaréz odišiel a možno už nie sú takí silní, ale stále majú zopár fantastických hráčov, ktorí na ihrisku dokážu čarovať. Práve v tomto musíme byť opatrní.“

Evans utrpel zlomeninu nohy v zápase proti Leicesteru City v septembri (3-5) a odvtedy sa predstavil iba v zopár zápasoch za rezervu. Rýchle zranenie Chrisa Smallinga proti Southamptonu však urýchlilo Jonnyho návrat do služby. A hoci to nebol ani zďaleka jednoduchý zápas, Evans bol rád, že je späť po tak frustrujúcej dlhej dobe strávenej na tribúnach.

„Nezačal som v základnej zostave, no do zápasu som naskočil už po 15 minútach. Hralo sa vo vysokom tempe, čo som pocítil už počas prvých desiatich minút. Prešiel som si frustrujúcim obdobím zranenia, preto sa mi návrat páčil. Najprv som však musel odohrať  niekoľko zápasov za rezervu, postupne naberať silu, to po mne chcel manažér. Myslím, že chce zabezpečiť, aby sa už nikto nezranil. Preto som rád, nedostal som síce 90 minút, ale aj tak to bolo pre mňa celkom fyzicky náročné.

„Pamätám si, ešte keď som hrával za rezervný tím, občas sa zo zranenia vracal Gary Neville a hral za nás. Bola to pre každého vzpruha a vždy sme sa snažili od neho učiť. Možno preto aj moja prítomnosť trochu povzbudila chalanov,“  zaspomínal Jonny.